• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Rusya’dan kritik açıklama: Türkiye ile birlikte yaptık

Rus askeri polisi sözcüsü Andrey İvanov, Suriye'nin Haseke kentinde Türk askerleri ile birlikte ortak devriye gerçekleştirildiğini duyurdu.

Yeniakit Publisher
2020-03-27 23:02:00 - 2020-03-28 00:21:41
Rusya’dan kritik açıklama: Türkiye ile birlikte yaptık

Rus askeri polisi sözcüsü Andrey İvanov, Rus ve Türk askerlerin Suriye'nin başkenti Şam'a en uzak mesafedeki Haseke kentinde devriye faaliyeti gerçekleştirdiğini söyledi.

İvanov, "Türk Silahlı Kuvvetleri ile birlikte devriye görevi icra ettik. Rus askeri polisi birlikleri ve Türk Silahlı Kuvvetleri birlikleri, gerilimin artmaması, bölgedeki yasa dışı silahlı grupların tespit edilmesi ve bölgede barışın sağlanması için 10 kilometrelik alanda devriye gerçekleştiriyor" dedi.

Yerel sakinlerin devriye birliklerini olumlu karşıladığını ve el salladığını anlatan İvanov, devriyenin 4 saat sürdüğünü ekledi.

"Alçak irtifada gerçekleştirdik"

Rus-Türk ortak devriye konvoyunda Tigr ve Kirpi araçları dahil iki taraftan da zırhlı araç yer aldı. Rus Mi-8 ve Mi-35 helikopterleri de devriye konvoyuna havada refakat etti.

Devriye faaliyetinden sonra açıklamalarda bulunan helikopter pilotu Pavel Andreyev, "Ana görevimiz, havadan koruma sağlamak ve konvoyumuzun ilerlediği güzergahta görülebilecek yasa dışı grupları tespit etmek. Bu tür grupların tespiti halindeyse, konvoyun tahliyesini ve korunmasını sağlamak. Görevi herhangi bir sorun yaşamadan tamamladık. Fark edilmemek için mümkün olduğunca alçak irtifada uçuş gerçekleştirdik, yerleşim birimlerindeyse insanların bir araya toplanmaması için biraz daha yüksek irtifada ilerledik" ifadelerini kullandı.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Gurbetci

Millet ... korkusunda bu aralar suriyeyle mültecilerle falan pek ilgilenen olmaz sanirim
 • Yanıtla

Hadi

Rus ayısına soruyorum siz suriye halkına ekmek ve yiyecek dağıttınızmı ????? ALLAH KAFİRLERİN belâsını versin işte sizin dünyayı getirdiğiniz durum.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı