• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Putin, Erdoğan'a telefonda o konuyu şikayet etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Putin arasında dün gerçekleştirilen telefon görüşmesinde Ukrayna'da kullanılan Bayraktar SİHA'larının da gündeme geldiği, Putin'in Erdoğan'a SİHA'ların Ukrayna'da kullanılmasından duyduğu rahatsızlığı dile getirdiği belirtildi.

Yeniakit Publisher
2021-12-04 15:17:00 -
Putin, Erdoğan'a telefonda o konuyu şikayet etti

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin arasında dün gerçekleştirilen telefon görüşmesinde Ukrayna'da kullanılan Bayraktar SİHA'larının da gündeme geldiği bildirildi.

Kremlin'den görüşmeyle ilgili yapılan açıklamada görüşme isteğinin Türk tarafından geldiği kaydedildi. Rus TASS haber ajansının aktardığına göre Putin, Ukrayna'yı ülkenin doğusundaki Rusya yanlısı güçlere karşı "Bayraktar silahlı insansız hava araçlarının kullanılması" gibi "provokatif" askeri eylemlere girişmekle suçladı.

Putin, Ukrayna yönetiminin ülkenin doğusundaki çatışmaları sona erdirmek üzere varılan Minsk anlaşmalarını ihlal ettiğini ve yıkıcı bir tutum izlediğini vurguladı. Rus lider görüşmede ayrıca, Kiev yönetiminin ülkenin doğusundaki Donbass bölgesinde askeri güç kullanma girişimlerinden vazgeçmesi vurgusu yaptı.

Ukrayna, Ekim ayında Türkiye'den satın aldığı Bayraktar TB2 SİHA'larını ilk kez ülkenin doğusundaki ayrılıkçılara karşı kullandığını resmen açıklamış, bu açıklama Rusya'da rahatsızlık oluşturmuştu.

 

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Uğur

Doğalgazdan onca paramızı yemesine rağmen Suriyedeki kardeşlerimize karşı soykırıma ortak oldu, şimdi gelmiş Ukraynadan ötürü mızmızlanıyor. Umarım ki SİHA'lardan sonra uzun namlulu tank da yaparız ve o uzun uzun namlular da onları çok rahatsız eder.
 • Yanıtla

Ali

Ya reis... Sen nasıl bir adamsın. Bu nasıl bir siyaset. Fanatiğin olmak zorunda bırakıyorsun bizi. Helal olsun. Putin denilen it Suriye'de önümüze çıkamayacak bu gidişle
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23