Sapkınların Netflix tuzağı

Türkiye’de de yüzbinlerce üyesi olan dijital TV platformu Netflix eşcinsel sapkınlığın propagandasını yapıyor. Grace and Frankie, Orange Is The New Black, El Chapo ve daha birçok dizi ile çizgi filmlerde bile sapkın ilişkiler gençlere empoze edilmeye çalışılıyor.

23 Temmuz 2019 Salı 09:36

 Hakkı Bilir  İstanbul 

ABD’nin Kaliforniya eyaletinde kurulan ve Türkiye’de de 170 binden fazla kullanıcısı bulunan yeni nesil TV platformuNetflix’in eşcinselliğin yayılmasında büyük pay sahibi olduğu ortaya çıktı. İnternet platformu olduğu için hiçbir içeriği sansüre takılmayan Netflix’in hemen hemen bütün dizilerinde eşcinsel sapkınlığı özendirici sahnelerin olduğu belirlendi. Milyonlarca izleyicisi olan dizilerde ahlaksızlığı meşrulaştıran Netflix’in, çocukların izlediği çizgi filmde bile eşcinsel karakterleri kullandığı kaydedildi.

Sapkınlık ‘diz boyu’

Eşcinsel sapkınların meydana getirdiği ahlaki terörizme maruz kalınırken, dev şirketlerin homoluğu özendirici faaliyetleri de felaketin boyutunu tırmandırıyor. Bunun son örneği dünyada 100 milyondan fazla kullanıcısı olan Netflix. Kadın mahkumların kaldığı bir hapishane hayatını konu alan Orange Is The New Black isimli lezbiyen sapkınlığı hem özendiriyor hem de meşrulaştırıyor. Grace and Frankie isimli dizi ise kocaları birbirine aşık olan iki kadının hayat hikayesini konu alıyor. Stranger Things isimli dizide de eşcinsel karakterler üzerinden sapkınlığa atıfta bulunuluyor.

Denetleyen yok

Black Mirror isimli dizinin hemen hemen birçok bölümünde eşcinsel sapkınlık adeta göklere çıkarılıyor. Aynı dizinin ilk bölümünde ise İngiltere Başbakanı olarak gösterilen bir karakterin domuzla cinsel ilişkiye girmesi seyirciye sansürsüz aktarılmıştı. El Chapo isimli dizi de devlet bakanı konumundaki bir erkeğin başka bir erkekle olan sapkın ilişkisi olağanmış gibi sunuluyor. Narcos adlı dizide de eşcinsel ahlaksızlığı doğal hale getiren sahnele fütursuzca sergileniyor. Hangi dizisini açsanız sapkınlık akan Netflix, eşcinsellik vurgusu yapımaktan kaçınmıyor. Örneğin hepimizin yakından bildiği Sabrina isimli dizide bile büyücü bir gay karakter üzerinden sapkınlık görünür hale getiriliyor.

Çizgi filmde bile var

Skins, House of Cards, Doctor Who, Sis dizilerinde de eşcinsel karakterler bolca bulunuyor. Hiçbir etik değer gözetmeyen Netflix, çocukların izlediği çizgi filmlerde bile eşcinsel karakterler kullanıyor. Voltron Legendary Defender isimli çizgi filmde eşcinsel karakterleri legalize eden Netflix, çocuklarımızın şuur altına sapkınlığın olağan bir şey olduğu fikrini aşılıyor.

