Starbucks'ın kimyasal kullandığı iddia edildi

Dünyaca ünlü kahve dükkanları zinciri Starbucks’a New York’taki bir mağazasında tarım ilacı kullandığı için dava açıldı.

22 Mayıs 2019 Çarşamba 15:53
Starbucks'ın kimyasal kullandığı iddia edildi

Münübe Yılmaz

Dünyaca ünlü kahve dükkanları zinciri Starbucks’a New York’taki bir mağazasında tarım ilacı kullandığı için dava açıldı. 10 müşteri, New York’taki Starbucks şubelerinde gelen müşterilerin kimyasala maruz bırakıldığını iddia ederek Starbucks’dan davacı oldu. Starbucks yetkilileri bölgedeki mağazalarda sadece böcekleri öldürmek için tarım ilacı kullanıldığını söylese de, ABD’de bu tarz kimyasalların insanların olmadığı yerlerde kullanılması tavsiye edilirken, restoran, mutfak gibi yiyecek hazırlanan yerlerde kullanılması yasak. Dava dilekçesinde Dichlorvos adı verilen ilacın yüksek miktarda zehir içerdiği ve bu ilacın kullanılmamasına dair Starbucks’in daha önce yazılı ve sözlü bir şekilde uyarıldığına da yer verildi. Nefes almada zorlanma, bulantı, kas hareketlerinde zayıfık ve felç geçirmeye sebep olabilen bu ilacın, ilerleyen durumlarda komaya ve ölüme de götürdüğü vurgulandı. Müşterilerinin hayatlarını ve sağlıklarını riske atacak her türlü şeyden kaçındıklarını dile getiren Starbucks yetkilileri, adı geçen ilacı kullanmaya yaklaşık bir yıl önce son verdiklerini ve sebebiyet verebileceği risklerin tespiti için de bir uzman ile çalıştıklarını belirtti.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 22 Mayıs 2019 Çarşamba 15:53

YORUM YAZ

  • musamusa24 gün önce
    starbuck yahudi şirketidir hatta ceo su da yahudi. inanmayan gitsin araştırsın. burda yahudilere kin kusuyorsunuz sonra gidip starbucksta kahve içiyosunuz. kendinize gelin.bu ne perhiz bu ne lahana turşusu....
  • AhmetAhmet25 gün önce
    STARBUCKS candır iyidir iyi ki var..

Günün Özeti

Günün Karikatürü

16 Haziran 2019