Rus yetkili duyurdu! İlk S-400 sevkiyatı ne zaman gerçekleşecek?

Rusya Savunma Bakan Yardımcısı Aleksandr Fomin, Türkiye’ye ilk S-400 sevkiyatının yakın zamanda gerçekleştirilmesinin planlandığını bildirdi.

23 Nisan 2019 Salı 06:35
Rus yetkili duyurdu! İlk S-400 sevkiyatı ne zaman gerçekleşecek?

Fomin Moskova Güvenlik Konferansı öncesinde RT TV kanalına yaptığı açıklamada, "Askeri teknik işbirliği alanında işbirliğimiz aktif şekilde gelişiyor. S-400 projesini biliyorsunuzdur. Yakın zamanda bu kompleksin ilk kısmının sevkiyatı planlanıyor. Diğer projelerde de aktif şekilde işbirliği yapıyoruz" dedi.

Müthiş bir eğilmezlik gösterdiler

Fomin, Türk partnerlerinin aktif tavrına dikkat çekerek, "ABD'nin S-400'e ilişkin güçlü baskısına rağmen müthiş ruh sertliği ve eğilmezlik gösterdiler. Bu çok şey söylüyor" dedi.

Fomin, Rusya ve Türkiye'nin ilişkilerinin siyaset, ekonomi ve askeri teknik işbirliği dahil olmak üzere tüm alanlarda yükselişte olduğunun altını çizerek, "Askeri alanda işbirliği yapıyoruz, belirli bir formata sahibiz. Suriye konusunda da işbirliği yapıyoruz. Türkiye, Astana sürecinin garantör ülkelerinden birisidir ve Türkiye tarafı ile işbirliği olmadan İdlib çatışmasızlık alanının kurulması başta olmak üzere Suriye'deki barış sürecinde bazı konuları çözmek imkansız" dedi.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 23 Nisan 2019 Salı 06:55

YORUM YAZ

  • aliali1 ay önce
    ABD artık Eski Türkiye yi çoook özleyecek..Emir eri gibi kullanacağı bir ülke yok artık..Keşke %48 de bunu anlasa..
  • AbdülkadirAbdülkadir1 ay önce
    Bir şeyi hiç çaktırmadan yapamayacakmısınız yahu.Yani anlaşmayı dünyanın gözünün önünde göstere göstere yapıyorsun.Ondan sonra göstere göstere füzeleri getiriyorsun.Bu işler böyle olmaz.Bakın bu dolar saldırısının önemli ettkenlerinden birisi de s 400 lerin alımıdır.Hatta soğan patateslerin pahalanmasıda öyle.Adam sana şunu ima ediyor.Bak sen bu zamana kadar dışarıdan soğan patates ithal etmemiştin ama bak şimdi senin ümüğünü sıktığımızda hiç ithal etmediğin ürünleri bile ithal eder duruma gelirsin demek istiyor.Bir işi hiç karşındaki düşmana sezdirmeden yapmayı öğrenmeniz lazım.Aksş halde böyle büyük sorunlar yaşarız.
  • AbdülkadirAbdülkadir1 ay önce
    Göstere göstere almıyacaksın.Gizli olarak alıp gizli bir şekilde yerleştireceksin.Yani bir işi bile böyle aleni yapmanın ne faydası var.Abd liler ingilizler durmadan yalan söyleyip kandırıyorlar.Sen de onlara yalan söyleyeceksin kandıracaksın.Yani böyle alırsan işte durmadan bir çok tehditlere maruz kalırsın.Ne demiş atalarımız KARDA YÜRÜYECEKSİN AMA İZİNİ BELLİ ETMEYECEKSİN.Amerikalılar biz savunma sistemini alıp konuşlandırdıktan çok sonra bunu bileceklerdi.Ama her şeyi yüzünüze gözünüze bulaştırdınız.Tamam uzaydan bizi takip ediyor olabilirler.Ama bulutlu havalarda füzeleri konuşlandıracaksın o zaman kimsecikler fark edemeden yerleştirebilirsin.Biraz SAMAN ALTINDAN SU YÜRÜTECEKSİN değil mi yani.Adamların gözünün içine soka soka füzeleri alıyorsun.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

26 Mayıs 2019