• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

PKK işi azıttı

Silah bırakması beklenen terör örgütü PKK’nın, militan sayısını artırmak için Diyarbakır sokaklarını afişlerle donattı. Kobani olaylarıyla Çözüm Süreci’ni sabote eden örgüt, sokaklara astığı afişlerle gençleri Kandil’e davet etti. Bu durum PKK/HDP’nin çözüm sürecindeki samimiyetsizliğini bir kez daha ortaya koyuyor.

Yeniakit Publisher
2014-11-30 08:52:00 - 2014-11-30 10:13:48
PKK işi azıttı

 Çözüm Süreci kapsamında silah bırakması beklenen terör örgütü PKK, militan sayısını artırmak için ilan verdi. Doğuhaber Gazetesi’nin haberine göre, 6–8 Ekim Kobani olayları sonrası sekteye uğrayan Çözüm Süreci’nin yeni bir aşamaya girdiği ve beklentilerin yükseltildiği bir dönemde örgüt, Diyarbakır sokaklarına astırdığı afişlerle gençleri dağa çağırdı. Bu durum PKK/HDP’nin samimiyetsizliğini bir kez daha ortaya koydu. 

“SİLAH BIRAKACAĞIM” DİYEN ÖRGÜT, İLAN VERDİ

2013 yılının Mart ayında AK Parti Hükümeti’nin büyük riskler alarak başlattığı Çözüm Süreci, eli kanlı örgüt tarafından sabote edilmeye devam ediliyor. PKK’nın üst düzey yöneticilerinin daha önce verdiği bilgilere göre örgüt en güçlü dönemini yaşıyor ve militan sayısı da her geçen gün artıyor. Sürecin başlangıcında “silah bırakacağız” sözü veren, ancak aradan geçen süre içerisinde silahlı militan sayısını artıran örgüt, kadrosunu güçlendirmek için ilanla elaman aramaya başladı. Örgüt, Diyarbakır sokaklarına terörist başı Öcalan’ın fotoğraflarının yer aldığı afişler astı. Yurtsever Devrimci Gençlik Harekâtı (YDG-H) ve Yurtsever Devrimci Genç Kadın Birliği (YDGK)’nin imzasının bulunduğu afişlerde gençler Kandil’e çağrılıyor. 

“GEL SEN DE GERİLLAYA KATIL” ÇAĞRISI

Afişlerde yer alan ifadeler ise dikkat çekiyor. PKK devletinin kurulması için içinde bulunduğumuz zamanın uygun olduğunun vurgulandığı afişlerde, “Şimdi değilse ne zaman?”, “Sen değilsen kim?” ifadelerine yer veriliyor. Öcalan’ın fotoğrafının altında ise “Haydi sen de Gerilla’ya katıl” denilerek çağrıda bulunuluyor. Dağa yapılan çağrının ilk defa açıkça ve asılan ilanlarla yapılması farklı yorumları da beraberinde getirdi. PKK’nın silah bırakması için İmralı ve HDP heyetleriyle görüşmelerin yapıldığı şu günlerde gençlerin dağa davet edilmesi örgütün samimiyetsizliğini bir kez daha gözler önüne serdi. 

IŞİD İLE SAVAŞ PKK’YI ZORDA BIRAKTI!

HDP ve PKK’nın süreçteki samimiyetsizliği sorgulanırken, ilanla militan arayışına girmesi “Örgüt Kobani’de IŞİD’e karşı mücadelede zorlanıyor” şeklinde yorumlandı. PKK ile IŞİD arasındaki çatışmalarda PKK tarafından ölenlerin çoğunun hem çocuk yaşta, hem de son dönemlerde dağa çıkanlardan olması, örgüte katılımları azalttığı belirtiliyor. Afişlerin asıldığı dönemin PKK’dan kaçanların emniyet güçlerine teslim olduğu günlere rastlaması dikkat çekiyor. Öte yandan; afişlerin örgüt tarafından rahatça şehir merkezine asılarak propaganda yapılması dikkatlerden kaçmadı. 

Yeni Akit

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23