Pervin Buldan tehdit etti, Kılıçdaroğlu devreye girdi

31 Mart’ta yapılan yerel seçimlerde büyükşehirlerin birçoğunda aday çıkarmayarak CHP’yi destekleyen terör örgütü PKK’nın siyasi kanadı HDP, seçimlerin sonuçlanmasının ardından CHP’den desteklerinin karşılığını beklemeye başladı.

19 Nisan 2019 Cuma 06:55
Pervin Buldan tehdit etti, Kılıçdaroğlu devreye girdi

“Seçimin kazananı ve kaybettireni HDP olmuştur” diyen HDP’nin Eş Başkanı Pervin Buldan, CHP’ye aba altından sopa gösterdi. Bu açıklamaya CHP’den cevap gecikmedi.

YSK, KHK ile ihraç edilen ve belediye başkanı seçilen adaylara mazbata verilmemesine karar verdi. Mazbatalar, yarışı ikinci sırada bitiren adaylara verildi. Çoğunluğu PKK’dan ihraç edilen isimlere CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu can suyu oldu.

Kılıçdaroğlu mazbata istedi

Kılıçdaroğlu ‘’Bunların seçime girmelerine siz izin verdiniz. Seçimi kazananlara sizin mazbatalarını teslim etmeniz gerekir. Mazbatalar verilirse Türkiye bir demokrasi ayıbından kurtulmuş olacaktır’’ dedi.

 

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 19 Nisan 2019 Cuma 07:08

YORUM YAZ

 • isa keskinisa keskin1 ay önce
  Yeter be yankinin uşağı kadın. Bizim de izzeti nefsimiz, sabrımızın sonu var. Allah sizi ıslah etsin.
 • kemal arslankddrdkemal arslankddrd1 ay önce
  madem hükümet sizsiniz, kapatın gitsin şu HDP yi kürtçülerden kurtulalım bıktık usandık artık.
 • Cumhur diyor ki;Cumhur diyor ki;1 ay önce
  Ya seçime sokma, ya da seçime soktuysan ver adamın mazbatasını! Biz ne yaparsak yapalım gizleyemeyeceğimiz bir HDP gerçeği var bugün. Partisini kapatsan yeni bir parti kuracak, bağımsız aday olacak, olmadı başka oluşumları destekleyecek, sonuçta bir şekilde seçmenin karşısına çıkacak! Öncelikle bunu bilelim ve adam gibi mücadele edelim. Kanunen suç teşkil eden bir fiil işlemişse her türlü hukuki süreci işletirsin. PKK'nın da tepesine tepesine binersin, kesersin soluğunu olur biter! Biz ne yapıyoruz; ya topyekün gömüyoruz, ya da orantısız bir şekilde kucaklıyoruz. Bugün ki yapılanlar ile çözüm sürecinde yapılan saçmalıklar göz önüne alındığında ne demek istediğim çok iyi anlaşılacaktır. Adam gibi mücadele edelim ve bir devamlılığımız olsun. Yoksa birgün iterek, birgün çekerek biz bu mücadeleyikazanamayız, bu kavgayı bitiremeyiz ve bitiremediğimiz gibi daha da vahim bir hale sokabiliriz Allah korusun.
 • ......1 ay önce
  chp=mossad
 • Emre BayındırEmre Bayındır1 ay önce
  Haksız mı adamlar? KHK ile uzaklaştırlanların seçme ve seçilme haklarını hukuken ilga edemezsiniz. Öyle olsaydı, Cihangir İslamoğlu milletvekili seçilemezdi. Kaldı ki madem böyle bir durum söz konusu hukuken, neden aday olmalarına müsaade ediyorsun? Seçmene tuzak kurmak değil de, nedir bu? Adil mi yani sizce alınan bu karar? HDP'li olduklarını filan unutun, bir an için düşünün. Vicdanınız ne diyecek bakalım? Bana kalırsa HDP'nin toptan kapatılması gerekir. O ayrı da. Kapatmıyorsan da, işi hakkaniyetin gereğine göre yürüteceksin.
 • MEMLEKETİMMEMLEKETİM1 ay önce
  REİS BU KAHPE HDPKK LILARIN KÖKÜNÜ KURUTUYOR.OYÜZDEN KUDURMUŞ GİBİ AKP YE SALDIRIYORLAR.
 • ALİ HAYDARALİ HAYDAR1 ay önce
  "KIRKIMIZDA BİRİZ BİRBİRİMİZİ BİLİRİZ"
 • ZAFERZAFER1 ay önce
  Adana-Kozan, Mersin-Gülnar gibi yerlerde de seçimi kazanan adaylara seçim kurulları izin vermemiş miydi! Oralarda neden seçimler iptal edildi veya ikinciye mazbata verildi! Demokrasi ve hukuk kişiye göre mi değişiyor?
 • AdnanAdnan1 ay önce
  Ey iktidar neden bu hdp'yi kapatmıyorsunuz?
 • aliali1 ay önce
  pkk dostunun dostu
 • hsnhsn1 ay önce
  la klçdrğli senin bu ülkede yatacak yerin yok ama ne yazık ki katakulle ike chp yi ele geçirdin zaten ben senin baştan beri bir chp li değil bir hep li olduğuna,inandım ve yanılmadım yazık oldu chp ye yazık ve kürtler din vatan millet demeden ırkçılık niyetiyle hdpkk ya oy veren kürtler yazıklar olsun size
 • ihsanihsan1 ay önce
  işte böyle hdp nin esiri olursunuz re4zil chp liler
 • mfgmfg1 ay önce
  Bu yüzyılın yalanları neydi? Demokrasi.Özgürlük.Barış.İnsan hakları.....Yazarı kimdi?Sam amca
 • Paşam KarataşPaşam Karataş1 ay önce
  BU ahlaksız cehape zihniyeti ülkenin içine etti.Diyecek bir şey bulamıyorum!!!!
 • hamidohamido1 ay önce
  Evet bazen Dua ile istenen belaya dönüşürmüş ya . Bunların birlikteliği de hdp açısından o istikamete doğru gidiyor.
 • Chp demokrasi getirecek demiş mhpliChp demokrasi getirecek demiş mhpli1 ay önce
  adam doğrusunu söylüyor YSK başta seçimlere girmenize engel bi durum yok diyor sonra aynı YSKbi bakıyor kazananların kusurlarını nasıl çıkartırız diyor madem öyle hiç girmelerine izin vermiyecen
 • konyalıkonyalı1 ay önce
  Bu hdp kapansın artık bu yaratıkların bir daha siyasi hayatı olmasın vatan hainlerinin

Günün Özeti

Günün Karikatürü

26 Mayıs 2019