Ruhani: ABD'yi pişman edeceğiz

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, ekonomik savaşla halkın geçim ve huzurunu hedef alan ABD'yi pişman edeceklerini söyledi.

23 Mayıs 2019 Perşembe 23:29
Ruhani: ABD'yi pişman edeceğiz

Ruhani, Huzistan eyaletinin Irak sınırında yer alan Hürremşehr kentinin Irak ordusundan kurtarılışının yıl dönümü dolayısıyla başkent Tahran'da düzenlenen törende konuştu.

Irak ile 1980-1988 yıllarında yaptıkları 8 yıllık savaşa değinen Ruhani, "Irak Savaşı'nda askeri baskı ve saldırılarla topraklarımız işgal edildi, bugün ise ekonomik savaşla halkın geçimi ve huzuru hedef alınıyor. Ancak İran, düşmanı ekonomi savaşında pişman edecek" dedi.

Ekonomik saldırıların askeri hamlelerden daha karmaşık olduğunda dikkati çeken Ruhani, "Düşman, kalbimizde ümitsizliğin yeri olmadığını anlamalıdır. Topraklarımız bombalansa ve bir kere daha şehit, gazi ve esir versek de bağımsızlık hedefinden vazgeçmeyeceğiz" diye konuştu.

Ruhani, ABD'nin bir yılı aşkın süredir devam eden ağır yaptırımlarına rağmen halkın boyun eğmediğine işaret ederek, "İran halkı teslim olmayacaktır. Halkımıza çok açık bir şekilde söylüyorum: Bugün dik duruş ve direniş günüdür. Direniş ve sağlam duruşla ABD, İsrail ve bölgedeki gerici yönetimleri yenebiliriz" ifadelerini kullandı.

 

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 23 Mayıs 2019 Perşembe 23:29

YORUM YAZ

 • hüseyinhüseyin1 ay önce
  ABD atlına etti !! korkudan, HEP KURU SIKI.
 • MuradiMuradi1 ay önce
  ABD hiçbir zaman kendisine ortadoğunun kapısını açan haşhaşişlere vurmayacaktır. Bunlarınki danışıklı dövüş. ABD nin ortadoğuya yapacağı yığınak için kılıf. Bu hep böyle oldu. İran ABD ile birlik olup bize vurur. Hedefinde hep Müslüman ülkeler olmuştur.
 • Mesut Sarp Mesut Sarp 1 ay önce
  Fetösavar, sen ya Osmanlı tarihini hiç okumadın ya da siyonistlerin çığırtkanlığıni yapanlardansin. Birincisi 600 yüz yıllık iranla komsuluğumuzda iranla savaşımız çok az olmuştur. 2.si Türklerin İslam'la ilk tanışması İran üzerinden olup Suud ve Ürdün Araplari gibi İran Osmanlı'yı arkadan hançerlememişdir. İran Arap olmamasına rağmen Filistin'i manen ve maddeten fiili savunan ve bu yüzden Amerika, İsrail ve dahi yandaşlarının fiili düşmanlığına uğrayan bir ülkedir. Birde şunu unutmayalım İran sürekli Amerika ve İsrail siyonistlerine 40 yıldır direnen ve onlarla savaşan ülke olup halkının 17 milyonunu Azeri Türkleri teşkil eder.
 • Kayseri 38Kayseri 381 ay önce
  Kapılararkasındaelsıkışıyorsunuz-ŞEREFSİZ’ler. Mehdigelipsizikurtaracakya.
 • MalatyaMalatya1 ay önce
  E hadi bakalım lafta kalmasın
 • murathocamurathoca1 ay önce
  NASIL OLÇEK O İŞ BAKEM GARİ
 • Pişmaniye yer misin cismânîPişmaniye yer misin cismânî1 ay önce
  İzmit' te satıyorlar garda..
 • AliAli1 ay önce
  Tabii ki. Sen kim ABD kim? Hayal
 • fetösavarfetösavar1 ay önce
  valla sizin bu düşmanlığınız osmanlı düşmanlığınızdan daha uyduruk. o yüzden sizin sıkı bir azabdan geçeceğinize garanti verebilirim. o osmanlı halifesine kim zerre zarar verdiyse misliyle karşılığını alıyor. libyadan mekke medineye kırımdan bosna herseğe... sırada tabii ki sizler varsınız. misliyle karşılığını bulacağınız acı evlerinizi yakacak. osmanlıyı arayacaksınız ama nerde??? tıpkı bizim milletimizin çaresizliği gibi sizler de o petrol ve gazlarınızla savrulup duracaksınız kucaktan kucağa...

Günün Özeti

Günün Karikatürü

25 Haziran 2019