Prof. Erdoğan Sürat Murat Alan’a yapılan saldırıyı değerlendirdi: Saldırı onların işi...

Haber Müdürümüz Murat Alan’a yönelik bir haftadır yürütülen linç kampanyası bugün sopalı saldırıya dönüşürken, Prof. Dr. Erdoğan Sürat saldırı olayını yeniakit.com.tr’ye değerlendirdi. Prof. Sürat, “Bu saldırıyı yaptıran alçaklar, ‘Sen misin vesayeti bitiren, darbecileri çöktüren Erdoğan’ı savunan. Sen misin bu ülkenin beyaz sahiplerine parmak sallayan. Erdoğan’ı savunup bize parmak sallarsan Erdoğan’a rağmen senin o parmağını kırarız’ demek istiyorlar.” diye konuştu.

14 Haziran 2019 Cuma 20:42
Prof. Erdoğan Sürat Murat Alan’a yapılan saldırıyı değerlendirdi: Saldırı onların işi...

 Yusuf Kenan Çakır  Yeniakit.com.tr 

Bugün Cuma namazı çıkışı Ankara plakalı kiralık bir araçla Haber Müdürümüz Murat Alan’a yönelik 4 maganda tarafından yapılan sopalı saldırıya ilişkin değerlendirmede bulunan Prof. Dr. Erdoğan Sürat, saldırının birkaç kendini bilmezin işi olmadığını vurgulayarak, “Murat Alan’a yapılan saldırı, aslında vesayeti sona erdirdiği için Murat’ın savunduğu Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik bir saldırıdır. TSK içinde vesaye arzusu güden FETÖ’nün kripto fareleri, korunmasız bir gazeteci arkadaşımıza saldırmakla şeref ve haysiyetten yoksun olduklarını bir kez daha göstermişlerdir.” dedi.

FETÖ’cü sızmalarla Kemalist vesayetçiler ittifak halinde

TSK’nın içinde halen FETÖ’cü kripto elemanların bulunduğuna işaret eden Prof. Erdoğan Sürat, şöyle devam etti:
“Genelkurmay’daki FETÖ’cü farelerle Kemalist darbeci dinazorları sıfırlayıp temizleyerek orduyu vesayet anlayışından kurtarmak gerekiyor. Darbe yapıyor adam askerden Cumhurbaşkanı yapıyor. Burada utanmazlık var. Askeriyede o darbeci geleneğin temsilcileri az da olsa hala var. Askeri darbeler gavurluktur. Emanete ihanettir, hıyanettir. Millet sana silah veriyor sen o silahı alıp millete çeviriyorsun. Ordunun erinden generaline kadar büyük çoğunluğu Mehmetçiktir, temizdir. Şu anda Kemalizm adı altında Atatürk maskesi takan darbeciler, Fetullah isimli mahlukun içerideki kripto elemanlarıyla ittifak içindeler. Bunlar milli iradeye karşı ittifak içindedirler.”

Bu saldırının hedefinde Akit’in savunduğu Erdoğan var

Bu milleti temsil eden ismin Kazım Karabekir paşalar olduğunu ifade eden Prof. Erdoğan Sürat, şunları söyledi:
“Bu milletin askeriyedeki ifadesi Kazım Karabekir paşalardır. Biz millete karşı bir tavır geliştirmeyiz. İktidar hırsımız yoktur bizim. Biz buyuz. Akit de budur. İçeride iktidar kavgası yapanlar milletin geleceği ile oynamaktadırlar. İçeride kripto FETÖ’cülerle darbeci Kemalist çete elemanları operasyon yapıyor. Silaha dayalı iktidara el koyma ittifakı yapıyorlar. Murat Alan kardeşimizi birey olarak düşünmeyin. Akit olarak düşünmeyin. Kim darbecilere, vesayetçilere karşı Erdoğan’ı savunuyorsa onu hedef seçiyorlar.”

