• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Sevda Türküsev'den Sena Koçak'a saldıran magandaya tepki: Etkin bir şekilde cezalandırılmalı

Yeniakit.com.tr yayınına katılan Araştırmacı - Yazar Sevda Türküsev, Diş Hekimi Sena Koçak'a saldıran magandayı sert ifadelerle eleştirdi.

Yeniakit Publisher
2020-08-14 19:09:00 -
Sevda Türküsev'den Sena Koçak'a saldıran magandaya tepki: Etkin bir şekilde cezalandırılmalı

Taha Emre ÖZDEMİR  yeniakit.com.tr

Diş Hekimi Sena Koçak İstanbul'da trafikte tartıştığı bir erkek tarafından saldırıya uğradı. Beraberindeki iki kadınla birlikte Sena Koçak'a saldıran Emre Etyemeyez gözaltına alınıp serbest bırakıldıktan sonra yeniden gözaltına alındı. Savcılıktaki sorgulaması tamamlanan Etyemeyez, 'kasten yaralama' suçundan tutuklanması istemi ile nöbetçi mahkemeye sevk edildi.

HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYINIZ.

Yaşananları yeniakit.com.tr'ye değerlendiren Araştırmacı - Yazar Sevda Türküsev, "B tür şiddet eyilimi gösteren kişilere etkin cezalar vermedikçe bu olaylar engellenemez." dedi.

Zanlının şiddete meyilli bir ruh haline sahip olduğunu belirten Türküsev, "Görüntülerde ruh hali tamamen şiddete meyilli bir insan seyrettik. Aslında orada sadece Sena Koçak adlı hanımefendiye şiddet uygulamıyor. Arabaya saldırarak eşyaya da şiddet uyguluyor. Buradaki genel sorunumuz kadına şiddetin yanında genel şiddet eğiliminde olan bir ruh hali ile karşı karşıyayız." diye konuştu.

"Sena Koçak'a saldıran kişinin mutlaka öfke kontrolü tedavisi alması gerekir." diyen Türküsev, sözlerine şöyle devam etti:

"İzlediğim görüntülerde beni en çok ürperten şey hanımefendiye yapılan küfür ve hakaretler oldu. Yani saldırıyı gerçekleştiren kişi hem sözlü hem de fiziksel şiddete başvuruyor. Bunun da ötesinde istediği şiddeti gerçekleştiremeyince bir de arabanın üstüne çıkıp eşyayaz şiddet uyguluyor. Tüm bunları gerçekleştiren bir kişinin etkin bir ceza alması gerekir. Bu tür olaylarda verilen cezalar yetersiz olunca üzücü vakaların önüne geçemiyoruz. Bu tür şiddet eğiliminde olan kişiler temelinde; inanç zaafiyeti, aile içi eğitimde eksiklik ve sosyal hayat eğitimi eksikliği var. Esra Koçak'a saldıran kişi etkin bir şekilde cezalandırılarak ehliyetinin de iptal edilmesi lazım."

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Ozzimen

Camii duvarına işediği için uyardığı kişilerce darp edilen insanlara ne diyeceksiniz. Darp edenler serbest bırakıldı. Adalet nerede. Alooo adalet abla duyuyor musun bizi
 • Yanıtla

abdrhman

cezalar caydırıcı olmazsa daha çoookkk böyle vakıalar meydana gelir
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23