Sanki 28 Şubat’ı bunlar yapmadı, sanırsın bunlar mağdur!

Yeni Akit Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Ali İhsan Karahasanoğlu, Milli Görüşçü geçinen yayın organlarında 28 Şubatçıların ağırlanıp hükümetin aleyhinde algı oluşturulmasına izin verilmesi hakkında çarpıcı yorumlarda bulundu.

14 Şubat 2019 Perşembe 14:17

 yeniakit.com.tr  Akit TV’de Fatin Dağıstanlı’nın sunumu ve Yeni Akit Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Ali İhsan Karahasanoğlu’nun yorumlarıyla ekranlara gelen Manşetlerin Dili programında, Milli Görüşçü olduğunu savunan tayfanın 28 Şubatçılarla birlikte hareket etmesi ve ortaya çıkan çelişkili durumlar masaya yatırıldı.

Erbakan Ödülü’nü solcu Ruşen Çakır’a veriyorlar

Saadet Partisi’nin yayın organı olan Milli Gazete’nin, kendisi için “ahlaksız” tabirini kullanmasını eleştiren Fatin Dağıstanlı, “Şimdi siz Necmettin Erbakan’ın adına verdiğini ödülü, Ruşen Çakır’a veriyorsunuz.” dedi ve Ruşen Çakır’ın Kadri Gürsel ile birlikte solcu hareketlerin içinde yer aldıklarını anlattığı sözlerini ekrana getirdi.

“Aynısını yapsak...”

Siz Dursun Karataş’ın arkadaşlarına, Necmettin Erbakan’ın ödülünü verdiniz” diyen Dağıstanlı, “Siz, televizyon kanalınızda öyle ilginç adamları, öyle ilginç laflarla karşımıza çıkarıyorsunuz ki, Halk TV’ye rahmet okumaya başladım. Aynısını biz şu ekranlarda, Mustafa Karahasanoğlu, Nuri Karahasanoğlu ve Ali İhsan Karahasanoğlu’nun sahipliğinde olan şu medya grubunda yapsak bizi tefe koyarlar.” ifadelerini kullandı.

Çakır’a ödülü Uğur Dündar verdi

Ruşen Çakır’a ödülü Uğur Dündar eliyle verdiklerini hatırlatan Ali İhsan Karahasanoğlu, “Uğur Dündar kim? 28 Şubat sürecinde Erbakan hocamız için vergi kaçakçısı diye iki buçuk saat propaganda yapan, algı oluşturmaya çalışan sözde bir gazeteci.” dedi.

Altaylı’nın TV5’teki herzeleri

Geçtiğimiz günlerde TV5’te 28 Şubatçı Fatih Altaylı’nın, “Halk konuşmaya korkuyor” mealindeki sözlerini de anımsatan Karahasanoğlu, “Fatih Altaylı gibi 28 Şubat sürecinde Erbakan hocaya en ağır hakaretleri eden bir sözde gazeteciyi, kendi televizyonlarına çıkarıyorlar.” diyerek TV5 yönetimine tepki gösterdi.

“Gerekli soruları soruyorlarsa sorun yok”

Karahasanoğlu, “Eğer gerekli soruları soruyorlarsa hiçbir sorun yok ama 28 Şubat ile ilgili tek bir soru sormadan, Erbakan hocaya attığı iftiralarla ilgili, hakaretlerle ilgili tek bir soru sormadan, üniversitedeki başörtülü öğrencilere yönelik ahlaksızca, terbiyesizce ifadelerle ilgili pişmanlığı olup olmadığını sormadan muhabbet ediyorlar.” diye konuştu.

28 Şubat’ta istediklerini yazıyorlardı

Karşısındaki kişi de zaten TV5’in ve Milli Gazete’nin kendi mensubu olan bir kişi değil, Halk TV’den veya bir başka solcu televizyondan transfer ettikleri bir kişi.” diyen usta gazeteci, “İkisini karşı karşıya oturtmuşlar, sonunda da geldikleri nokta, ‘28 Şubat’ta istediklerimizi yazabiliyorduk, bugünse yazarken düşünüyoruz.’ E düşünmeye devam edin siz.” dedi.

