Regl sona erdikten kaç gün sonra tartılmak doğru?

Kilo aldığınızı düşünüp, moralinizin bozulmamasını istiyorsanız; doğru zamanda tartılmaya özen göstermeniz çok kıymetli.

16 Mayıs 2019 Perşembe 03:52
Regl sona erdikten kaç gün sonra tartılmak doğru?

Diyet yaparken yapılan en büyük hatadır, her gün tartılmak. Uzmanlar bunun yerine haftada 2 kez basküle çıkmanın doğru olduğunu söylüyor. Gün içinde alınan sıvılar, kabızlık durumu ya da kullanılan ilaçlar gün aşırı basküldeki rakamları etkileyebilir. Şayet moralinizin bozulmasını istemiyorsanız; tartılırken belli başlı kurallara uymanızda fayda var. Çünkü basküle çıktığınızda bir değişiklik görmez aksine onlarca gün aç kalmanıza rağmen bir artış fark edersiniz bu durum sizin keyfinizi bozacaktır. Muhtemelen rakamsal dalgalanma diyetinizi de sekteye uğratacaktır.

Regl döneminde tartılmak doğru mu?

Regl döneminde tartılmak son derece moral bozucu olabilir. Bu dönemde hormonel denge nedeniyle şişkinlik hat safhaya gelir ve basküle çıktığınızda gözleriniz fal taşı gibi açılabilir. Regl döneminde kimi 1 kilo ağır çıkar kimi ise 3 kiloluk bir farkla karşılaşır. Ancak bu sadece şişkinlik... Reglinizin son günlerinde de tartılmanız doğru olmayacaktır. Basküle çıktığınızda en doğru sonucu görmek istiyorsanız; regliniz bittikten iki gün sonra tartılın.

Tartılmak için en doğru zaman nedir?

Her gün tartılmayın.

Haftada 2 kez tartılmak motivasyonunuz için daha iyidir.

Sabah uyandığınızda tuvalet ihtiyacı giderildikten sonra tartılmaya özen gösterin.

Sabah uyandığınızda ağzınıza bir bardak su bile sürmemiş olsanız bazen baskülde 200-300 gramlık artışlar fark edebilirsiniz. Bunun sebebi ise kabızlık yaşıyor olmanızla ilgilidir.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 16 Mayıs 2019 Perşembe 03:52

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    23 Mayıs 2019