• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Saç derisi kaşıntısı için ne yapmalı?

Saç derisi kaşıntısı için ne yapmalı? Saç derisinde meydana gelen kaşıntı, birçok kişinin sorunu haline geldi. Piyasadaki şampuanların yeteri kadar temizlememesi de bu sorunun başlangıcı gibi görünüyor. Saç derisi kaşıntısı için vatandaşlar uzmanlara başvurarak "saç diplerim çok kaşınıyor" diyerek, dayanılmaz olan kaşıntının çözümünü arıyor. Kaşıntılı saç derisinin oluşum sebebini sizler için derledik. Saç derisi neden kaşınır?...

Yeniakit Publisher
2020-01-01 15:51:00 -
Saç derisi kaşıntısı için ne yapmalı?

Saç derisi kaşıntısı için ne yapmalı? Saç derisinde meydana gelen kaşıntı, birçok kişinin sorunu haline geldi. Piyasadaki şampuanların yeteri kadar temizlememesi de bu sorunun başlangıcı gibi görünüyor. Saç derisi kaşıntısı için vatandaşlar uzmanlara başvurarak "saç diplerim çok kaşınıyor" diyerek, dayanılmaz olan kaşıntının çözümünü arıyor. Kaşıntılı saç derisinin oluşum sebebini sizler için derledik. Saç derisi neden kaşınır?

Öncelikle saçların temiz tutulması gerekir. Halk arasında doğru bilinen "saçın kendi yağı ile beslenmesi" kesinlikle yanlıştır. Saç, fazla yıkandığında ya da fazla kirli bırakıldığında bu birçok sorunu beraberinde getirecektir. Düzenli ve gerekli durumlarda saçları yıkamak ve doğru temizleme ürünü kullanmak yapılması gerekenlerin başında geliyor.

Banyodan çıktıktan sonra saçlarınız aniden yağlanmaya başlıyorsa, temizlik için kullandığınız ürün yetersiz olabilir. Haftada bir kez doğal içerikli sabunlar kullanmak, bu sorunu ortadan kaldırabilir. 

Bazı kişilerde kepek ve yağ yüzünden tıkanan gözenekler gibi sebeplerden dolayı kaşıntı meydana gelebilir. Şampuanınızın içerisine uçucu yağlar koyarak ekstra bir etki ve gözeneklerin daha fazla temizlenmesini sağlayabilirsiniz. Örneğin; çay ağacı yağı, çam terabentin yağı gibi yağları deneyerek hangisi kafa derinize en uygun tepkiyi veriyorsa kullanmaya devam edebilirsiniz.

Saç dibindeki yağ, kir ve bakterili yapıyı yok etmek amaçlı, durulama suyunuzun içerisine doğal sirke koyarak kaşıntılarınız azaltabilir, yağdan kurtulabilir ve temizlenme sağlayabilirsiniz.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

dery

saçı mahveden asıl ürün zaten şampuandır bunun yerine karbonatla yıkamaya başlamak hem yağlanmasını hem de kepek sorununu giderecektir
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı