• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Protesto edildi! Çekya devleti şokta: Çek çiftçilerle Ukrayna yanlısı aktivistlerden büyük tepki!

Yeniakit Publisher
2024-02-19 22:49:00 - 2024-02-20 00:15:15
Protesto edildi! Çekya devleti şokta: Çek çiftçilerle Ukrayna yanlısı aktivistlerden büyük tepki!

Çekya’da tarımın yok edilmesine yol açtığını düşündükleri AB'nin Yeşil Mutabakatı’ndan çekilmesi talebi ile protesto gösterisi düzenleyen çiftçilerle karşı görüşte olanlar arasında arbede yaşandı. Ortalık karıştı

Çekya’da tarımın yok edilmesine yol açtığını düşündükleri AB'nin Yeşil Mutabakatı’ndan çekilmesi talebi ile protesto gösterisi düzenleyen çiftçilerle karşı görüşte olanlar arasında arbede yaşandı.

Çek çiftçiler, ülkenin dört bir yanından yola çıkarak, Çekya’da tarımın yok edilmesine yol açtığını düşündükleri Avrupa Birliği’nin (AB) Yeşil Mutabakatı’ndan çekilmesi talebi ile protesto gösterisine katılmak için sabah 6 civarında yaklaşık 500 traktör ve diğer tarım ekipmanlarıyla başkent Prag’ın merkezinde toplandı.

Çiftçilerin eylemine katılan bine yakın kişinin toplandığı Malostranskaya Meydanı’nda ayrıca gösteriyi uygun görmediklerini ifade etmek isteyenler de toplandı. Bu grubun ellerinde ise Avrupa Birliği ve Ukrayna bayrakları vardı.

İki grup arasında çıkan arbede, polis müdahale edinceye kadar devam etti. Olaylarda gözaltına alınan olmadı.
Bu arada birkaç dakikalığına protestocuların yanına çıkan Tarım Bakanı Marek Vyborny, çiftçilerin bazı taleplerini kabul etti, ancak Yeşil Mutabakat’tan çekilmenin imkansız olduğunu söyledi.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

lan git

Orada demokrasi var .insan haklari var. herkes diledigi gibi tepki gösterir. Turkiyede bunlari terörist ilan ederler ve iceriye atarlar.Bugunku Turkiye bin yil sonra belki onlarin seviyesine ulasir. 20 yilda Turkiyeyi 100 yil geriye göturduler. Yaziklar olsun. Haram zikkim olsun.Cehennemde cayir cayir yanarsiniz insallah. Rabbim bunlari göruyor.

Umuda

Türkiye Tarımsal üretimde Avrupa ikincisi Üretiyoruz ama dağıtım 3-5 tefecinin elinde.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23