Sebzeler değil fiyatlar hormonlu

AK Parti İstanbul Milletvekili Hasan Turan, tanzim satışlara ilişkin, “Tanzim satış noktaları açıldı ve fiyatlar yarı yarıya düştü. Tanzim satışlarla görüldü ki, demek ki sebzeler değil fiyatlar hormonlu” dedi.

14 Şubat 2019 Perşembe 12:50
Sebzeler değil fiyatlar hormonlu

TBMM İdare Amiri, AK Parti İstanbul Milletvekili Hasan Turan, Akit’e özel açıklamalarda bulundu. Turan, sebze fiyatlarındaki spekülasyon ve sonrasında başlayan tanzim satış uygulamasına ilişkin, “Türkiye’yi bulabildikleri her türlü enstrümanla sıkıştırmaya çalışanlar, şimdi de sebze ve meyvede spekülasyon ve stokçuluk yaparak halkımızın sofrasına el uzatmaya kalktılar. Biz vatandaşımızın kullandığı elektriği, doğalgazı ucuzlatıyoruz, birileri gıda ürünlerine haksız zam yapıyor. Devletimiz bu tür ayak oyunlarına, fırsatçılara, karaborsacılara meydanı bırakmaz. Topla tüfekle yapmak istediler olmadı, dolarla denediler olmadı. Şimdi pazarda vatandaşlarımızı isyan ettirecek şekilde fiyatlarla oynuyorlar. Halk, spekülatörlere, stokçulara, vurgunculara ve fiyatlarla oynayanların insafına terk edilmedi. Cumhurbaşkanımızın talimatıyla belediyelerimiz tanzim satış noktaları açtı ve fiyatlar yarı yarıya düştü. Tanzim satışlarla görüldü ki, demek ki sebzeler değil fiyatlar hormonlu” ifadelerini kullandı.

Belediyecilik bizim işimiz

Yerel yönetimler bir ülkenin aynasıdır. Tanımadığınız ya da ilk defa gittiğiniz bir kentteki ilk izlenimleriniz, gözlemleriniz nasılsa o ülkeye ilişkin görüşleriniz de öyle şekillenir” diyen Hasan Turan, “Bizim, AK Parti’nin siyasi olarak ilk vücut bulduğu yer biliyorsunuz İstanbul Büyükşehir Belediyesidir. Sayın Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul’daki şehrül-eminlik görevinde gösterdiği başarı; onu önce AK Parti Genel Başkanlığı’na, 59. Hükümet Başbakanlığına ve oradan da Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı’na taşıdı. Yerel yönetimler bizim olmazsa olmazımızdır. O sebeble hem yerel yöneticilerimize hem de yerel yönetimlere büyük önem vermekteyiz. Belediyecilik bizim işimiz. 2014’de ‘Daima Millet Daima Hizmet’ dedik. Şimdi de ‘Tevazu, Samimiyet ve Gayret’ diyoruz. ‘Gönül Belediyeciliği’ diyoruz” şeklinde konuştu.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 14 Şubat 2019 Perşembe 12:50

