• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Sedat Peker’e inanan Kemalistler Yılmaz Özdil’in iddiasını umursamadı

Sözcü yazarı Yılmaz Özdil'in Uğur Dündar ile ilgili iddiaları ortalığı karıştırdı. İki isim kavgaya tutuşurken, konu sosyal medyada çok konuşulanlar arasına girdi. Ancak, suç örgütü lideri Sedat Peker'in iddialarına inanarak konuyu tartışan Kemalistlerin bazıları, Yılmaz Özdil'in Uğur Dündar iddialarına inanmamayı tercih etti.

Yeniakit Publisher
2021-06-22 15:05:00 - 2021-06-22 15:23:05

 yeniakit.com.tr 

Sözcü'de köşe karalayan Yılmaz Özdil'in sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlar ortalığı karıştırdı. Özdil, sosyal medya Twitter hesabından yaptığı paylaşımda "Dürüst ve güvenilir (!) araştırmacı gazetecilerin SBK (Sezgin Baran Korkmaz) aşına su katmak istemem ama SBK’nın kafakola aldığı gazetecilerin listesi ABD’de açılan davanın iddianamesinde yazıyor... Kimlere televizyon kanalı kurdurdukları bile orada yazıyor!" dedi.

Uğur Dündar: Yazıklar olsun sana

Özdil'in iddiaları sonrası Uğur Dündar, çok sert sözler sarf etti. İki gazeteci arasındaki tartışma Artı 1'in kuruluşuna ilişkin olarak Özdil'in Sezgin Baran Korkmaz iması nedeniyle çıktı. Uğur Dündar Tele 1 canlı yayınında kendisini en yakından tanıyan isimlerden birinin Özdil olduğunu ifade ederek, "Yazıklar olsun sana, o tweeti nasıl paylaştın" dedi.

"Cenazeme gelmeyeceksin"

Özdil bunun üzerine yeni bir paylaşımda bulunarak "SBK iddianamesinde yazılanları sordum, Tele1’de değerli ağabeyim Uğur Dündar’la Tuncay Mollaveisoğlu beni eleştiriyor, sormayayım o halde..." ifadelerine yer verdi. Özdil’in kendisine 'değerli ağabeyim' diye mesaj attığını da ifade eden Dündar, "Değerli ağabeyim deme sen artık değersiz Yılmaz'sın" dedi. Özdil'e çok sert tepki gösteren Dündar, "Yılmaz Özdil benim cenazeme gelmesin, benim için Yılmaz Özdil defteri kapanmıştır. Bize yaptığına bak ya" diye konuştu.

Kemalistler neden inanmıyor?

Yılmaz Özdil'in iddiaları sonrası konu sosyal medyanın en çok konuşulanları arasına girdi. Bazı sosyal medya kullanıcıları Özdil'in iddialarına inandığını belirtirken, bazı kullanıcılar ise iddiaları reddetti. Ancak yurt dışına kaçan suç örgütü lideri Sedat Peker’in iddialarına tam kadro atlayan Kemalistlerin kendi mahallelerinin adamı Yılmaz Özdil’in iddialarına neden inanmadığı merak konusu oldu.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Zaferim

ONLARIN SERMAYESİ YALAN VE İFTİRA,İŞLERİNE GELİYORSA İNANIRLAR GELMİYORSA İNANMAZLAR.ESKİ GENEL BAŞKANLARI DÜZDÜĞÜ METRESİNİ MECLİSE SEÇTİRMİŞTİ,3 MAYMUNU OYNADILAR.ALLAH'TAN KORKMAYANLARDAN NE BEKLİYORSUNUZ Kİ...
 • Yanıtla

Çelik

Bunların aleminde doğru yok kendi doğruları ve çıkarları var. Sayın Erdoğan,a hastalıklı nefretleri ortak değerleri.Arada bir tanesi bozuk saat gibi doğruyu söyleyince anında satıp linc,e başlarlar.Yaşımız gereği duayen yalancı uğur dündarıda,Atatürk bezirganı özdili,de ve o tv kanallarını alıp satma rezilliklerinide biliriz.Merak eden gençler tarafsız internet sitelerinde bu rezillikleri bulabilir
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23