Selçuk Bayraktar canlı yayında açıkladı: Dünyada 3 ülkeden biriyiz

T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar, katıldığı canlı yayında Türkiye'nin insansız hava aracını (İHA) bu kadar etkin kullanabilen 3 ülkeden biri olduğunu söyledi.

16 Eylül 2018 Pazar 16:26
Selçuk Bayraktar canlı yayında açıkladı: Dünyada 3 ülkeden biriyiz

CNN TÜRK'te Türkiye'nin teknoloji üretip, tasarlayan bir ülke haline gelebilmesi için neler yaptıklarını anlatan T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar, 20-23 Eylül tarihlerinde gerçekleşecek Teknofest'in amacını da açıkladı.

Türkiye'nin savunma sanayindeki milli atılımı, Afrin ve Zeytin Dalı harekatlarındaki başarıyla kendini göstermişti. Harekatlarda kullanılan, tamamen yerli üretim İHA ve SİHA araçlarını geliştirip üreten ekipte yer alan T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar, CNN TÜRK'te Hakan Çelik'in sorularını yanıtladı ve Türkiye'nin teknoloji üretip, tasarlayan bir ülke haline gelebilmesi için neler yaptıklarını anlattı. Selçuk Bayraktar, 20-23 Eylül tarihlerinde gerçekleşecek Teknofest'in amacını da açıkladı.

"DÜNYADA 3 ÜLKEDEN BİRİYİZ"

İşte Selçuk Bayraktar'ın açıklamalarının satır başları:

Türk silahlı Kuvvetleri (TSK)'nin envanterinde 58 adet bulunan Bayraktar TB2 İHA'sı kendi sınıfında dünyanın en iyisi. Bunun iki sebebi var. Birincisi silahlı kuvvetler bu kadar etkin İHA'ları kullanabilen dünyada 3 ülkeden biridir. Dünyada 6 ülke bu teknolojiyi bu seviyede yapabiliyor. Bunun içinde Rusya ve birçok Avrupa ülkesi yok. Bu teknolojiyi Türkiye terörle mücadelede çok aktif kullanıyor. Dünya askeri harp tarihi açısından Afrin operasyonu büyük bir başarıdır. Özellikle İHA ve SİHA'lar konusunda ilkler yaşanmıştır.

Milli teknoloji hamlesinin ancak bir toplumsal seferlik haliyle yapılabilir. Gencinden yaşlısına herkes buna inanmalı. Bu nedenle T3 Vakfı'nı kurduk. Teknofest gibi etkinlikleri düzenleyerek milli teknoloji hamlesi tüm alanlara yayılacağına inanıyoruz.

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 16 Eylül 2018 Pazar 16:26

YORUM YAZ

 • 12345689123456894 ay önce
  engin can sen türkde değilsin müslümanda..rusya yapabiliyorsa neden afganiztandan çekildi acab hiç düşündünmü salak herif..olsaydı sihası ihası çekilirmiydi hiç kafir oradan..düşünemedin değilmi..
 • ZAHİRZAHİR4 ay önce
  la engin can niye o zaman Tayyip önce yapmadılar. ne kadar kolay söylüyor oyuncak uçağa kamera taktımı tamam, ... bu siha ihayı yapabilmek için bu adam yıllarca ar-ge çalışması yapıyorlar 
 • ENGİN CANENGİN CAN4 ay önce
  MİLLET ARABA UCAK TANK SİLAH YAPIYORDA.BU IHA İLE SIHAMI YAPAMIYOR.OYUNCAK UCAGA KAMERA KOYUYORSUN.ÇEKİYOR.BUNU YAPMAK İSTEYEN YAPAR.ADAMLARDA TERÖR YOKKİ İHTİYAC DUYMADIKLARINDAN IHA SIHA KULLANMIYOR
 • vatansevervatansever4 ay önce
  MAŞALLAH
 • Sina SALIKSina SALIK4 ay önce
  motoru bize mi ait?

Günün Özeti

Günün Karikatürü

20 Ocak 2019