• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Putin dünyaya duyurdu: Sürekli alarm moduna geçtik

Rusya Lideri Vladimir Putin, ülke ordusunun modern silahlar ve teçhizatlar ile donatılacak şekilde modernizasyonuna devam edildiğini duyurarak, "Gelecek vaat eden ve aslında ‘geleceğin silahı’ olan bazı türlerde test aşamasından muharebe nöbetine, sürekli alarm moduna geçişi sağladık” dedi.

2020-02-23 20:07:00 - 2020-02-23 20:26:37
Putin dünyaya duyurdu: Sürekli alarm moduna geçtik

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rus ordusunun modern silahlar ve teçhizatlar ile donatılacak şekilde modernizasyonuna devam edildiğini belirtti.

Rusya’da her yıl 23 Şubat’ta kutlanan ‘Vatan Savunucuları Günü’ dolayısıyla düzenlenen kutlama konserinde konuşan Putin, Rus ordusunun modern silahlar ve teçhizatlar ile donatılacak şekilde modernizasyonuna devam edildiğini ifade etti.

Rus yönetiminin bundan böyle de stratejik kuvvetlerin potansiyelini geliştirmeyi, lazer, hipersonik ve ‘hassas’ silahlar dahil yeni silahları ordunun tüm birimlerine sevk etmeyi planladığına dikkat çeken Putin, Rus silah türlerinin birçoğunun dünyada benzeri olmadığını vurguladı.

Rus lider, “Aynı zamanda gelecek vaat eden ve aslında ‘geleceğin silahı’ olan bazı türlerde test aşamasından muharebe nöbetine, sürekli alarm moduna geçişi sağladık” diye konuştu.

Putin’e göre tüm bu silahlar Rusya’nın uzun vadeli güvenliğini sağlıyor.

Suriye'deki askerlere teşekkür etti

Suriye’de görev yapan Rus askerlerin iyi donanımlı grupları yok ettiğini öne süren Putin, Rus ordusunun uzak sınırlarda Rusya'ya yönelik büyük tehditleri önlediğini vurguladı.

Rus askerlerin Suriye’deki operasyon sırasında üst düzey profesyonelliklerini ve savaşma kabiliyetlerini kanıtladıklarının altını çizen Putin, “Bugün Rusya'nın güvenliği emin ellerde, subaylarımız ve askerlerimiz azimle, sürekli ve yeni bir düzeyde askeri eğitim veriyor, stratejik tatbikatlar ve eğitimlerle askeri becerilerini geliştiriyor” dedi ve

Rus lider, görevlerini layıkıyla yerine getirdikleri için askerlere teşekkür etti.

Vatan Savunucuları Günü

Rusya'da 1917'de gerçekleşen Ekim Devrimi'nin ardından 28 Ocak 1918'de Halk Komiserleri Konseyi (Sovnarkom) Kızıl Ordu'nun kurulmasına yönelik bir kararname imzalamıştı. 22 Şubat'ta Sovnarkom'un ülkenin tehlikede olduğunu duyurmasının ardından, 23 Şubat'ta da Moskova, St. Petersburg ve birçok kentten gönüllüler asker olarak Kızıl Ordu'ya girmişti. Vatan Savunucuları Günü ise ilk kez 1922'de Kızıl Ordu ve Kızıl Donanma'nın ilk oluşumunun 4. yıldönümü vesilesiyle kutlandı.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

AYH8N ERG8N8Z EWET

Rus sratejik kanatı öküzün karşısında avurtlarını şişirerek göz dağı veren kurbağa misali tehlike geçene kadar sürekli alarm moduna geçerek sanal algıyla göz dağı veriyor. Sahada bu göz dağı sanal gerçekliliğini uzun zamandır test edemediğinden,kendi yer salkımi ele verir talkını misali varsayımlarını paronoyakca inata bindiriyor.
 • Yanıtla

sizofren savar

PUTİN ÇARLIK RUSYASI SINIRLARINA GELMEYE CALİSİYOR.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı