Spirulina nedir? Spirulinanın faydaları nelerdir?

İnsanlar sağlıklı yaşamak adına artık bütün besinlerin, deniz ürünlerinin ve daha fazla maddenin içeriğini araştırıyor. Aslında uzun zamandır araştırılmış fakat bizlerin yeni keşfettiği bir madde var. Spirulina..

18 Mayıs 2019 Cumartesi 08:40
Spirulina nedir? Spirulinanın faydaları nelerdir?

Spirulina, besin değerinin yüksekliği sebebiyle astronotlar tarafından tüketiliyor. Sodyum, potasyum, protein, kalsiyum ve magnezyum açısından çok zengin olan spirulina, kolesterol içermiyor. 

En büyük ve en önemli özelliği, zamanımız gereği çok maruz kaldığımız ağır metal zehirlenmelerine karşı birebir söktürücüdür. Halsizlik, yorgunluk, bitkinlik gibi bir dolu hastalığınız var ve teşhis konamıyorsa, ağır metal zehirlenmesi durumunu göz önünde bulundurun.

Spirulina aslında tek hücreli bir yosunun özel yöntemlerle kurutulmuş toz ya da hap haline deniyor. Ete oranla içinde daha fazla protein barındırıyor. İçerisindeki lifler sayesinde kilo kontrolü konusunda oldukça yararlı.Unutkanlık ve yorgunluk gibi durumlara çözüm sağlıyor. Çünkü  içinde bolca B12 vitamini mevcut. C vitamini sayesinde bağışıklık sisteminizi koruyor. Kas oluşumuna destek verir ve kansızlık sorununuzu çözer.

Birçok yararı bulunan bu besini her yiyeceğinizin içerisinde kullanabilirsiniz. Smoothieler, çaylar ve hatta tatlılarınızın içerisine bile spirulina koyabilirsiniz. 

Hap halindeki spirulinaları alıp ek gıda takviyesi olarak tüketebilirsiniz. (doktor dahilinde)

Sadece yiyecek olarak değil, cilt içinde kullanılan spirulina; maske yaptığınız taktirde cildinizde ışıltı ve yaşlanma karşıtı etkiler bırakıyor.

Sağlıcakla kalın..

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 18 Mayıs 2019 Cumartesi 08:40

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    25 Mayıs 2019