Seçim 2019 Sayfası

Saadet Partisi sokakta kaldı

Yeniden Refah Partisi tarafından verilen 6 aylık ek sürenin dolmasıyla icra memurları eşliğinde Genel Merkez Binası'nı boşaltan Saadet Partisi sokakta kaldı. Saadet Partili kaynaklar genel merkezde bulunan eşyaların, Milli Gençlik Vakfı ile Anadolu Gençlik Derneği'nin binalarındaki depolarına taşındığını aktardı.

15 Nisan 2019 Pazartesi 16:56
Saadet Partisi sokakta kaldı

 Taha Emre Özdemir  Ankara 

İcra Memurları eşliğinde Genel Merkez Binası'nı boşaltan Saadet Partisi sokakta kaldı. yeniakit.com.tr'nin Saadet Partili kaynaklardan edindiği bilgiye göre; genel merkezdeki eşyalar, Milli Gençlik Vakfı ile Anadolu Gençlik Derneği'nin binalarında bulunan depolara taşındı. Genel Merkez binası çalışanlarının bir kısmı ise görevlerine İl Başkanlığı binasında devam ediyorlar.

'İcra memurları ile karşılaşınca ek süre istemişlerdi'

Yeniden Refah Partisi tarafından verilen 6 aylık ek süre sonunda da Genel Merkez Binası'nı boşaltmayan Saadet Partisi, icra memurları ile karşılaşınca yeniden ek süre istemişti. Saadet Partisi yönetimi icra yoluyla binayı boşaltırken duruma tepki göstermiş ancak Yeniden Refah Partisi ile 16 Ocak 2019'da yaptıkları taahhütnameden de bahsetmemişlerdi. Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Saadet Partisi'nin iddialarına yeniakit.com.tr'ye açıklamalarda bulunarak cevap vermiş, Saadet Partisi'ne 6 aylık ek süre verdiklerini ifade ederek şöyle konuşmuştu:

Fatih Erbakan: Milli Görüş'e zıt bir anlayışı tahliye ettik

'Biz onlarla taahhütname imzalayarak tam 6 ay süre verdik'

"Bu kadar süre vermek eşi benzerine rastlanacak bir durum değil. Kasım'da tahliye edebilecekken 6 ay süreyi neden verdik? 'Seçime gireceğiz. Yağmurda çamurda sokakta kalmayalım. Söz veriyoruz ki 1 Nisan'da tahliye edeceğiz. Biz bunun kefiliyiz' dediler. 16 Ocak 2019'da imzaladıkları taahhüt de ortada. Ne demişler taahhütte? '1 Nisan günü, hiçbir zorlamaya gerek kalmadan binayı tahliye edeceğimizi, beyan, kabul ve taahhüt ederiz' Bu taahhütname 16 Ocak'ta Saadet Partisi'nin Genel Sekreteri tarafından imzalanmış. Milli Görüş sözünde durmak demektir. Sözünde durmak Müslümanlığın şiarıdır"

 

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 15 Nisan 2019 Pazartesi 16:56

