• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
 • VAV TV CANLI YAYIN

Rusya'dan ABD'ye Ukrayna çağrısı

Ukrayna ve Rusya arasındaki gerilim hızla artarken Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Sergey Ryabkov, ABD’ye Ukrayna’yı zapt etme çağrısında buldu.

Yeniakit Publisher
2021-04-10 21:54:00 -
Rusya'dan ABD'ye Ukrayna çağrısı

Ukrayna'nın doğusundaki Donbass'ta Rusya yanlısı ayrılıkçılar ile Kiev ordusu arasında gerilim artarak devam ederken, Rusya'nın Ukrayna'ya açıkça destek veren Amerika Birleşik Devletleri'ne (ABD) yönelik eleştirileri de sürüyor. Son olarak Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Sergey Ryabkov, ABD'yi Ukrayna'nın doğusundaki Donbass bölgesi konusunda sorumlu davranmaya davet ederek, "Washington yönetimini, bu ciddi konuda başkentlerimiz arasında bilgi alışverişi konusunda daha sorumlu bir yaklaşım sergilemeye ve gerilimi artırmamaya çağırıyoruz" dedi.

Rusya ve ABD Savunma Bakanlıkları temsilcilerinin hiçbir şekilde temasa geçmediğini söyleyen Ryabkov, "Ne Savunma ne de Dışişleri bakanlıkları düzeyinde hiçbir şekilde temasa geçilmedi, yaklaşık 10 gün önce bakanlıklar düzeyinde gerçekleştirilen temaslar başka konularda ve seviyede gerçekleştirilmişti. Bu yanlış bilgiler, hem kamuoyunu hem de konuya taraf ülkelerin yönetimlerini yanıltmaya yönelik bilgiler" ifadelerini kullandı.

ABD'nin Ukrayna'nın doğusundaki Donbass bölgesi hakkında Kiev yönetimine karşı gerekli adımları atmasını beklediklerini belirten Ryabkov, "ABD'den Kiev yönetiminin gerilimi arttırmaya yönelik politikasını zapt etmesini bekliyoruz" dedi.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

X emmi

Bu kayıp Putin'i de yer Türkiye'yi de zora sokar
 • Yanıtla

M. Nuna

Rusya’nın Kırım’ı yutması ABD’nin (Obama) ve Avrupa’nın seyirci kalmaları yüzünden olmuş ve iş bitmiştir. Tek çözümü Ukrayna’nın güçlenip savaşı göze almasıyla olur, ama şu an böyle bir durum yoktur.Ukrayna ikiyüzlü/sahtekar batının dolduruşuna gelirse, elindekileri de kaybeder. Diplomasi ile ne kurtarırsa o...
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23