• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

‘SİHA Sezgin’ ile Gezi finansörü Kavala da fonlanmış!

Kamuoyunda ‘SİHA Sezgin’ olarak bilinen CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu ile Gezi eylemlerini finanse eden Osman Kavala’nın da ABD merkezli Chrest Foundation Vakfı tarafından fonlandığı ortaya çıktı.

Yeniakit Publisher
2021-07-22 18:25:00 -
‘SİHA Sezgin’ ile Gezi finansörü Kavala da fonlanmış!

Amerika Birleşik Devletleri’nin Irving şehrinde bulunan Chrest Foundation Vakfı, internet sitesinden fonladığı kuruluşların listesini ve ne kadar hibe sağladığına dair bir liste yayımlaması skandal gerçekleri gün yüzüne çıkardı. 

Listede kimler yer aldı?

Listede Türkiye'den birçok medya kuruluşu yer alıyor. Vakfın on binlerce lira fon sağladığı kurumlar arasında Medyascope, Mezopotamya Vakfı, Anadolu Kültür Derneği, Hrant Dink Vakfı, Filmmor Kadın Kooperatifi, 140Journos, , İstanbul Kültür Sanat Vakfı, Serbestiyet, Hafıza Merkezi, Sivil Sayfalar, Sabancı Üniversitesi, Bağımsız Gazetecilik Platformu P24, Mekanda Adalet Derneği, Ekonomi ve Dış Politikalar Merkezi (EDAM) ile TESEV, Türkiye Aile Sağlığı ve Planlaması Vakfı (TAPV), Yurttaşlık Derneği ve Diyarbakır Siyasal ve Sosyal Araştırmalar Enstitüsü (DİSA) bulunuyor.

İşte ‘SİHA Sezgin’ ve Osman Kavala’nın fonlandığı merkez!

Fonlanan kurumlar arasında Diyarbakır Siyasal ve Sosyal Araştırmalar Enstitüsü (DİSA) da yer alıyor. 

DİSA'nın web sitesindeki bilgiye göre Enstitü, 8 Mart 2010 tarihinde Diyarbakır'da kurulmuş.

Kurucu üyeleri arasında, Galip Ensarioğlu, Meral Danış Beştaş, Mithat Sancar, Nurcan Baysal, Osman Kavala, Sertaç Bucak, Sezgin Tanrıkulu, Şahismail Bedirhanoğlu, Vahap Coşkun ve Mehmet Emin Aktar gibi isimler bulunuyor.


Enstitü çalışmalarını 4 araştırma programı ekseninde yürütüyor. Sözde farklılıkların barış içinde bir arada var olmalarını mümkün kılan eşitlikçi toplumsal duyarlılığının artması ve diyalogun gelişmesi amacıyla araştırmalar yayımlayarak ilgililerin dikkatine sunuyor; konferans, sempozyum, panel, çalıştay, atölye ve raporlar aracılığıyla bilgi paylaşımına katkı sağlıyor.Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Onubunu Bilmeyen

Vay be! Bir yandan Fetö, öbür yandan fonlanmış vatan haini bozuntuları. Allaha şükür, yine de dik duruyoruz.
 • Yanıtla

saffet

ADALET DERNEĞİ ???????? halk yargıdan şikayeti ama
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23