YORUM YAZ

 • deniş- tohuşdeniş- tohuş8 gün önce
  Kılıçdaroğlu' yu al saadet' in başına getir; Karamoloz' u da chp' ye koy, iki tarafta da her şey aynen olduğu gibi kaldığı yerden gitmeye devam eder; kimse farketmez bile..
 • yaşar aksoyyaşar aksoy8 gün önce
  Her namazda "ihdinassıratal müskakim..yarabbi bizi doğru yoluna ilet"diye Rabbimize yakarıyoruz...Doğru yoldan sapıp, islam düşmanlarıyla iş birliği yapınca artık onların avukatlığınada soyunulabilir.Cemaat olamıyorsak,camileri dolduramıyorsakhatayı başta kendimizde aramamız gerekmezmi.Sultanahmedide,süleymaniyeyide kapatalım derse şaşmam.Hay yarabbim düne kadar omuz omuza milli görüş için mücadele ettiğimiz kardeşlerimiz başta arkadaşımız Karamolmaoğlu bu durumlaramı düşecekti.Geçmişteki hizmetleri hatırına onlara hidayet et,milli görüş ruhu ver,islama hadim kıl,hepimize tövbe etmeyi nasibet yarabbi.İçimizdeki beyinsizler yüzünden bizi helak etme yarabbi. Saadet Partisinin Genel Merkezine haciz gönderen fatih erbakan’ın avukatından “Niye yaptık” açıklamalarından pasajlar...Doğru söze ne denir.Milli görüşü %1 in altına mahküm eden kardeşlerimiz acaba durum muhakemesi yapıp,parti taassubuyla Erdoğan ve AK parti düşmanlığını terkedip,CHP rin kuyruğundan ne zaman kopacak..?Ne zamam Milli görüşçü olacaklar. Ne diyor Fatih Erbakan: "Bugün burada, değişen dünya koşullarını doğru okuyup, Türkiye’mizin geleceği için pozitif ve yapıcı bir biçimde, Milli Görüşün ruhuna, prensiplerine uygun bir siyaset yapmayı terk edip, günlük, sert üsluplu, yıkıcı bir siyaset yapmayı tercih eden Saadet Partisi’nin Milli Görüş prensiplerine uygun olmayan siyaset anlayışı tahliye ediliyor......Milli Görüş siyasetinin temeli ahlaktır, ahlak sahibi Milli Görüşçü insanların sözleri, taahhütleri senettir. Sözünde durmak Müslümanlığın şiarıdır.....Bu bina Refah partisinin iktidarına ev sahipliği yaptı, bundan böyle de Milli Görüşün ruhuna uygun bir şekilde, Milli Görüş prensipleri doğrultusunda çalışan, Türkiye sevdalılarına hizmet binası olacaktır, tarihindeki şanlı günlere yeniden şahitlik edecektir....4 ay önce imzaladıkları tahliye taahhütnamesinden hiç bahsetmeden bu yaşananları siyasi malzemeye dönüştürüp, buradan kendilerine siyasi ikbal bekleyenlerin kucağında Erbakan resmi olsa da, siyasetlerinde Milli Görüşten eser kalmamıştır....Bir kez daha üzerine basarak ifade ediyoruz ki; bugün Saadet Partisi’nin Milli Görüş prensiplerine uygun olmayan siyaset anlayışı tahliye ediliyor....Bu olayın tüm Milli Görüşçülere, Milli Görüş Hareketi’ne ve aziz milletimize hayırlar getirmesini diliyoruz.....Bende diyorumki: Amin,Amiin....Rabbim Saadet Partisindeki kardeşledimizede izan,irfan ve aklı selim,geçmişte olduğu gibi milli görüş ruhu versin.Mücahid ve hakiki milli görüşcü Erdoğanımızada uzun ömürler versin,hainlerin şerrinden muhafaza buyursun.O ki Rahmetli Erbakanımız ne yapmak istediyse aynısını yapmaya çalışan,bayrağı daha yukarılara taşımak için gece gündüz koşturan,laf değil iş üreten,cesur yürekli bir mücahid olarak, Dünyadaki bütün şuurlu müslümanların sevdiği ve dua ettiği baş tacımız olan bir liderdir.
 • YAŞAR AKSOYYAŞAR AKSOY8 gün önce
  BENCE CHP NİN ALT KATINA TAŞINSINLAR.İÇ İÇE OLURLAR, HEMDE HASRET ÇEKMEZLER
 • ÖneriÖneri8 gün önce
  Reis bu işe el atmalıdır. Ak Parti iktidardan gittiği zaman, Saadet, Yeniden Refah gibi partiler de silinip giderse meydan kime kalacak? Burasını hiç düşünmüyoruz. Millete alternatif olabilecek partiyi göstermeliyiz. Yoksa meydan iyi parti ve chp ye kalacak. Saadette birtakım sıkıntılar olduğu bariz. O zaman Fatih Bey ile Saadeti ya yanımıza çekip ülke meselelerine çözüm için birlikte çalışacağız ya da barıştırıp alternatif olabilecek noktaya getireceğiz. Saadetin özellikle ekonomi ve dış politika konularındaki uyarılarının dikkate alınması ve "gel kardeşim uzaktan ne bağırıp duruyorsun? Varsa bir çözüm önerin oturup konuşalım. Biz gidince sen mi iktidara geleceksin? Bana muhalefet etmek sana kazandıracaksa amenna, ama senin bana her vuruşun chp nin işine yarıyor, farkında değil misin?" Denmesi ve el sıkışılması gerekir. Bu iki Parti dışındakilere iktidarı bırakırsak sonu ne olacağı malum. Ak Parti içindeki akp lilerin hedefi de bu. Ben Reisin bunu başarabileceğini düşünüyorum. Yazacak çok şey var ama klavyem zayıf. Saygılar...
 • Alkan Alkan 8 gün önce