Yeni Akit Gazetesi

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 23 Temmuz 2019 Salı 09:36

YORUM YAZ

 • HasanHasan23 gün önce
  Bu ve buna benzer haram ve sapkın yayınları bu millete izletenleri Allah her iki Dünya'da kahretsin. Baştakiler mesulsünüz...
 • SEEEEN ANLAT KAARAAA DENİZZSEEEEN ANLAT KAARAAA DENİZZ24 gün önce
  para verip izliyorum sizine beğenmezsem izlemem artık kSEEEENEN ANLAAAT KAARAAAAA DENİZZZZZ İZLERİM
 • XxdXxd1 ay önce
  Sizen insanların beyni yokmu istediğini izler istemedigini izlemez..
 • Gereksiz yerGereksiz yer1 ay önce
  Tecavüzler tacizciler çok ahlaklı. Bunları meşrulaştıran Yeni Akit'de . Eş cinselliği ahlaksız buluyor. Oysa bunun onların kendi seçimi olmadığını bilmiyor. Açıkçasıdüşüncelerimi özgürce açıklama hakkım ile Türk TV'lerinde silahlı sahneleri, cinsiyetçi sahneleri, tecavüz sahnelerini ve tecavüzcüyü meşrulaştıran sahneleri eleştirmeyen bir gazete'nin bu konu hakkında bir makale yazması ironik. Yorumum tartışmaya hazırdır.(Düşüncelerini hakaretsiz ifade edebilme olgunluğuna erişenler için...)
 • Zeynep TanZeynep Tan1 ay önce
  Burada bu kadar homofobik, cinsiyetci haber yapildi hic bu kadar tepki cekmemisti. Netflix’e dokunmayacaktin yeni akit. Ayrica muhalif kesim cogunlukta olunca imla hatalari azalmis, cumleler duzene girmis
 • sadece hakikatsadece hakikat1 ay önce
  yahu akit bu kadar sapkın nerden geliyor da burada yorum yapıyor. özellikle mi akiti takip ediyorlar milletin kafasını bulandırmak için yoksa bu tür haberleri yapan başka yok da onu da bitirelim ya da vazgeçirelim diye mi uğraşıyorlar.bahane de hazır.doğuştan fıtratları böyleymiş! bak a beyinsiz öyleyse 20 sene öncesine kadar neden türkiyede nerdeyse yok denecek kadar azken bu melanetler birden yükselmeye başladı.niye 10-15 sene öncesine kadar birkaç bin sapkın yürüyüş düzenlerken şimdi onbinleri buluyor?? sebeb şu ki insan fıtratı doğuştan temizdir.islama tam uygun kabiliyetlidir.lakin insan nefsi Allahu tealanın düşmanıdır ve sadece haramları ister emirleri yapmaktan kaçınır.ve nefse uydukça nefis daha fazlasını ister.basın yayın,küçükken geçirilen depresyon tacizgibi bazı psikolojik rahatsızlıklar da bunu tetikler. ve bu propaganda tüm dünyada yapılıyor .dünyadaki paranın basının ve teknolojinin büyük kısmını elinde bulunduran güçler(ABD değil) tarafından.amaçları dinleri yok ettikten sonra insan fıtratını da bozmak ve aileyi yok etmek.bunlar şeytanın en büyük temsilcileri.
 • Şeyhmus DurduŞeyhmus Durdu1 ay önce
  Black Mirror, Stranger Things ve Maniac gibi içine homo karakterler serpiştirilmiş Netflix dizileri izleyen hele “binge” yapanların sonu hüsrandır. Bu sapkın propandasına maruz kalanların bir süre sonra kofikleşmesi mukadderdir. Dolayısıyla bu bedbahtlar Kerimcan Durmaz gibi topitop olur; hem dünya hem de ahiretlerini mahvederler. Bir Müslümana TV meraklısı ise milli ve manevi reçete kabilinden Diriliş Ertuğrul ve Payitaht Abdülhamid gibi dizileri izleyebilir ama çok müteyakkız olmalıdır. Zira bu dizilerde de Özlem Conker ve Hande Subaşı gibi cins-i latiften bazı eşhas cilveli ve işveli ses tonu ve hareketlerle müminleri azdırmaktadır. Binaenaleyh en iyisi TV izlememektir vesselam.
 • HaticeHatice1 ay önce
  Eşcinselliğin bir 'sapkınlık' değil de, insanların tercihi olduğunu göstermeye çalışıyorlar çünkü. Tıpkı insanların müslüman olmayı veya kadınların tesettürü tercih etmesi gibi:)
 • SizeneSizene1 ay önce
  Ne oldu da homofobik oldunuz şeriatçılar
 • KıvançKıvanç1 ay önce
  Eşcinselliği yayıyorlar ne demek bu bir inanç vesaire değil birisi eşcinselse eşcinseldir bu fıtratında olan birşey hetero birisi bunu görünce a bak bu eşcinselmiş der geçer bende eşcinsel olmalıyım mı diyecek ne kadar alakasız yorumlar yapmışsınız
