Savunmanın öncüleri ‘SAHA’da buluşuyor

Savunma alanında dev şirketleri bünyesinde bulunduran SAHA İstanbul'un 3. Olağan Genel Kurulu bugün gerçekleştirilecek.

18 Mayıs 2019 Cumartesi 12:21
Savunmanın öncüleri ‘SAHA’da buluşuyor

Türkiye’nin en büyük, Avrupa Kümeler Birliği’nin ikinci en büyük sanayi kümelenmesi olan SAHA İstanbul, 3. Olağan Genel Kurulu’nu Üsküdar Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi’nde bugün gerçekleştirecek. ASELSAN, TUSAŞ, ROKETSAN, THY Teknik, BAYKAR, BMC, KALE Grubu, KORDSA, TAİS, HAVELSAN, PETLAS, TÜMOSAN, STM gibi Türkiye’nin savunma ve havacılık sektöründe yer alan dev şirketlerinin yanı sıra yüzlerce KOBİ’yi ve 11 üniversiteyi çatısı altında bulunduran SAHA İstanbul, Savunma Havacılık ve Uzay Kümelenmesi Derneği’nin 391 üyesi bulunuyor.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Savunma Sanayii Başkanı İsmail DemirSanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede ve Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Fatih Kacır’ın katılımıyla gerçekleştirilecek SAHA İstanbul’un 3. Olağan Genel Kurulu, aynı zamanda savunma, havacılık ve uzay sanayiinin zirvesinin de buluşması olacak.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 18 Mayıs 2019 Cumartesi 12:21

YORUM YAZ

  • M.Vahitidin Ecevit.M.Vahitidin Ecevit.5 gün önce
    Bunların üreteceği silahlar 8-10 sene içinde 50 milyar dolarları aşacak.Bütünfındık veye kuru üzüm ihracatımız 2-3 milyar bile değilken birkaç gemi ve uçakla bu ihracatı geçebiliyorsunuz.Başarılar Sahaİstanbul.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

24 Mayıs 2019