Rusya'dan Yeni Zelanda açıklaması: Canavarca...

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Yeni Zelanda'da yaşananların canavarca bir eylem olduğunu ve Putin'in de saldırıyı kınayarak ülke Başbakanı Jacinda Ardern'e taziye telgrafı yolladığını açıkladı.

15 Mart 2019 Cuma 14:48
Rusya'dan Yeni Zelanda açıklaması: Canavarca...

Kremlin'den yapılan açıklamaya göre, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Yeni Elanda'da en az 49 kişinin öldüğü cami saldırısı ile ilgili ülkenin Başbakanı Jacinda Ardern'e ve ölenlerin yakınlarına başsağlığı dileklerini iletti. Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, saldırıyı ‘canavarca' olarak nitelendirdi.

Kremlin'den yapılan açıklamaya göre, Putin, Ardern'e gönderdiği telgrafla ölenlerin yakınlarına taziyelerini ve yaralıların en yakın zamanda iyileşmesi yönündeki dileklerini iletti.

Açıklamada Putin'in "İbadet eden sivillere yönelik saldırı gaddarlığı ve kötücüllüğü ile sarsıcı. Bu suça dahil olan tüm tarafların hak ettikleri cezayı bulmasını umuyorum" ifadelerini kullandığı aktarıldı.

'Putin de saldırıyı kınıyor"

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov da gazetecilere yaptığı açıklamada "Tamamen canavarca bir olay. Moskova trajedi ile ilgili Yeni Zelanda ile dayanışma içinde. Putin de kararlılıkla bu terör saldırısını kınıyor" ifadelerini kullandı.

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 15 Mart 2019 Cuma 14:48

YORUM YAZ

  • MAL ABD AÇGÖZLÜĞÜN AÇLIKTANOLACAK MAL MAL ABD AÇGÖZLÜĞÜN AÇLIKTANOLACAK MAL 4 gün önce
    YÜZYIL DÜNYANIN KAYMAĞINI YİYEN ABDABDNİN KÖTÜRÜSYA DİYEREK KANDIRDIKLARI BUGÜN RUSYA ABD YAPTIĞINI YAPIYOSALAK ABD KAPTIRIYON MÜSLÜMANLARI RUSLARA

Günün Özeti

Günün Karikatürü

20 Mart 2019