• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Siber saldırılara karşı ücretsiz eğitim

Siber saldırılara karşı uzman yetiştirmek üzere İzmir'de ücretsiz kamp düzenleniyor.

Yeniakit Publisher
2016-04-26 19:38:00 - 2019-01-31 21:37:00
Siber saldırılara karşı ücretsiz eğitim

Yaşanan siber olaylar arasında 50 Milyon kimlik bilgisinin İnternet üzerinden dağıtılması, siber güvenlik noktasında ülke olarak doğru adımlar atmamız gerektiğini ve siber güvenlik alanında nitelikli uzman yetiştirme eksikliğimizi gözler önüne seriyor.

Son birkaç yılda Türkiye tarihinin en büyük ve kapsamlı siber saldırıları ile karşı karşıya gelindi. Siber saldırganlar, DDoS olarak tanımlanan dağıtık bir şekilde farklı lokasyon ve IP adresleri kullanarak .com.tr alan adlarını devre dışı bırakmaya çalışmıştı. Bankacılık sistemlerinden kurumlara kadar birçok dijital platformda aksamalar ve sorunlar yaşandı. Diğer bir yandan da 50 milyon vatandaşın kimlik bilgilerini ifşa ederek vatandaşlar dolandırıcılara karşı savunmasız bırakılıyor. 

KAMP ÜCRETSİZ

Türkiye'de Siber Güvenlik ile ilgili nitelikli eleman yetiştirme potansiyelinin sadece %1 seviyesinde olduğu belirtiliyor. Bu amaçla, siber güvenlik alanında teknik çalışmalar yürüten Bilgi Güvenliği Akademisi, 2011 yılından beri sosyal sorumluluk projesi olarak yaptığı Siber Güvenlik Kamplarının 7.sini, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü iş birliği ile faaliyete geçiriyor.

Bunun için de Siber Güvenlik Uzmanları’ndan 7 gün süreyle ücretsiz olarak özel eğitim alacaklar. Siber Güvenlik Kamplar’ına katılmaya hak kazanan öğrencilerin tüm masraflarını da bu kurum karşılıyor.

EĞİTİM KONULARI

Hacking, bilgi güvenliği, zafiyet tarama, zararlı yazılım analizi, mobil güvenlik, DDOS saldırılarına karşı doğru savunma gibi birçok konuda eğitim alacak olan Siber Güvenlik Yaz Kamp’ı öğrencilerinin, eğitici ve öğretici CTF yarışmaları sayesinde takım çalışması yeteneklerini de arttırmaları ve öğrenmiş oldukları bilgileri pekiştirebilmeleri hedefleniyor.

KİMLER KABUL EDİLİYOR?

2016 Siber Güvenlik Yaz Kampı’na üniversitelerin Ön Lisans, Lisans, Yüksek Lisans veya Doktora programlarında öğrenimleri devam eden kişiler kabul ediliyor.

Kamp için başvuru adresi ise, siberkamp.eventbrite.com

(Haber7)

x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23