• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Sedat Peker’i haraca bağlan siyasetçi kim? Sedat Peker’den 10 bin dolar aylık para alan isim açıklandı mı?

Sedat Peker'den 10 bin dolar alan halen milletvekili mi? Organize suç örgütü lideri Sedat Peker’’den hata alan siyasetçi kim? sorusu gündemdeki yerini korurken, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun dile getirdiği Sedat Peker’Den ayda 10 bin dolar alan siyasetçi var açıklamalarından sonra Meclis Başkanı Mustafa Şentop, Ban Soylu ile görüştü. Sedat Peker’den 10 bin dolar alan siyasetçi kimdir? sorusuna ilişkin TBMM Başkanı Şentop konuştu. Peki Sedat Peker’i haraca bağlan siyasetçi kim? Sedat Peker’den 10 bin dolar aylık alan ismi açıklandı mı?

Yeniakit Publisher
2021-06-17 17:29:00 - 2021-06-17 17:36:48
Sedat Peker’i haraca bağlan siyasetçi kim? Sedat Peker’den 10 bin dolar aylık para alan isim açıklandı mı?

Sedat Peker'den para alan Meclis'te mi? Gelen son dakika haberine göre; TBMM Başkanı Mustafa Şentop 'para alan siyasetçi' iddiasına ilişkin, "Kastettiği isim TBMM'de milletvekili olan bir kişi değil. Mektupta paylaşılan bir isim yok." dedi.

Sedat Peker'den 10 bin dolar alan şuan milletvekili mi?

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mustafa Şentop'u ziyaret eden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun yazılı bir belge ile ''10 bin dolar alan siyasetçi şu an Yüce Meclis çatısı altında bulunmuyor'' dediği öğrenildi. Adalet Bakanı Abdulhamit Gül de ''Yargının görevi iddiaların üzerine gitmektir" açıklaması yaptı.

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker'den para alan siyasetçi ortaya çıktı mı? Konuyla ilgili konuşan TBMM Başkanı Şentop şu ifadeleri kullandı: "Bir siyasetçinin para aldığına dair açıklama olmuştu. İçişleri Bakanımıza bir mektup yazmıştım milletvekillerimizin kendilerini töhmet altında hissettiğini bu konuda adli mercilere belgelerin verilmesini talep etmiştim. Dün Sayın Bakan beni ziyaret etti yazılı olarak cevabını getirdi. Bakan Soylu'nun kastettiği isim TBMM'de milletvekili olan bir kişi değildir diyor. Tüm iddialarla ilgili adli makamlara başvurulmuştur diyor. Konunun bundan sonraki kısmı adli çalışmalar kapsamında olacaktır. İsim paylaşmadı. Adli mercilerle paylaşıp paylaşmadığını bilmiyorum."

TBMM Başkanı Mustafa Şentop

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Recep

SAYIN ŞENTOP İDDİACI İDDİASINI ISPATLASAYA. SİZ NİYE ARAŞTIRIYORSUNUZ Kİ? BU MAGANDA ŞAYET AK PARTİLİ OLSAYDI ADAMIN ADINI ÇATIR, ÇATIR SÖYLERDİ. CHP Lİ BİLE OSA BU MAGANDANIN SÖZÜNÜ KAALE ALMAYIN,MUHATAP OLUNMAYIN. KENDİSİNİ Bİ ADAM ZANNEDİYOR. EY SEDAT SENDE GRAM DELİKANLILIK VARSA MEMLEKETE GEL , İDDİA ETME SAVCIYA ŞİKAYET ET. YOKSA NAMERTSİN. SEN UYUŞTURUCUMU ALDIN ,BU NE ÜSLUP?
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23