• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Sefirin Kızı ve Baraj rezaleti son buluyor

Televizyon kanallarında toplumun ahlak yapısının altına dinamit döşeyen dizilerden Shov TV’de yayınlanan Sefirin Kızı ve FOX’ta ekranlara gelen Baraj rezaleti son buluyor.

Yeniakit Publisher
2021-05-11 16:17:00 -
Sefirin Kızı ve Baraj rezaleti son buluyor

Çarpık ilişkiler, kadına şiddet gibi birçok konuların işlendiği dizilerden Sefirin Kızı ve Baraj rezaletinde perde kapanıyor. Televizyon kanallarında toplumun ahlak yapısının altına dinamit döşeyen ve kadına yönelik şiddeti körükleyen dizilerden olan başrollerini Neslihan Atagül ile Engin Akyürek paylaştığı rezil dizi Sefirin Kızı, bu akşam son bölümüyle tarihe karışacak.

Senaryosunu, kadına şiddet sahneleri ile gündeme gelen "Sen Anlat Karadeniz" adlı şiddet içerikli dizinin senaryo yazarları Ayşe Ferda Eryılmaz ve Nehir Erdem’ın yazdığı ve daha önce Fox TV gibi yine bekaret ve tecavüz konularının işlendiği "Sefirin Kızı" adlı rezalet yapımda bir yandan kadına yönelik şiddet normalleştirilmiş, diğer yandan da erkekler hedef alınmıştı.

Son tokat da Baraj dizisine

Sefirin Kızı dizisinden sonra bir final kararı da FOX’un dizisi Baraj için geldi. RTÜK’ün Baraj dizisi için hazırladığı raporda, evli bir adamın, hamile olmamasına rağmen hamileymiş gibi davranan başka bir kadın tarafından kandırılmasını ve bu konu etrafındaki çarpık ilişkilerin ve diyalogların yer aldığı ifade edilmişti. Baraj dizisi, evlilik ve ailenin varlığını anlamsız kılan ve bu değerleri zayıflatan, toplumda kutsal olarak kabul edilen evliliğe bakış açısını olumsuz yönde etkileyen içeriklere yer veren sahneleri nedeniyle yasaya aykırı RTÜK tarafından yasalara aykırı bulunmuştu.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

enes

Aile kavramımız bozuldu bunu tekrardan oturtursak zaten bu ahlaksız diziler hayat bulamaz.
 • Yanıtla

Istanbul77

Kuruluş Osman Ve neydi o Selçuklu dizileri de aşırı şiddet.kan.kafa kesme sahneleri yüzünden kaldırmıyormuş!!
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23