• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Şifa deposu kaparinin inanılmaz faydaları...

Capparaceae familyasından dikenli bir bitki türü olan ve gebre otu olarak da bilinen kapari, insan sağlığına inanılmaz faydalar sağlamaktadır. Özellikle sindirim sistemi üzerinde etkili olan kapari, bazı hastalıklarda doğal ilaç olarak kullanılmaktadır. Peki kapari hangi hastalıklara iyi gelir? İşte kaparinin şaşırtan faydaları...

Yeniakit Publisher
2020-06-02 04:02:00 -
Şifa deposu kaparinin inanılmaz faydaları...

Capparaceae familyasından dikenli bir bitki türü olan kapari, doğada kendiliğinden yetişmektedir. Özellikle Akdeniz ikliminin etkili olduğu yerlerde yetişse de, Karadeniz sahili dışında tüm bölgelerde görülebilmektedir. Güneşi seven bir bitki olan kapari, hassas bir bitki olmadığı için duvar diplerinde bile rahatlıkla yetişebilir.

Kaparinin sağlığa birçok faydası bulunmaktadır. Özellikle sindirim sistemi üzerinde oldukça etkili olan kapari kilo vermeye yardımcı olur, akciğer ve karaciğer rahatsızlıklarına karşı da birebir gelir. Yapılan birçok araştırma kaparinin diş sağlığına da faydaları olduğunu ve diş ağrılarına birebir geldiğini göstermiştir. Peki kapari nelere iyi gelir? İşte detaylar...

Kaparinin mucizevi faydaları

- Kapari, yüksek oranda lif içermektedir. Bu özelliği ile birlikte sindirim rahatsızlıklarının yaşanmasını engeller. Uzun süreli tokluk hissi verir, kilo vermeye yardımcı olur.

- Akciğer ve karaciğerin temizlenmesine yardımcı olur. Karaciğer yağlanmasını önler.

- Flavonoid maddesi bakımından oldukça zengindir. Bu sayede yüksek oranda antioksidan etkisi gösterir. Vücutta ödem toplanmasını engeller.

- Kapari kalsiyum ve magnezyum deposudur. Bu sayede kemik sağlığına birebir gelir, kemik gelişimine katkı sağlar.

- Kapari, cilt sağlığına da birebir gelmektedir.

- Vücuda enerji sağlar, kronik yorrgunluk gibi durumların yaşanma riskini azaltır.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı