Sualtı Hokeyi Büyükler Türkiye Şampiyonası

- Tekirdağ'da 21 spor kulübünden 18 erkek, 11 kadın takımının katıldığı şampiyona devam ediyor

18 Mayıs 2019 Cumartesi 12:21
Sualtı Hokeyi Büyükler Türkiye Şampiyonası


TEKİRDAĞ (AA) - Türkiye Sualtı Sporları Federasyonunun (TSSF) etkinlik takviminde yer alan Sualtı Hokeyi Büyükler Türkiye Şampiyonası, Tekirdağ'da sürüyor.

Tekirdağ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Olimpik Yüzme Havuzu'nda gerçekleştirilen şampiyonada, 21 spor kulübünden 18 erkek, 11 kadın takımı mücadele ediyor.

TSSF Spor Koordinatörü İrfan Kara, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye'de su altı hokeyinin her geçen gün daha çok tanınmaya başladığını söyledi.

Kara, federasyonun düzenlediği şampiyonalara katılım sağlayan takım sayılarının sürekli artış gösterdiğini ifade ederek, "Bu şampiyona bizim için önemli. Bu sene federasyonumuzun son müsabakaları bu. Milli takımımız seçilmişti. Bu şampiyona da milli takım kampı öncesi son prova. Federasyon olarak bizim de son gözlemlerimiz. 20 gün sonra milli takım kampımızdan sonra millilerimiz Avrupa şampiyonasına katılacak. Hem kadınlar hem de erkekler kategorisinde müsabakalara katılacağız. Tekirdağ'daki yetkililere de bizlere sağladıkları katkılardan dolayı teşekkür ediyorum." diye konuştu.

Şampiyona yarın yapılacak müsabakaların ardından sona erecek.


Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 18 Mayıs 2019 Cumartesi 12:21

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    25 Mayıs 2019