• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Sağlık Bakanlığı sağlık personeli atamaları son dakika Sağlık Bakanlığı personel alımı

Sağlık Bakanlığı personel alımı son dakika haberleri. Sağlık Bakanlığı alımı konusunda flaş bir gelişme yaşandı. Sağlık Bakanlığı atama kuraları ne zaman, Sağlık Bakanlığı personel alımı son durum ne? Sağlık Bakanlığı atama haberleri yakından takip edilmekte. Meclis’de Sağlık Bakanlığı bütçe komisyonu görüşmeleri sonrasında sağlık çalışanlarını sevindirecek haber sonunda geldi. Yeni sağlık personellerinin atamasının yolda olduğu açıklandı.

Yeniakit Publisher
2019-11-13 08:57:00 - 2019-11-13 09:00:02
Sağlık Bakanlığı sağlık personeli atamaları son dakika Sağlık Bakanlığı personel alımı

Sağlık Bakanlığı alımı konusunda flaş bir gelişme yaşandı. Sağlık Bakanlığı atama kuraları ne zaman, Sağlık Bakanlığı personel alımı son durum ne? Sağlık Bakanlığı atama haberleri yakından takip edilmekte. Meclis’de Sağlık Bakanlığı bütçe komisyonu görüşmeleri sonrasında sağlık çalışanlarını sevindirecek haber sonunda geldi. Yeni sağlık personellerinin atamasının yolda olduğu açıklandı.

Sağlık Bakanlığı bünyesinde görev almak isteyen binlerce sağlık personeli adayı Sağlık Bakanlığı tarafından personel alım ilanı yayınlanmasını dört gözle bekliyordu. TBMM’de sağlık personeli alımlarına ilişkin yeni gelişme yaşandı. Sağlık Bakanlığı bütçe komisyonu görüşmeleri sonrasında Sağlık Bakanlığı yeni sağlık personeli alımının yapacağı duyuruldu. Sağlık Bakanlığı personel alımı yapacağına ilişkin müjde CHP’den geldi.  CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, "Komisyonda, Sağlık Bakanı ısrarlı sorularımız üzerine önümüzdeki günlerde yeni sağlık personeli atamalarının yapılacağını söyledi. Verilen her bir sözün takipçisi olacağız." şeklinde konuştu.

Sağlık Bakanlığı personel alımı olası başvuru şartları

- Yerleştirme işlemlerinde, ortaöğretim mezunları için KPSSP94, önlisans mezunları için KPSSP93 ve lisans mezunları için KPSSP3 puanı kullanılacaktır. Adaylar sınava girdikleri öğrenim düzeyindeki pozisyonlardan tercih yapmak zorundadır. Sınava girilen öğrenim düzeyinden mezun olamama ya da sınava girdikten sonra daha üst öğrenim düzeyinde diploma almış olmak gibi nedenlerle sınava girilen öğrenim düzeyinde değişiklik yapılması mümkün değildir.

- Adaylar tercihlerini,  internet yoluyla ÖSYM'ye gönderebileceklerdir. İnternetten tercih gönderme işlemleri belirtilen tarihlerde sona erecektir. Bu süre uzatılmayacaktır.

- Adayların kılavuzda sözleşmeli pozisyonları tercih edebilmeleri için,  Kamu Personel Seçme Sınavlarından (KPSS Lisans, KPSS Ortaöğretim ve KPSS Ön Lisans) birine girmiş ve bu sınavların en az birinden ilgili KPSS puanını almış olmaları gerekir.

- Tercihlerinizi yaparken, sözleşmeli pozisyonlar için "Aranan Nitelikleri" gösteren sütunlardaki koşulları dikkatle incelemeniz ve size uyup uymadığını belirlemeniz son derece önemlidir. Tercihler belirlenmeden önce sistemde kayıtlı mezun olunan alan/program bilgisi mezun olunan alan/program tablolarından kontrol edilmelidir.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23