• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
 • VAV TV CANLI YAYIN

Rusya bölgeye 150 bin asker konuşlandırdı

Avrupa Birliği Dışişleri Yüksek Temsilcisi Josep Borrell, Rusya'nın Ukrayna sınır hattına 150 bin asker konuşlandırdığını açıkladı.

Yeniakit Publisher
2021-04-20 09:53:00 -
Rusya bölgeye 150 bin asker konuşlandırdı

Avrupa Birliği Dışişleri Yüksek Temsilcisi Josep Borrell, AB Dışişleri Bakanları toplantısının ardından basına yaptığı açıklamada Rusya'nın Ukrayna sınırına 150 bin asker yığdığını duyurdu.

Bunun bölgede Rusya tarafından şimdiye kadar yapılan en yüksek sayıda asker sevkiyatı olduğu belirtildi.

Brüksel'de gazetecilerin sorularını yanıtlayan Borrell, 150 bin rakamının hangi kaynaktan edinildiğini açıklamazken bakanların bu ve diğer konuları bugünkü sanal toplantıda detaylı olarak görüştüğünü dile getirdi ve şunları söyledi:

"Rusya sınıra her türden askeri malzeme ve araç sevkiyatı gerçekleştiriyor. Mobil hastanelerden savaş teçhizatlarına çok ciddi bir hareketlilik görüyoruz. Bunun kaygı verici olduğu çok açık. Bu kadar fazla sayıda askeri bir yere topladığınızda bir kıvılcım çıkma olasılığı daha fazla olur."

Borrell toplantıya Ukrayna dışişleri bakanının da davet edildiğini ve ondan da bilgiler alındığını ifade ederek Rusya"ya tansiyonu düşürme çağrısında bulundu ve "Ukrayna'nın toprak bütünlüğünü ve hükümranlığını destekliyoruz ve Rusya'nın da buna saygı göstermesini istiyoruz" dedi.

Kaynak: Euronews

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Eyüp

Ukraynayı harcayacaklar. Sözde nato ab ve abd arkandayız dedikleri halde niçin askerlerini yollayarak her türlü silahlarını yığarak gözle görülür destek vermiyorlar Rusyaya karşı? Ab ve abd her zaman savaştırıp bol bol silah satar.
 • Yanıtla

Kim olduğum çoğ mu önemli

Rusya'yı bu kadar bilmezdim. Süper güç zannederdim. Rusya süper güç olma iddiasında bulundu hep ama ABD, Rusya'ya yıllardır yapmadığını bırakmadı. En azından sözle de olsa yerden yere vurdu. Rusya ne yapabildi?!?!?!? Şimdi kalkmış, her yönüyle kendisinden on kat küçük olan Ukrayna'ya kafa tutuyor, savaş ilan ediyor, vurmakla tehdit ediyor. Bu durum tam bir rezalet. Bu, büyük ülke olmanın, süper güç olmanın göstergesi değil. Bilakis süper güç olmamanın göstergesidir. Çok güçlüysen senin asıl ve tartışmasız düşmanın ABD'dir, neden savaşmıyorsun?!?!?!?!Tehdit bile edemiyorsun. Ama ABD seni çok tehdit etti. Dostlar Rusya her halde bölünecek ve parçalanacak. Bu savaş da başlangıcı olacak. Ama herkes bilsin ki bu savaş Rus-ABD savaşına dönüşür. İki taraf da kazanamaz. Ukrayna da bugünküne yakın konumda olur. Ve bu durum Rus halkı tarafından yenilgi olarak algılanır ve Rusya'da dağılma hareketleri başlar. Bunları bir kenara yazınız. Rusya iç işleri ile uğraşırken yalnız kalan Esed Rusya'ya kaçar. Bölgedeki karışıklığı fırsata çevirmek isteyen Yunanistan Türkiye'ye saldırır. Daha doğrusu saldırı emrini alır. Türk-Yunan savaşı üç ay sürer. Savaşı Türkiye kazanır. Bölgede çok ani gelişmeler yaşanır. Sürecin ucu İsrail'e dayanır. 2022 yılı İsrail için çok kötü bir yıl olur. Bunları bir kenara yazın inşallah. Bu sürecin en sonu da 3. Dünya savaşı olur. Her şeyin en ama en doğrusunu sadece ALLAH (cc) bilir. Bizler sadece tahmin ederiz. Yorum yaparız. Kalbimizden doğanı arz ederiz. Veya da duyduğumuzu söyleriz. Kalın sağlıcakla
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23