Amaçları sembolü devirmek

“Gerçek ordu, Peygamber ocağı olarak tarif ettiğimiz ordu, başkomutanının arkasında erkek gibi kararlı şekilde yürüyen ordudur.” diyen Prof. Dr. Erdoğan Sürat, sözlerini şöyle tamamladı:

“Erdoğan, bizim siviliyle askeriyle milli mücadelede komuta mekanizmanın tepesine koyduğumuz bir sembol isimdir. Eğer Hilal bir sembolse, bu sembolün altındaki kaideyi beyzbol sopalarıyla yıkmaya kalkarsan o sembol de devriliverir. Murat Alan’a yapılan saldırı, vesayeti sona erdirdiği için Murat’ın savunduğu Erdoğan’a yönelik bir saldırıdır. Korunmasız bir arkadaşımıza saldırmakla şeref ve haysiyetten yoksun olduklarını bir kez daha göstermişlerdir.”

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 14 Haziran 2019 Cuma 20:42

YORUM YAZ

 • AKIL VE VİCDANAKIL VE VİCDAN10 gün önce
  Sadece akıl ve vicdan hürriyeti...
 • AliAli11 gün önce
  Bu kadar basit değil altindaki araba, suren kişiye bakarsaniz sırim gibi. Tim adamlari bunlar bekleyin goreceksiniz
 • Serdar ÇapanoğluSerdar Çapanoğlu11 gün önce
   şiddet uygulayan ancak şiddetden anlar.
 • Ahmet tuncAhmet tunc11 gün önce
  Bu saldırı fetocu, deasci, din ve millet düşmanı olmayan vatan çocuklarına, laikçi zorbaların ve küfür yobazlarının yaptığı alçak bir saldırıdır. Elleri kurusun şeref yoksunlarının. Murat kardesimize de geçmiş olsun.
 • TacettinTacettin11 gün önce
  ne olmuş yani orduya eşek diyen bir hain değil mi bu herif.Yatalak kalır inşallah
 • Aynı habere 4. Yorum tık yok dayım..... Aynı habere 4. Yorum tık yok dayım..... 11 gün önce
  Yorumlarımızıeden yayına almıyorsunuz..
 • aliali12 gün önce
  adli bir vaka
 • JurnalJurnal12 gün önce
  Bunu yapanların yanına kâr kalacak diyorum bende;yada küçük bir cezayla sıyıracaklar.Belkide 3500 tl gibi para cezasıyla salıverilecek HEYHAT Kİ HEYHAT!Bunun arkasında ki karanlık ve kalleş güçler bilinmesine rağmen hiç bir zaman ortaya çıkarıl(A)mayacak.Dedim ya yapanın yanına kâr kalanların VATAN'I..içim sızlayarak NAÇİZANE FİKRİM budur.
 • C.BüyükozdemirC.Büyükozdemir12 gün önce
  Çok geçmiş olsun kardeşim. Şiddetle kınıyoruz. Allah acil şifalar nasib eylesin. Sebep olanların cezasını versin.Fikirle mücadele edemeyen alçak, aciz basit insanların işidir böyle zulumler. Çok açık bir şekilde senin şahsında Reisimize yapılmıştır bu alçak saldırı.Bu alçak saldırıya taraf olanlar, akılları sıra bu zulmü, basitlestirmeye, konuyu sulandırmaya, mecrasindan çıkarmaya çalışıyorlar.Resim , bütün açıklığıyla ortada iken ve yaptıran zihniyet, kabak gibi sırıtırken laf olsun diye yazı yazmak , yorumda bulunmak maharet değildir.Öfke, kin, nefret o kadar benliginize işlemiş ki siz zavallıların yaptığınız bu ve benzeri zulumler elbette karşılıksız kalmayacak.Bu dünya da beşeri hukukun zaafindan ,açığından yararlanıp ceza almazsan sevinme.Zira eğer iman etmiş sen ,müslümansan kork ve irkil.Zira Halik ı Kainatı n ilahi adaletinden kaçamayacaksın.Son söz olarak diyoruz ki : Zalimleri için yaşasın Cehennem!
 • lalelilaleli12 gün önce
  akit haber müdürü murat alana yapılan saldırıyı nefretle kınıyorum . hazımsız eşkiyalar biran önce adaletin önüne çıkartilmalı hesap vermeli tüm akit ailesine ve murat alan beye geçmiş olsun diyorum bu yapılan alçak saldırı iktidara karşı yapılmıştır ellerinden ancak bu geliyor alçakların.