YORUM YAZ

 • sinan arslansinan arslan8 ay önce
  Dün soğanı patatesi 2 tl ye alabilmek için 2,5 saat yağmur altında kuyrukta bekledim.bizlerin oylarıyla o makamlara gelen sn m.vekili de beklermi acaba.kurulduğu günden beri ak partiye vediğim oylar haram zıkkım olsun ins.
 • 8 ay önce
 • FerhatFerhat8 ay önce
  Demekki piyasaya hakim olan gücler var. Bunlar her gecen gün özellestirme kapsaminda satilan milli kaynaklarimiz ve ülkemizde davet üzerineyatirimlarini gerceklestiren siyonist liberalist sermayenin üretimi ele almasi ile güclenmekte. Kalkip siyonistlerin gelistirdigi serbest piyasa ve borsa gibi gayri milli küresel güclerin gelistirdigi liberalizm odakli ekonomiyi benimseyerek ülkemizde uygularsaniz adamlar PATLICANI elimize verirler. Küresel sermayeye sürekli ülkemize davet ederek kendi üretebilecegimiz ürünleri onlarin üretmesine müsade vermek cok hatali bir uygulama, zira piyasayi onlarin eline teslim etmis olursunuz. O vakit bu adamlar piyasaya hakim olur ver böylece temel gida maddesi gibi cogu ayri ürünlerin piyasasiniellerinde tutarlar ve yeri geldiginde ekonomimizde manipulasyonlara maruz kaliriz. Bir örnek vermek istiyorum lütfen iyi düsünün, mesela Temizlik ürünleri ülkemizde tamamen yatirim yapan yabanci sermayenin elinde, yani adam piyasaya tek basina hakim ve istedigi fiyati uyguluyor. Iste siyonizmin gelistirdigi ekonomik isgal plani böyle uygulaniyor mandasina aldigi ülkelerde. Siyonist sermayeyi ülkeye liberalizm odakli vizyonlar dogrultusunda davet etmek HARAM dir. Zira kendi üretebilecegimiz ürünleri kendi ülkemizde yabancilara ürettirmek bir okadar daha HARAM dir. Siyasi iktidar yada diger meclis catisi altindaki partiler evindeki mutfagi TRUMP a emenet edermi. Etmez degilmi??? TÜSIAD gerceginide unutmayalim, bu tayfa bu liberalist güclerin Türkiyedeki ekonomik ayagidir, tabiki bu tayfanin siyasi ayagida ekonomimizi Liberalizm odakli siyonistlerin gelistirdigi Kapitalist sisitemine entegre eden siyasi partiler. Birde düsünün sadece Suriye meselesinde ve bazi hususlarda fikir ayriligi yasadigimiz icin stratejik partnerlerimiz ülkemizde operasyon gerceklestirmekte, bunu da ellerinde tuuttuklari Merkez bankalari ve bazi satilmis siyonist yerli sermaye ve yabanci sermayenin yardimi ile yapmaktalar. Düsünün birde bunlar ile cihad yapmis olsak patlicani elimize degilde kafamiza vuracaklar bu sefer. Neyle cihad yapacagiz bu yabanci sermayenin elinde tuutugu ürünler ile mi? Aklimizi abasimiza alalim cok gec olmadan. Bu yüzden hep tekrarliyoruz ülkemizin milli kaynaklarini satmaktan vaz gecin ve siyonist kapitalist sermayeye ülkemizde yatirim yapmalarin önünü kesin, zira bir milletin bagimsizligi ve gücü öz kaynaklarini kullanarak ve kendi üretemini güclendirmesinden gecmektedir..
 • Vuslat Vuslat 8 ay önce
  Adamlarulkeyi yoksullugasuruklemek icin halkıbir kuru ekmegemuhtaçbırakmakicinsankiyeminetmişler halk nekadarmagdurcaresizolursabizebi okadar da muhtackalırlardiyeuğraşıyorlar basariyorlarda hanitavugagidimgidimbugdayatarsin tek tek yemeyebaşlarnereyedonersentavuktaseni takipeder haaa millettetavuk gibialıştırldi nekadarsıkıntıyadussekteakpgiderseulkebatarkorkusumilletiniliklerinekadarişlemişhalapesindenkoşuyorlar banasen susunbusundiyenede cevabimbir secimharicoylarimiakpverdimmartadaoy yok başkanlıksecimindedeoy yok YETERartikherseyebi bahaneni kılıfvarbirşeyidekabuledinartikulkedekirizvaryokdiyorsunuz mazotpahalidiyoruzbakangiatlarin normal olduğunusöylüyor siz fakirsinizdiyor et pahalıdiyoruzeti az tüketindiyorgıda bakani fazlatuketmenizdendolayi pahalidiyor akpli secmenlerindışındakiinsanlarakpzihniyetinegorevatan hainikabul ediliyorulanherkezinsizesaygisevgiveyahutoy vermekzorundamıseven seversevmeyensevmeziki iki daha4 eder anlayinartikEYTyi unutmadik5 taneoyumvaristercikartinisterçıkartmayınyasayıoy yokartiksize
 • AlperAlper8 ay önce
  Çiftciden oy isteyen,şu gübre ilaç fiyatlarına bir el atsın.Girdiler düşmeden,fiyatlar düşer mi?Adamlar doları 10 tl,ye mi sabitlediler,ne?DEvletin görevi,halkı korumak değilse ne?Gübre atma devri geldi geçiyor,zaten bir çok çiftci,ekinini gübresiz ekti.
 • hasanhasan8 ay önce
  artık düşmanda bulamıyor adam patlıcanı düşman ilan etti seçimden önce,,, suriye'ye giremedik bari hale operasyon düzenleyelim
 • M Ali KM Ali K8 ay önce
  ,sizinhiç sucunuz yok..halk sürünsün...
 • AbdullahAbdullah8 ay önce
  İlaçlar, benzin, elektrik, doğalgaz da mı hormonlu? Bunları da mı FETÖ, PKK, DAEŞ arttırıyor?

Günün Özeti

Günün Karikatürü

17 Ekim 2019