Resmen duyurdular: Nükleer başlıklı füzeyi fırlattık

Pakistan Ordusu, nükleer başlıklı Şahin-2 füzesinin deneme atışının tamamlandığını duyurdu.

23 Mayıs 2019 Perşembe 10:05
Resmen duyurdular: Nükleer başlıklı füzeyi fırlattık

Pakistan ordu sözcüsü General Asıf Gafur, Şahin-2 füzesinin deneme atışının başarıyla yapıldığını bildirdi.

Konuya ilişkin sosyal medyan açıklama yapan sözcü Gafur, "Şahin-2 karadan karaya balistik füzedeneme atışımız başarıyla sonuçlandı. Konvansiyonel ve nükleer başlık taşıyabilen füzenin menzili bin 500 kilometre. Şahin-2, Pakistan'ın ihtiyacı olan bölgesel istikrar için gerekli caydırıcı güce sahip" ifadelerini kullandı.

Ordudan yapılan açıklamada ise atışın Umman denizindeki hedefini başarıyla vurduğu, denemenin üst düzey ordu yetkililerince izlendiği ifade edildi.

Pakistan Başbakanı İmran Han'ın da füzeyi üreten ve atışı başarıyla gerçekleştiren mühendis ve askerleri tebrik ettiği bilgisi de açıklamada yer aldı.

Pakistan geçen sene ve bu yılın ilk aylarında da uzun ile orta menzilli füze denemeleri yapmıştı. Yapılan denemelerde Şahin ve Ghauri tipi füzeler kullanılmıştı

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 23 Mayıs 2019 Perşembe 10:05

YORUM YAZ

  • Yusuf canYusuf can24 gün önce
    Kardeş ülke ile temasa geçip bizde yapıp menzilini ABD yi içine alacak şekilde üretmemiz lazım
  • SAF OLMA ALPERSAF OLMA ALPER24 gün önce
    RUSYA DAĞILDIĞINDA BİLİM ADAMLARI ÜLKELERİNDEN GÖÇ ETİ VE BİR ÇOĞUNA PAKİSTAN HİNDİSTAN GİBİ ÜLKELER KUCAK AÇTI.VE ONLAR DA NÜKLEER BOMBAYI BU ÜLKELERE YAPTILAR. YOKSA PAKİSTAN KENDİ ÇALIŞIP YAPTI DEĞİL. O ZAMAN BİZİM BAŞTAKİ ÇAĞDAŞ LAİKLER ADAM OLSAYDI DA BU BİLİM ADAMLARINI TÜRKİYEYE GETİREYDİLER. BİZİM DE NÜKLEER BOMBAMIZ OLURDU.AMA BU ÇAĞDAŞ!! GERİCİ LAİKÇİ YOBAZLAR BAŞÖRTÜSÜNÜN NE KADAR TEHLİKELİ OLDUĞU İLE UĞRAŞIP DURUYORLARDI. HATTA DIŞ TEHDİTLERDEN DE PKKDAN DA YUNAN VE İŞGALDEN DE DAHA TEHLİKELİ.!!!!???????????
  • AlperAlper24 gün önce
    Helal olsun Sizi yönetenler bizimkilerden daha akıllıymış parayı olması gerektiği yere harcıyorlar şu hengameli ortamda

Günün Özeti

Günün Karikatürü

16 Haziran 2019