• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Saadet Partili isimden 'yeni parti'cilere sert sözler!

31 Mart seçimlerinde Saadet Partisi'nden Küçükçekmece Belediye Başkan adayı olan Milli Gazete Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Kurdaş, kurulması planlanan yeni partiler için dikkat çekici eleştirilerde bulundu.

2019-12-04 09:20:00 -
Saadet Partili isimden 'yeni parti'cilere sert sözler!

Son dönemde 'yeni oluşum' adı altında kurulacağı konuşulan siyasi partilere ilişkin tartışmalar gündemdeki yerini koruyor.

Milli Gazete Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Kurdaş, TV5'te Bilali Yıldırım'ın sunduğu 'Buyurun Başlıyoruz' programında, kurulması planlanan 'yeni oluşum'lara dair değerlendirmelerde bulundu.

"Yeniden yenilenmeler karşımıza çıkıyor." diyen Kurdaş, "En son edinilmemiş olan tecrübeler var. Yeniliklerimizle ilgili ya da henüz başlamış değil bu insanlar. Nerdeyse 18 yıldır bir siyasi kadronun içerisinde denenmiş ve bilinmiş bilinen insanlar bunlar. Doğal olarak bütün tanımları diskalifiye ederek bir yeni kelimesi üretiliyor. Kim için üretiliyor bu önemlidir." ifadelerini kullandı.

"Yeni; tanınmayan, bilinmeyendir"

Ayrıca "Yeni demek denenmemiş demektir" değerlendirmesinde bulunan Kurdaş, "Yeni kullanılmamış olandır, yeni eski karşıtıdır, yeni en son edinilen şeydir, işe henüz başlamamış olandır, yeni tanınmayan bilinmeyendir, yeni o güne kadar söylenmemiş bilinmemiş gösterilmemiş düşünülmemiştir" ifadelerini kullandı.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

ata

.. bir zamanlar ha bire hoca moca diye haber çıkardı, sümüklü şerefsizin.... aman deyim...
 • Yanıtla

akif

noldu? rantınıza yeni ortaklar çıkmasından rahatsızmı oldunuz ? ne güzel işte! el ele vererek erdoğanı indirip çasrkçıbaşı ile birlikte geçinip gidersiniz. (siz hiç mi siyasetten anlamıyorsunuz? 1-2 puanda belki onlar ak partiden oy tırtıklar bu sefer 2023'te kazanırsınız emellerinize ulaşırsınız)
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23