• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

“Stokçuluk ticaret değil ihanettir”

Türkiye bütün gücüyle koronavirüsle mücadele etmeye çalışırken, kolonya, maske ve dezenfektan gibi hijyen ürünlerini stoklayıp insanlar adeta virüsün insafına terk eden stokçulara tepki büyüyor.

2020-03-27 10:36:00 -
“Stokçuluk ticaret değil ihanettir”

 Oğuzhan Gültekin  Ankara  

Stokçular ve istismarcılara karşı yasal boşluğun olduğunu belirten Tüketici Hakları Derneği Genel Başkanı Turhan Çakar, “Bakanlığın yazdığı cezalar genellikle fahiş fiyat uygulanması ve ürünün stoklanmasına yöneliktir. Ne yazık ki ülkemizde fiyat serbestliği uygulandığı için malı satan kişi, sattığı ürüne istediği fiyatı uygulayabiliyor. Bunun yüzünde de ürün stoklanması yapılıyor. Kişi ürünü stoklayarak vatandaşın ürüne ulaşmasını engelliyor. Daha sonra stokladığı ürünü istediği fiyattan piyasaya sürerek fahiş fiyatlarla büyük kazançlar elde ediyor. Ancak devletimiz imalatçının, toptancının ve satıcının ne kadar kâr elde edeceğini kendisi belirlerse sorun ortadan kalkacaktır. Bugün bakanlığımız böyle bir çalışma yapmadığı için mağdur olan taraf hep vatandaşımız oluyor” değerlendirmesinde bulundu.

“Hayatımıza kast ediyorlar!”

Akit aracılığıyla tepkisini dile getiren vatandaşlardan Ali Yılmaz, “Salgının en tehlikeli olduğu dönemde maske ve kolonyaları tezgahlardan çekmek halk düşmanlığı ve vatana ihanettir. Hükümetin bu vatan hainlerine karşı bir an önce tedbir alması gerekir” dedi. Nizamettin Tok ise, “Bunların yaptığı ticaret falan değil ihanettir, halk düşmanlığıdır. Sorumlular bir an önce tespit edilip yargı önüne çıkarılmalıdır. Hayatımıza kast ediyorlar” şeklinde konuştu.


Yeni Akit Gazetesi
Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

vatandaş

Şikayet edenler bu durumdan kazanç elde edemedikleri için öfkelerini kusmuşlar. İmkanları olsa iki katını yaparlar oysa. Şikayet ettikleri kişiler kardeşi, babası, dayısı v.s. Biziz yani. Türk milleti. Uzaydan ya da başka memleketten gelen insanlar değil. Ülkede serbest pazar var. Herkes malını istediği fiyata satabilir. Bazı mallarda istisna var ekmek, taksi ücretleri, yakıt v.s. gibi. Ama temizlik maddesini adam üretiyorsa dilediği fiyata satabilir. Devlet devletse sürer piyasaya o üründen daha ucuzunu adamın elindeki mallar patlar. Geçen sene soğan patateste olduğu gibi. Ceza ile bu iş olmaz. Serbest piyasaya ne oldu?
 • Yanıtla

misafir

vatandaş yorumcusu anladığım kadarı ile sende stokçusun ALLAH cc kazancının bereketini alsın. böyle bir zamanda tekil düşünebiliyorsun
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı