Selahattin Demirtaş'tan Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan açıklaması

Terör örgütü PKK'nın siyasi uzantısı olan HDP'nin tutuklu eski eş genel başkanı Selahattin Demirtaş, Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan ile ilgili soruyu cevapladı.

14 Ağustos 2019 Çarşamba 10:23
Selahattin Demirtaş'tan Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan açıklaması

Edirne Cezaevi'nde tutuklu olan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Birgün gazetesine verdiği röportajda, AK Parti'den ayrılarak yeni partiler kurmaları beklenen Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu hakkındaki soruyu yanıtladı.

Bu partilerin "ileri demokrasinin adresi" olmayacağını ifade eden Demirtaş, "Ancak yine de merkez sağda, otoriter faşizan AK Parti-MHP blokunun içinden liberal bir sağ çizginin çıkması, faşizmi geriletmek açısından önemli olabilir" dedi.

Demirtaş soruya şöyle yanıt verdi:

"AK Parti'den ayrılarak parti kuracaklarını söyleyen kesimlerin nasıl bir program ve kadroyla yola çıkacaklarını bilmiyoruz. Bunların AK Parti tabanını etkileme gücünün olup olamayacağı da belli değil. Ancak ileri demokrasinin adresi olmayacaklarını şimdiden söyleyebiliriz. Merkezinde sol hareketlerin olduğu bir demokrasi bloku dışında hiçbir alternatif ne gerçekçi olabilir, ne de umut."

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 14 Ağustos 2019 Çarşamba 10:23