 • Yalovanın Evladı deyin Yalovanın Evladı deyin 12 gün önce
  Murat kardeşimize vuran şerefsizler  geçmişine bakın fetöcüsüde ergenekoncusuda hepiniz NAMUSSUZSUNUZ!!!!!!!!!!!!
 • PutsavarPutsavar12 gün önce
  Şerefsizler çocuğunun gözleri önünde bunu yapıyor. Yünan d.lü gevur soyu putperest pi.ler.
 • VatandaşVatandaş12 gün önce
  Ey kripto cu vatanhainleri boşuna heveslenmeyin. Yoksa başlarinizi alırız.biz böyle ucuz polemiğe gelmeyiz, vesselam
 • Celil yağmuroğluCelil yağmuroğlu12 gün önce
  Türkiyemizin en değerli Milli Medya kuruluşumuzdan olan AKİT Haber Müdürü Murat Alana Saldıranları kınıyoruz bir an önce yapanları en ağır cezayı verilmesi ve bir an önce bu kahpe saldırganların arkadında kimlerin olduğunu kamuoyuna açıklanmadını istiyoruz,,bu saldırı yanlız AKİT Ailesine değil TÜRKİYE ye bir saldırıdır,,,Tüm Akit Ailesine ve Haber Müdürümüze Murat beye geçmiş oldun ,,İnşallah bir an önce sağlığına kavuşur ve bir an önce Akit TV Ekranında görünmesini Allahtan niyaz ederiz,,ASLINDA BU SALDIRI AKİT, din büyüklüğünü ,veTürkiye Medya kuruluşlarında arasında etkinliğini gösteriyor,,Bizler Akit okurları olarak Akit Ailesinin davamlı olarak yanındayız ,,Allah sizlerden razı olsun,,Vesselam,,
 • Emine Altin Emine Altin 12 gün önce
  Kemalistlere dini yasaklattilar fetoculere dindar gorunumu verdiler insanlari onlarin kucaklarina attilar onlarda dini kullanarak bu insanlari kendilerine militan yaptilar iyi kotu oyunu oynatanlar ayni simdi gercek yuzleri ortaya cikti birlestiler
 • AlperAlper12 gün önce
  Bir hüdapar sevdalısı olarak yapılan bu alçakça ve kahpece saldırıyı kınıyorum.Abim benim pazularından öperim sen bizim değerli gazimizsin inşallah.Size atılan yumruk bize atılmıştır.Keser döner sap döner!
 • Derman Derman 12 gün önce
  Bence erkonokon ,cunku bugunki manset bardagi tasirdi alani sectiler bizim yetimize hukumet durmus seyrimizediyecek yok keyfinize kulak verin sesimize.
 • Vanlı mehmetVanlı mehmet12 gün önce
  Dinsiz gazetci birine saldırı olsaydı veya solcu cumhur başkndan tutunda köy muhtarları bile açıklama yapmış olurdu hatta chp liler türkiyede yaşanmaz deyip salyalarını akıtırlardı.
 • murat basolmurat basol12 gün önce
  Evet evet bence de erdogan’a yapildi bu saldiri.Hatta daha iyi arastirilirsa fatih sultan mehmet’e,abdulhamit’e hatta komnagene krali I.Antochos’a yapilmis bir saldiri oldugu ortaya cikacaktir.
 • AlparslanAlparslan12 gün önce
  Murat Bey geçmiş olsun. Elleri kırılsın Vatan , Millet düşmanı hainlerinve uşakları hınzırların, mankurtların.
 • BekalBekal12 gün önce
  Sana vuran eller kırılsınAslanım Allah cezalarını versin çok çok geçmiş olsun
 • ......12 gün önce
  Ergenekon mu yaptı mı feto mü bir karar verin?ikisi birden yapmış olamaz.ama bana Ergenekon yaptı demeye cesaretiniz yok gibi geldi.
 • uyan tcuyan tc12 gün önce
  sallandıracaksın bu şerefsiz pi.leri bak o zaman yapabileceklermi bir daha böyle bir olay
 • Serdar ŞimşekSerdar Şimşek12 gün önce
  Murat AlANA uzanan eli kırarız,kimse sabrımızı test etmesin.Son uyarı.
 • VeliVeli12 gün önce
  Geçmiş olsun kardeşimize bunlar anca dört-beş kişi bir olup bir kişiye saldırırlar kahpelik bu kanı bozuklarin mayasında var alçak şerefsizler macaniz yiyorsa erkekçe çıkın lan karşımıza namussuzlar

Günün Özeti

Günün Karikatürü

27 Haziran 2019