Seçimden seçime hatırlanan şahıs ödül aldı

Seçimlerde oy kullanırken çekilen fotoğraflarının dışında haber yapılmaya değer görülmeyen eski Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, ADD'den ödül aldı.

25 Nisan 2019 Perşembe 09:56
Seçimden seçime hatırlanan şahıs ödül aldı

Oy kullanırken çekilen fotoğraflarının dışında gündeme gelemeyen 10'uncu Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, uzun süredir ilk defa başka bir haberle anıldı. Sezer, eşiyle birlikte Atatürkçü Düşünce Derneği'nin (ADD) 30. yılı etkinliğine katıldı.

Seçimden seçime hatırlanan şahıs oyunu kullandı

23 Nisan kutlamalarının yanında ayrı bir 23 Nisan balosu düzenleyen ADD'nin, en özel konuğu eski Cumhurbaşkanı Sezer oldu.

"Torunlarıma bırakacağım"

Bugüne kadar prensip olarak hiç ödül kabul etmeyen Ahmet Necdet Sezer, "İlk ve son ödülüm" dediği ödülü ADD başkanı Hüseyin Emre Altınışık'tan alırken gözleri doldu ve "Bu ödül, benim için büyük bir onur. Bunu çocuklarıma ve torunlarıma bırakacağım." dedi.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 25 Nisan 2019 Perşembe 09:56

YORUM YAZ

 • Mahmut OzMahmut Oz25 gün önce
  Turkiye'nin loser dinazorlarinin hebsi toplanmislar gibi,insan bakinca kendisini tas devrinde hissediyor. Tas bunlarin en sevdigi sey olmali,nato mermer kafalar,bu cok sevdikleri taslardan heykel ve bus yapmayi ve bunlari Memleket'in her kosesine dikmeyi,diktirmeyi cok severler.
 • AhmetAhmet25 gün önce
  ANAYOL hükümeti vardı hatırlar mısınız? Mesut Yılmaz bir öneri sundu. Samimi olmayan dindarlar devlet memurluğundan atılsın şeklindeydi. Devlet Bahçeli ve Ecevit kabul edip imzaladılar. Mesele Erbakan hocanın önünü kesmekti. İşte bu beğenmediğiniz adam o saçmalığa dur demişti. Bu gün khk lılar ihraçlar vs göz önüne alırsak Bu adamı beğenmemeniz gayet normal
 • hamidohamido25 gün önce
  fosiller
 • Oktay Oktay 25 gün önce
  Ne odulu yaltakcilik ekonomi batiesn odulumu
 • Nurullah Nurullah 25 gün önce
  Ahmet Necdet Sezer'in dini yönü zayıftı belki ama kamu malına el sürmedi, milletin vergilerini çarçur etmedi, birilerini zengin edeceğim diye çabalamadı, adı yolsuzlukla hiç anılmadı, mafyavari konuşup kimseyi tehdit etmedi. Katkısı oldu mu olmadı ama en azından zarar vermedi. Dürüstlüğü yeter
 • abdullahabdullah25 gün önce
  bunlar neyin kafasını yaşıyor.
 • galipgalip25 gün önce
  YAŞAR Adlı yorumcu bu bilgiler devlet de mit de yoktur prova sana
 • abdiabdi25 gün önce
  Haber yapildığına değmez yazik.Boş zamanimizı çalarak kul hakkina giriyorsunuz..Ama bir kardeşimiz yediği haltları yazmış buna değmiş
 • AliAli25 gün önce
  Chp nin bir numaralı akıl babası ve pkk kurtarıcısı
 • meyyidmeyyid25 gün önce
  çıkartamadık, dayı kim.
 • mlymmlym25 gün önce
  Aaaa be bunu öldü sanıyordum!
 • VenezelosVenezelos25 gün önce
  Atatürk çü diye birşey yok aslında. Biri çıkar ben Fatih Sultan cıyım der, diğeri çıkar Ecevit çiyim der, diğeri Süleyman cıyım der, diğeri Aziz Nesin ciyim der. İnsana biat ederek devlet yönetilmez. Ülke olarak geldiğimiz nokta şudur: 23 nisanda sorulan soruda 15 yaşındaki başarılı genç kızımızın en büyük hayali Alman vatandaşı olmakmış. Yazıklar olsun ülkeyi keyifleri için bu duruma getirenlere. Anayasa kitapçığını fırlatırken halkın fakirleşmesini düşünmüş mü? Şimdi itibar bekliyorlar.
 • Εγκεμεν ΧασανΕγκεμεν Χασαν25 gün önce
  kendi kendilerine odul vermisler,
 • YAŞARYAŞAR25 gün önce
  Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, göreve geldiği 2000 yılından bu yana 190 mahkumu affetti. Sezer'in affettiği mahkumların sayısı ve bağlı bulundukları örgütler şöyle: 40 DHKP-C, 6 PKK, 28 TKP-ML TİKKO, 28 TİKB, 19 Dev-Sol, 17 MLKP, 15 THKP-C, 3 TDP, 2 TKİP, 2 TEKP Leninist Gerillaları, 1 DHP ve 1 Dev-Yol. Sezer'in affettiği adi suçlular arasında ise; 7 katil, 3 tecavüzcü, 1 gaspçı, 5 çete mensubu, 4 de uyuşturucu kaçakçısı bulunuyor. Sezer'in, aralarında polis katili Bekir Sıtkı Keçeci'nin de bulunduğu teröristte var.Acaba bu affettiği teröristlerin şehit ettiği insanlar içinde gözyaşı döktü mü?
 • basiretsizler topluluğu basiretsizler topluluğu 25 gün önce
  57 milyardolar olan borcu bir gecede 300milyardolareden uğursuz faizleri gecelik yüzde 7000 binyapan a destekolanlar bide oyveren ler sizi kim soydu desen

Günün Özeti

Günün Karikatürü

21 Mayıs 2019