Erbakan hocaya atılan iftiraların hesabı sorulamıyordu

Karahasanoğlu sözlerini şöyle sürdürdü:

Çünkü o tarihte siz Erbakan hocaya hakaretler ediyordunuz, iftiralar atıyordunuz. Hesabı da sizden sorulamıyordu, çünkü yargı da sizin elinizdeydi. Belki bugün Erbakan hoca yok, onun yerine Tayyip Erdoğan var. Tayyip Erdoğan’a küfretmeye çalışıyorsunuz ama yakanıza savcılar yapışınca da oturuyorsunuz oturduğunuz yerde. Arkasından da, ’28 Şubat’ta biz daha rahattık’ diyorsunuz. Sanki 28 Şubat’ı yapan onlar değilmiş de, bir başkası organize ediyormuş, onlar da mağduruymuş. Maalesef TV5 olsun, Milli Gazete yönetimi olsun, büyük, vahim bir yanlışın içinde.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 14 Şubat 2019 Perşembe 14:21

YORUM YAZ

 • Hüseyin AtacanHüseyin Atacan8 ay önce
  Kendi kendime iman inanmaktır. Allah'ıve onun peygamberini kalben tasdik etmektir diyorum. Çünkü bize öyle öğretildi. Arkadan amel gelir. Amel hak ve adalete, ahlaka, dürüstlüğe çağırır. Aleyhimize dahi olsa doğrudan, doğru şahitlik yapmaktan kaçınmamayı zorunlu kılar. Daha sonra güven gelir; "mümin başkalanının elinden ve dilinden emin olduğu kimsedir." Yalancıya, yalakaya, kaypağa, hırsıza, eşkiyaya, çıkarı gerektirdiğinde imanına, inancına ihanet edene müslüman diyen yalancıdır. Son yıllarda, inancına ihaneti sıradan bir hayat tarzı haline getirenlerle karşı karşıyayız. Bu durumun ilk işaretini verenler Fetö bağlıları oldu. Dillerinden Allah'ı düşürmediklerini, güzel hareketleri ve amelleri diğer insanları kıskandıracak kadar dikkatle yerine getirdiklerini sandığımız Fetö kullarının birer ajan provakatör olduğunu görmenin acısın yaşadık. İşte bu olay benim insanlara karşı olan güvenimi alıp götürdü. Şimdi artık, kendisi için bir parti seçmiş (güya sağlam müminlerin!) islam iddiasından ne kadar uzak olduklarını farkedebiliyorum. Yaratılıştan gelen kötü yanlarını iman ve ahlak desteğiyle kontrol altına alamamış kimselerden iyi insan olmalarını beklemeyelim.
 • nknk8 ay önce
  milligazete doğru haber gerçek gündem
 • KoksalKoksal8 ay önce
  Al milli gazeteyi vursozcuye cumhuriyet gazet3sine bir fark bir yok
 • KamilKamil8 ay önce
  Saadet diye bi parti kalmamıştır,bitmiştir.Herşey ortada apaçık bir olgu,görüş falan değil kim ne derse desin.
 • MCTMCT8 ay önce
  Saadet Partisi Stockholm sendromu yaşıyor. Madem bu düşüncedeydiniz 28 şubat sürecine giden olayların yaşanmasına sebep olan hadiseleri millete yaşattınız. Sizin yaptıklarınızdan dolayı milyonlarca insan mağdur yaşadı aşağılandı. Kim Kimin gölgesinin çoğaltıyorsa O Ondandır. Bana Arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyliyeyim.Allah sizi ıslah ettsin, Değilse Berbat etsin
 • ibrahim yalçınibrahim yalçın8 ay önce
  Hakikaten at izi it izine karıştı arkadaş. Kim kimi destekliyor kim kimi köstekliyor benim iyice kafam karıştı
 • ibrahimibrahim8 ay önce
  onlar artık MİLLİ değil PİLL oldular.duracell...!

Günün Özeti

Günün Karikatürü

23 Ekim 2019