  TERÖRIST BASI KILICDAROGLUNUN FETÖCÜLERIN HDP PKK DHSKPC NIN KÖPEKLIGINI USAKLIGINI YAPIYORDUN SIYONIST IBLIS IGRENÇ SURATLI KART MORUK SIMDI USAKLIGINI YAPTIGIN TERÖRISTLERIN YANINA YALLAH.....ANCA GIDERSINSENI KEFERE SENI BEYINSIZ BEYNAMAZ INGILIZ BOZMASI SENI PAPAZ SENI....BULDUNMU PAPAZI O.KENEF LAGIM AGZINLA YAPILAN MÜBAREK MABETLERE DIL UZATIYORDUN SENI SINSI SEYTAN DINSIZ IMANSIZ ALLAH DAHADA SENIN GIBI SEYTANIN BELASINI VERSIN VE VERECEKDE INSALLAH YAMUK SURAT SENIN GIBI TERÖRIST DE VE TERÖRIST DESTEKCISINE NE SÖYLESEM AZDIR
 • Ali ihsanAli ihsan8 gün önce
  Malın sahibi geldi yancılar gitti beter olsunlar
 • dimitrizâdedimitrizâde8 gün önce
  bizim bu seçimde amacımız ak partiye kaybettirmekti ve bunuda başardık diyen saadetliler geldi aklıma...
 • MuzafferMuzaffer8 gün önce
  Zübükler kına yaksın. Saadet partisi milli görüşün tek partisidir, yalancıların, yetimin malını karınlarına ateş gibi dolduranların, iftiracıların, goygoycularının akibetlerini yakında hep birlikte göreceğiz inşallah. Bu olay fevkalade basit ve önemsiz bir vakıadır. İman hem nurdur hem kuvvet, gerçek imanı elde edenler kainata meydan okur.
 • AsiAsi8 gün önce
  Elli senelikmilli gorus tiyatrosunun aldat macanin hipnoz lamanin gelecegi hazin son yalan dolan talan bul karayi al parayi sonu sokak
 • AlperAlper8 gün önce
  Çok üzüldüm. Şıkıdım şıkıdım
 • gençalgençal8 gün önce
  ULAN BE O KADAR UZULDUM KI ICIMIN YAGLARI ERIDI FATIH ERBAKAN ADAMSIN
 • tarıktarık8 gün önce
  fatih erbakan varken akp biter.
 • ali ali 8 gün önce
  chp bir yer ayarlasin usagina
 • aliali8 gün önce
  hdp li kardeşlerinin yanına gitsinler.
 • GENÇTÜRK GENÇTÜRK 8 gün önce
  Rabbimbunları öyleperişanetsinki iki dünyada daiki yakalarıbiraraya gelmesin. Öburdünyada daCHP lilerle birlikte hasretsin.
 • Erhan ŞenyuvaErhan Şenyuva8 gün önce
  Müslümanlıgın Şiarını ,Şerefini ,düşünen deyus.Niye Müslümanları Şehid eden hainlerle birlikte! Dansa kalktı.
 • vatandaşvatandaş9 gün önce
  Beter olsunlar
 • Millî GençMillî Genç9 gün önce
  Kına yakabilirsiniz
 • tanzanyalıtanzanyalı9 gün önce
  çok sevinmişebenziyorsunuz...........
 • YavuzYavuz9 gün önce
  Boş beleş gereksiz bir insansın Fatih , babanın mirasını ye anca , burası partinin senin değil , haram olsun.
 • Deli İboDeli İbo9 gün önce
  Bu Millet'e yüz çevirip, teröristlerle, hainlerle birlik oldu.Rabbim bu dünyada da, ahir dünyada da ocaklarını tarumar etsin, mekan tutamasınlar, gülleri hiç açmasın İnşallah.Rabibim yapılan hainlikleri yarına bırakır ama yanına bırakmaz.
 • abidinabidin9 gün önce
  saadet partililer sağa sola eşya koyacağına gitsinler CHP'ye onların boş odası çoktur orada faaliyetlerine devam etsinler.HDP veya İP Parti binalarıda olur.
 • misafirmisafir9 gün önce
  Ayrıştırıcı ve bölücü görevi vardı kendince mavralar atarak görevini ifa etti ve yok olup gidecek aynen ip gibi,öyle olmadımı güneyi pkk sempatizanlarına teslim ettiler,adana,mersin(Mhp li başkanı katakulle ile istifa ettirdiler sonra elimine ettiler)Antalya,izmir,bizim mutasyona uğramış ülkücü milliyetci zevat ellrine kına yaksınlar,
 • ahmedahmed9 gün önce
  "Yeniden Refah Partisi tarafından verilen 6 aylık ek sürenin.." TABİRİ YANLIŞ OLMUŞ.EK SÜRE VEREN ETAŞ YÖNETİMİ. 
 • Yunus 16 Yunus 16 9 gün önce
  AYLAR ÖNCEDEN UYARILDIĞINA GÖRE HAKETTİLER. AYRICA SOKAKTA KALMAZ CHP NİN BODRUM KATINDA YER BULURLAR. CAMİİ DEN UZAK DURAN BİZDEN DE UZAK DURSUN STADYUMLARI ALKIŞLASINLAR
 • berzah_berzah_9 gün önce
  kaç aydır kendilerine bina bulamayan beceriksiz basiretsiz bu kişilere ülkemi teslim edilir,belediyemi,kılıçdaroğlu chp genel merkezinin bir katını bunlara tahsis etse ya,bu kadar iyiliği oldu onlara ne biçim ortak bunlar hayret bir şey
 • KenanKenan9 gün önce
  Erbakan hocanin adini kullanan ... defol git bu ülkeden
 • Hak Hak 9 gün önce
  Kina yakın.düşman bile sevinmez
 • Ayhan Ergün Ayhan Ergün 9 gün önce
  İp, hdp vekil veren chp Genel merkezinde bir kat tahsis etsin Bay kemal
 • mehmet alimehmet ali9 gün önce
  temele dost tavsiyesi kemal,meral ve sezainin oda olmadı kraliçe ablanın kapısını çal sana biraz koltuk çıksınlar bu aklıda herkese vermem kıyağımıda unutma
 • Fatih Fatih 9 gün önce
  Saadete az bile. Milletine ihanet etti. Daha beter olsun inşaallah. Sapıtmış başındaki zat.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

24 Nisan 2019