 • Adını vermek istemeyen okuyucu Adını vermek istemeyen okuyucu 1 ay önce
  Ah hadi ama! Hangi devirde yaşıyorsun, pis homofobik kafanı bu konulara fazla yorma derim. Ayrıca eşcinsellik özenilerek olunmaz, doğuştan gelir.
 • EleştirmenEleştirmen1 ay önce
  Yobaz olmadığım için mutluyum. Tercihler belliyse bir film sizi etkilemez.
 • Mehmet YaserMehmet Yaser1 ay önce
  abi siz bu yazıyı neyi kaynak alarak yazdınız?
 • BerkBerk1 ay önce
  Koskoca Sense 8 dizisi var bunu nasıl atladınız merak ediyorum kim kimle ilişkiye giriyor belli değil. Ayrıca Elite'i hiç atlamayalım, adam sevgilisinin başkasıyla yatmasını istiyor ve onu izleyerek bundan zevk alan bi senaryo... Ey Rabbim sen bizleri koru. Sen bunları izlemekten koru bizi yarabbi.
 • bu seni hic alakadar etmezbu seni hic alakadar etmez1 ay önce
  vay be
 • Abdullah yılmazAbdullah yılmaz1 ay önce
  Ya bi gidin ALLAH aşkina. Netflix türkiyeye gelen velinimettir. Hem dizuleri hem filmleri türk yapımlarına 1 milyon basar
 • Bayan hiçBayan hiç1 ay önce
  Valla dizi izlerken ben çok şaşırdım sapkıncaydı. İğrençç..
 • ZynpZynp1 ay önce
  Akşam akşam adamın sinirlerini çıkarıyosunuz. Birincisi yaptığınız yorum çok yanlış direk olarak bir dizi film platformunu suçluyorsunuz. 18 yaşından küçükler için zaten filtre var hatta ayrı bir sayfa var eğer derdiniz buysa. Bu platform insanların içinde olan bir şeyi açıkca dile getirmelerine yardımcı oluyorsa ne mutlu onlara. Sizin demenize göre çoğu insana cesaret veriyorlar lgbtq dizileri. Tabi sizin gibi geri kafalılar bunu anlayamaz. Örneğin sense8 dizisi tamamen bir baş yapıt. Çocuklara kesinlikle izletilmesi gereken bi dizi tabii konunun işleniş tarzı basitleştirilip içindeki 18+ sahneler çıkarılırsa. Çocuklara küçük yaşta cinsiyetlere, cinsel eğilimlere, dinlerine, ırklarına bakılmaksızın insanlara saygı duymaları gerektiği aşılanmalı. Eğer bu yapılmazsa sizin gibi saygısız bireyler çıkar ortaya.
 • AsliAsli1 ay önce
  Ya bi birakin artik bu kafalari.Birakin insanlar nasil yasamak istiyorsa yasasin.Sanki ulkenin tek sorunu buymus gibi
 • Refik acarRefik acar1 ay önce
  YeniAkit in haberi veriş sekli hic doğru değil. Bilmiyenleri de adres vererek tesvik etmis oluyor. Bu haber şekli çok yanlıs. Biraz daha dikkat lütfen...
 • ConforlianConforlian1 ay önce
  İzlemeyin o zaman! Demek ki bütün dizileri soluksuz izliyorsunuz ki kalkıp bu yorumları yapıyorsunuz. Ne ayıp!
 • YUNUS EMREYUNUS EMRE1 ay önce
  İnsanlık 112000 km hızla kıyamete gidiyor...
 • EmreEmre1 ay önce
  Küfürlerde de sansür yok cinsel sahneler olabildiğine sergileniyor topluma hususi empoze edilmeye bireylerin bilinçaltına işlenmeye çalışılıyor gençleri yeni nesli mahvetme amaçlı
 • DgmDgm1 ay önce
  Seyretme kardeşim, ben izlemiyorum.
 • Mahmut Hanefi Mahmut Hanefi 1 ay önce
  Voltron eşcinsel mi? Dayıcım bir psikoloğa falan gidin cinsel problemlerinizi çözdürün yardım almak günah değil
 • Ayşe BulutAyşe Bulut1 ay önce
  Niye Türkiye de yayınlanan dizilerde öpüşmeşinden tut yatağına kadar var. Yok tecavüz konulu diziler, aşk dizisi VS. bazı iyi yapım diziler var hakkını vereyim hala bir şeyi anlamıyorum. Bu cinsellik genel bir şey. Her dizide var siz önce çocuğunuza ne izlettiğinize bakın eş cinsel karakter oynuyormuş gibi saçmalıklara bakacağınıza izlediğiniz çoğu dizide olan şey eş cinsel bir karakter oynuyor diye diziyi kapatırsanız kusura bakmayın o sizin cahilliğiniz... Sonuçta kimin kimi seveceğine siz karar vermiyorsunuz.
 • DygDyg1 ay önce
  Bunu yeni mi farkettiniz?
 • Muhammed akif yılmazMuhammed akif yılmaz1 ay önce
