• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Savcı Kiraz'ı şehit eden teröristleri aklamaya çalışan Ahmet Şık provokasyona devam ediyor!

İzmir'de HDP İl Başkanlığı'na düzenlenen ve parti çalışanı Deniz Poyraz'ın hayatını kaybettiği provokatif saldırı sonrası TİP Milletvekili Ahmet Şık, sosyal medyadan devleti suçlayan ithamlarda bulundu. Ancak aynı Ahmet Şık, savcı Mehmet Selim Kiraz’ı şehit eden teröristleri aklamaya çabalamıştı.

Yeniakit Publisher
2021-06-18 15:04:00 -
Savcı Kiraz'ı şehit eden teröristleri aklamaya çalışan Ahmet Şık provokasyona devam ediyor!

İzmir'in Konak ilçesinde dün HDP il binasına giren silahlı bir kişi, etrafa rastgele ateş açarak parti çalışanı Deniz Poyraz’ı katletti.

Provokasyon kokan saldırı sonrası terör destekçileri sosyal medyadan devleti suçladı.

Geçtiğimiz günlerde sarfettiği “Bu devleti yıkmamız lazım” sözleri hala akıllardaki yerini koruyan TİP Milletvekili Ahmet Şık, sosyal medyadan devleti itham eden skandal açıklamalarda bulundu.

Şık şu skandal hezeyanları savurdu;

 “Bu provokasyon değil örgütlü faşist bir saldırıdır bu siyasi cinayet. Planlı, projeli, her adımı kurgulanmış gizlisi saklısı olmadan gerçekleştirilmiştir. Katilin bir meczup, bir ‘yalnız kurt’ olduğuna inandırmaya çalışıyorlar. Evet, katil bir kurt ama yalnız değil.

Kimlerle/hangi siyasi yapılarla ilgili? Suriye’de neler yaptı? Silahı kimden nasıl aldı? Silah ruhsatlıysa ne gerekçeyle nasıl bu kadar kolaylıkla verildi? Telefon trafiğinden kimlerle bağlantılı olduğu belirlenip soruşturma neden genişletilmedi? Ve daha bir çok yanıtsız soru...”

Savcı katili teröristleri cilalamıştı!

Dünkü provokatif saldırıdan devleti sorumlu tutarak sokakları karıştırmak isteyen Şık, daha öncede savcı Mehmet Selim Kiraz’ı makamında rehin alarak şehit eden teröristleri aklama girişiminde bulunmuştu.

Şık, o dönem Cumhuriyet gazetesinde yayınladığı haberde, Savcı Kiraz’ı hunharca şehit eden teröristlerle öldürülmeden yarım saat önce gerçekleştirdiği görüşmeyi yayınlamıştı. Teröristleri aklama haberinde başlık olarak “Bu eylem mecbur bırakıldığımız yöntem” ifadelerine yer verilmişti.

İşte o skandal haber;

Savcıyı şehit eden teröristleri masumlaştırmaya çalışan Şık’ın, dün HDP binasına yapılan provokatif saldırı üzerinden devleti suçlama çabası, asıl niyetini gözler önüne seriyor.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Mahmut yılmaz

Bir hafta olmadı insanları sokağa çağırıyorsun katil devlet diyorsun olacağı buydu yapdığınımı beyendinmi ağlama bu devlet sanada lazım unutma.
 • Yanıtla

Hadi ya.

Bana devlet lazım bu iktidar lazım değil.  
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23