YORUM YAZ

 • MEMLEKETİMMEMLEKETİM1 ay önce
  cumhur ittifakı ülkenin sigortası
 • Gunos rumuzuGunos rumuzu1 ay önce
  Akp açısından olumsuz gelişecek bir yolcugun uzantısı olarak sağ kesim fraksoyonlari solu olumlu etkileyecektirki akp kendi yöntemini kendi bulmuşböl parçala yoket yöntemi hayırlı olsun başarılar demek gerekir
 • M aliM ali1 ay önce
  Utanmaz pislikler seni atıgin o manşet iftiradan başka birşey değil.bunu beynine iyi şok Bütün KURDISTALILAR BIRDIR.
 • Yunus 16Yunus 161 ay önce
  Teröristbaşı yardımcısının abuk subuk fikirlerine değer verip haber mi yapıyorsunuz?? Dünyada biten komünizmin temsilcisi Öcalan yardımcısı Selahattin. Komünist bunlar komünist.
 • Yusuf canYusuf can1 ay önce
  Ulan seli bu Türkiye'de en fadist parti CHP vede HDP dur aşağılık kurt fasisti zaten seçimlerde iş birliği yaptı iz kafanuz uyuşuyor gibi gözükse de ilk hangimiz yediği kaba pisletecrk görelim bunun vebalun CHP çok ağır odeyecrk size gelince sirtinuzi dayadığı uz yetleti her gün serefuazleti gomuyoruz sıra sehirdrku setefsizketed gelecek onlarda gomukecek
 • Şırnaklı şıhoŞırnaklı şıho1 ay önce
  Silohıttin aynaya bakarsa kendi faşist zihniyetini görecektir, faşizan örgütlenme görmek istiyorsa pkk-pyd'de baksin,katil silohıttin
 • Soru yorumSoru yorum1 ay önce
  Yani diyor ki merkezinde dinsiz imansız sol örgütlerin Allah kitap İslam düşmanı gavurlarin olmadığı bir oluşum yada bir partiden bize fayda gelmez, bu partiler bize umut olmaz. Oy aldığı kesim dinsiz imansız kitapsız kürtler ya !!!! Müslüman cahil olunca gider böyle dinsiz imansız İslam düşmanı sol partilere oy verir.Müslüman mahallesinde salyangoz satan bu zihniyete Oy verip muslumanim diyenler ya munafiktir ya cahil.Allah munafiklarin belasını versin, cahillere feraset versin gözlerini acsin. Ulan adam dinine imanina kitabına namusuna savaş açmış yıkmak için uğraşıyor sen gidip bu kafaya Oy veriyorsun. Solmuş. Chp batıda islami kazımak için uğraştı, doğuda yapamadıklarını , pkk hdp yaptı. Solcular ya, sosyalist Marksist leninist kafalara sahipler ya. Memleketin en sağlam kalan Müslümanları olan kürtleride pkk hdp gavurlastiriyor dinden uzaklaştırıyor. Müslüman Kürt ana babalar bunlar iyi günleriniz. Oy verdiğiniz pkk hdp Size çoook güzel evlatlar yetiştirecek.
 • Hain serefsizHain serefsiz1 ay önce
  Memlekete ihanetin hesabi sorulunca, fasist" mi oluyoruz bre srefsiz hain?
 • HakikatHakikat1 ay önce
  Sol sana ...
 • AkıncıAkıncı1 ay önce
  Bunlarda pkk 'nin güdümüne girecek anlasılmıştır
 • ahmetahmet1 ay önce
  laf soyledi bal kabagi...diye bir soz var anadoluda. hdpkk yi ileri demokrasi, ustun insanlik, en gelismis adalet, emsalsiz hosgoru- baris-ozgurluk, siddet-silah-bebek katliamlari ve orman yanginlarina SON VERMENIN ASRESI kabul eden hasta ruhlarin, yasin börü canilerinin samimi! duygularini yansitmis:)
 • Ali DENİZZ Ali DENİZZ 1 ay önce
  Bırakın şu ... konuşturmayı. Fare deliğinden görüşlerini haber yapıp adam yerine koymayın bence AKİT!
 • YılmazYılmaz1 ay önce
  İleri demokrasi,dağdaki teröristlerle poz vermekmidir Selo,sokakları karıştırıp kaos oluşturmak için terör destekçilerini sokağa çağırıp kurban dağıtan çocukları katletmekmidir veya uşaklık ettiğin Batı'lı efendilerinin emri olan Seni başkan yaptırmayacağız talimatının yerine getirilerek,sahtekâr demokrat olmakmıdır.Barış,kardeşlik,demokrasi yalanı ile ağustos böceği gibi saz çalmaya devam Selo,dans Selo dans
 • Levent yalcınLevent yalcın1 ay önce
  Pkk uzantısı HDP başkanı yalan söylemlere alişmissin.Teror örgütüne sırtınızı dayamissiniz.Uikeyi bölmek için her türlü hainliği yapan siz,Askeri mi şehit eden siz,Türk, Kürt demeden katleden siz utanmadan demokrasiden bahsediyorsunuz.Mademki bu ülkeyi istemiyorsun aldığınız maaştan vazgeçin.Ulkeyi terk edin.
 • Istanbul sözleşmesi ne olacak?Istanbul sözleşmesi ne olacak?1 ay önce
  Davutoğlu, bu konuda bir açıklama yapmalı. Günlerdir millet bu açıklamayı bekliyor ama hala yapmadı. Başkan olduğu gün ilk hafta içerisinde ve ilk yapacağı iş, bu olacağı sözünü veriyor mu vermiyor mu?Istanbulsözleşmesini kaldırmayacaksa boşuna siyasete girmesin, parti falan da kurmasın. Ümmet Saadet ve Yeniden Refah ile yoluna devam eder. Saadet ve Yeniden Refah olmasaydı, yeni bir parti kurar onunla devam ederdi ama yine Davutoğlu'na vermezdi. Bu pazarlık konusu edilemez. Ermenilerin dahi kabul etmediği yasayı Müslümanlara kimse dayatamaz. Ozaman gider Ermeni olmak ister ama bu sözleşmeyi yine kabul etmez. Müslümanlar ailesini yıksın diye Davutoğlu'na oy verecek değildir.
 • NecmettinNecmettin1 ay önce
  Senin gibi ...leri konuşturan bu itler milletten cevabını alacaklardır
 • BelcikaliBelcikali1 ay önce
  ... fasist olan bir kopeksiniz hepiniz onun bunun usaklari
 • GökhanGökhan1 ay önce
  Pkk askeri şehit edince faşist demiyorsun, TSK teröriste vurunca AKP MHP faşist diyorsun. Selo sen bir vatan haini olarak idam için yalvaran bir itsin.
 • İdo1 İdo1 1 ay önce
  Bu ne adalet yahu bir gariban hapse düsse sesi soluğu duyulmaz adam hergün her konuda medyaya demeçler veriyor sanki yaz tatilinde gazetecilere hergün demeçler veriyor. Dışarıda iken fikirlerinden nefayda gördü millet de içeridede konuşturuyorlarböylelerini.
 • SerhatSerhat1 ay önce
  Şerefsiz katil .... diyerbekir olaylarında 50 gencimizi kardeslerimizi gözünü bile kırpmadan katlettirdi bir talimatıyla....yasin ler ölmedi ölmeyecek... sen selo bir ermenisin ve kürtlerin katilisin.....insanlıgın katilisin...
 • Yusuf SecmenYusuf Secmen1 ay önce
  Demirtaş, '' . . faşizmi geriletecek liberal bir parti olabilir . . demokrasi bloku dışında hiçbir alternatif ne gerçekçi olabilir, ne de umut." = TÜRKİYE'Yİ BÖLMEYE YARDIMCI OLUR(iP,SP,.. gibi), FAKAT GERÇEK BÖLEN BİZ ''DEMOKRASİ BLOKU''(CHDPKK-BATI) OLABİLİRİZ.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

18 Eylul 2019