  Kardeşim bu diziler parayla , yani ben para verip bu eşcinselleri izlemek istiyorum , parasıyla değilmi? Çocuklarda para ile alıp izleyemiyor çünkü 18 yaş altındaki çocukların kredi kartı yok, ee sorun ne o zaman , bu diziler tüm dünyada saygı görüp izlenirken bi tek akit gazetesi sanki yasaklansın gibi bir haber yapıyor , 7 milyar insan buna evet diyor ama bi avuç akit çalışanı rahatsız olursa burda problemi netflixte aramanız yanlış .
 • askinaskin1 ay önce
  bu haber ciddi mi? :D
 • Oktay Sığırcı Oktay Sığırcı 1 ay önce
  Çizgi filmler de bahsetmişsiniz. Şimdi Amerika da çocuklar yönelikçizgi filmler var. Bir de yetişkinlikler yönelik çizgi filmler var. Orada Amerika halkı sinema da televizyon da akıl işaretler dikkat ederek çocuklarina film ve ya dizi izletiriyor.
 • Captain americaCaptain america1 ay önce
  Skins çocuk dizisi değil.
 • BurakBurak1 ay önce
  Adamlar zorla seyrettirmiyorlar izlemek istemiyorsan izlemezsin bu kadar basit
 • bir fertbir fert1 ay önce
  Bu uyuyan hic bir işe yaramadığı halde sanki 7 düvelle harp ediyormuş yaygarası yapılan hükümet; artık yeter göreve diyoruz
 • melisamelisa1 ay önce
  çok doğru söylemiş netflix bütün dizilerinde az çok hep eşcinsellik sapkınlığını vurguluyor
 • Hasan MarangozHasan Marangoz1 ay önce
  Sevgili Akit, bu duyarlılığınızı keske yurtlarda,kurslarda tecavuze uğrayan çocuklar için, bir kereden bir şey olmaz diyenler içinde gösterseydiniz..
 • rweqtfgrweqtfg1 ay önce
  yere girsin abd nato ülkelerinin her alandaki dünya hegomonyası lanet olsun abdye hakettiği hükmü versin allah abdye inşallah amin
 • Arya Pelin Arya Pelin 1 ay önce
  Black mirror’ı yetersiz bilgiyle ve sadece eleştiri amaçlı izlediğiniz çok açık. Black mirror dizisinde verilmek istenen asıl mesaj( bölümler ne kadar birbirinden bağımsız olursa olsun) teknolojiyi hayatımızı etkileyen, değiştiren hatta olduğumuz kişiyi unuttrabilecek bir güce sahip olduğunu unutmamak ve hayatımıza bu denli yön vermesine engel olmamızı sağlamaktır. Ayrıca çocuklarınızın bilinç altına homoseksüel ögeler yüklemek istemiyorsanız netflixteki bazı sınırlamaları aktif hale getirebilirsiniz. Son olarak bu cinsiyetçi tavırlarınızınhiçbir şeye fayda sağlamadığını belirtmek isterim.
 • leon baileyleon bailey1 ay önce
  onca şehit varken ülkede ekonomik ve siyasi sorunlar bu kadar fazlayken hala böyle haberler 
 • Aa AaAa Aa1 ay önce
  Netflix kapatılsın en iyisi
 • adam para verip seyir adam para verip seyir 1 ay önce
  ediyor yarın bu adamlar ahanda liste bak sende varsın derse ne yapacan ? bu işler gizlendikce çoğalır ve daha fazla ilgi çeker . bu seferde gizli olanla uğraşırsın . sonra derimki acaba sende mi? çünkü gizlisin bilinmezsin . diyorum ki öldürülren her yüz müslümandan doksanını diğer müslümanın öldürdüğü dünyadan daha merhametli daha özgür bir dünyaya .Yüce olan ALLAH 'ın merhameti bunu gerektirir.
 • Oktay Sığırcı Oktay Sığırcı 1 ay önce
  Bu saydığınız yapımlar hepsi yabancı yapımlar adamlar ülkeler ahlak yapılarına göre dizi çekiyorlar. Türkiye de çektikleri bir dizi de eşcinsel'lik ile ilgili bir konu olmadığı sürece istediği ülke de istediği sahneyi çeker.
 • SnneSnne1 ay önce
  Big Mouth'u unutmuşsunuz. Ne büyük ayıp bunu unutmak!
 • mutmainemutmaine1 ay önce
  Üye olup adamlara para kazandırırlar, sonra biz geri kaldık yaaa diye artistlik yaparlar, izlemeyin üye olmayın, kim ne kaybeder
 • TARIK TARIK 1 ay önce
  zaten bu kişiler bu ikişkilerin ağa babası , tamamen insanların nefsi sapıklıklarını ortaya çıkarmak için kurgulanmış asla bir maddi beklentisi olmayan yapımlar ...
 • ihsanihsan1 ay önce
  iletişim başkanlğı nerde

Günün Özeti

Günün Karikatürü

26 Ağustos 2019