• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Rusya'dan Libya açıklaması

Rusya'nın Libya'ya savaş uçakları gönderdiğini iddia eden ABD'ye Moskova'dan yanıt geldi. Rusya Federasyon Konseyi Dış İlişkiler Komitesi Başkan Yardımcısı Vladimir Cabarov, Rusya'nın Libya'ya asker göndermediğini ve bu yönde parlamentoya ulaşan bir talep olmadığını açıkladı.

Yeniakit Publisher
2020-05-27 18:59:00 - 2020-05-27 20:20:55
Rusya'dan Libya açıklaması

Rusya'nın Libya'ya savaş uçakları gönderdiğini iddia eden ABD'ye Moskova'dan yanıt geldi. Rusya Parlamentosu'nun üst kanadı Federasyon Konseyi'nden yapılan açıklamada, Rusya'nın Libya'ya asker göndermesi yönünde parlamentoya gelen bir talep olmadığı bildirildi.

Rusya Federasyon Konseyi Dış İlişkiler Komitesi Başkan Yardımcısı Vladimir Cabarov, Rusya'nın Libya'ya asker göndermediğini ve bu yönde parlamentoya ulaşan bir talep olmadığını açıkladı.

İnterfaks ajansının aktardığına göre, ABD Afrika Komutanlığı'nın (AFRICOM) Libya'da Rus jetlerinin bulunduğu yönündeki iddilaları üzerine açıklamada bulunan Rus senatör, "Hiç kimse, Rusya Federasyonu Devlet Başkanı'nın ve Federasyon Konseyi'nin yaptırımları olmadan Rusya askerlerini yurt dışına gönderemez. Bu yönde hiçbir talep olmadı. Bu, Rusya'yı dünya sahnesinde itibarsızlaştırma girişimi" ifadelerini kullandı.

"Libya'da barışçıl çözümden yanayız"

Rusya'nın Libya'da barışçıl çözümden yana olduğunu vurgulayan Cabarov, "Tüm taraflar yurt dışından destek aramak ve bu destek sayesinde hedeflerine ulaşmaya çalışmak yerine, müzakere masasına oturmalı" diye konuşu.

ABD Afrika Komutanlığı'nın (AFRICOM), Moskova'nın Libya'da Halife Hafter'e ve ona bağlı milislere destek olmak için, Suriye üzerinden Libya'ya savaş uçakları gönderdiğini iddia etmişti.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Okur

O zaman uçak ları varmamız rahatsızlık vermeyecek demektir.
 • Yanıtla

Vatandaş

Yalancı rus insanlığın yüz karasısınız
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı