• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

SADAT'tan Sedat Peker'e cevap

SADAT Başkanı Melih Tanrıverdi, katıldığı canlı yayında suç örgütü lideri Sedat Peker'in SADAT iddiasına cevap verdi.

Yeniakit Publisher
2022-05-18 03:08:00 -

Suç örgütü lideri Sedat Peker geçtiğimiz aylarda YouTube üzerinden yayınladığı bir videoda SADAT ile ilgili dikkat çeken bir iddia ortaya atmıştı.

Peker iddia etmişti

Suriye'deki Bayırbucak Türkmenlerine, TIR'larla gönderdiği askeri teçhizat ve silahlarla ilgili açıklamalarda bulunan Peker, bu işlemin TSK'den "irticai faaliyetler" nedeniyle atılan askerlerin öncülüğünde kurulan SADAT (Uluslararası Savunma Danışmanlık İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş.) tarafından organize edildiğini öne sürmüştü. Silahların, terör örgütü El Kaide'nin Suriye kolu El Nusra'ya gittiğini belirten Peker, "Benim üzerimden gidiyor ama ben yollamadım. SADAT'çılar yolladı" iddiasında bulundu.

"SADAT götürse Sedat Peker'e ihtiyaç duymaz"

Tanrıverdi, gazetecilerin canlı yayındaki sorusuna "Peker silah gönderildi diyorsa bu onun problemi. SADAT silah götürse Peker'e ihtiyacı olmaz. Bizden randevu talep etmişti, randevu talebini kabul etmedik. Filancanın düğünü var siz de gelin dedi ama çok önemsemedik" yanıtını verdi.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

havva BULUT

nere cıktı halk tv niye izlenen yere yandaşlara cıkmadı neden izlenmiyor yandaşlar düşünün artık akit manşet atsana başka kanalmı bulamadın diye atamazsın ak parti siler geçer ozaman biliyorsun ufak 1 eleştiri bile yapamazsın seni anlıyorum çay 90 dayandı eleştiremedin eleştirmeyin sizler herşeyi tos pempe gösterin seçimde göstercez rahat olun aman yorumu koyma sözde yorum acmızsın destek yorumları koy eleştiri koyma aman yoksa görürler

ADİL

helal olsun size elinizden geldiği kadar pislikleri içinize sokmayın öazellikle din vatan millet düşmanlarını
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23