Perinçek'ten dikkat çeken "Feyzioğlu" açıklaması! "Benim babam da..."

Türkiye Barolar Birliği, 2 Eylül tarihinde Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleştirilecek adli yıl açılış töreni için Yargıtay tarafından yapılan daveti kabul etti. Kendi babasının da Yargıtay hakimi olduğunu söyleyen Perinçek, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu'na destek verdi.

18 Ağustos 2019 Pazar 16:54
Perinçek'ten dikkat çeken "Feyzioğlu" açıklaması! "Benim babam da..."

Beştepe'deki adli yıl açılış törenine katılma kararı alan Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu'na, Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'ten destek geldi.

Türkiye Barolar Birliği, 2 Eylül tarihinde Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleştirilecek adli yıl açılış töreni için Yargıtay tarafından yapılan daveti kabul etti. Kabulün ardından eleştirilerin hedefi olan Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu'na Vatan Patisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'ten destek geldi.

Perinçek, Ulusal Kanal'a verdiği röportajda özetle şu ifadeleri kullandı:

"Adalet yılının açılış törenini Yargıtay Başkanlığı eskiden beri yapar. Bende bir Yargıtay evladıyım, babam Yargıtay’da uzun yıllar hakim olarak çalıştı ve Barolar Birliği de bu yargının açılışına her zaman en üst düzeyde katılır ve konuşmasını barolar Birliği Başkanı yapar.

"Hepimiz siper olacağız"

O bakımdan Sayın Prof. Dr. Metin Feyzioğlu bu Cumhuriyet geleneğini sürdürmektedir. Barolar Birliği’nin yönetimi de zaten bu konuda birlikte karar almıştır. Bu karar son derece doğrudur. Hukukumuza, adaletimize, Cumhuriyetimize, vatanımıza hizmet eden doğru bir uygulamadır. 'Devlete siper oluyorsun' diyerek Metin Feyzioğlu’na hücum ediyorlar. Tabii Milli Devlet’e siper olacak, elbette Cumhuriyetimize Metin Feyzioğlu hep siper olmuştur. Hepimiz siperiz ve siper olmaya devam edeceğiz. Sayın Metin Feyzioğlu bizim üniversitemizin yetiştirdiği çok büyük bir değerdir.

"Gururla anıyoruz"

Ben de Ankara Hukuk Fakültesi’nde öğretim kadrosunda bulundum ve Sayın Metin Feyzioğlu o kadronun bizden sonraki kuşakları çok seçkin parlak temsilcisidir. Onunla gurur duyuyoruz. Türk Ceza Hukuku’na yaptığı hizmetler, Ankara Hukuk Fakültesi’ne ve Hukuk Bilimi’ne yaptığı hizmetler dolayısıyla Feyzioğlu’ndan herkes söz etmektedir. Onu gururla her zaman anıyoruz ve bu saldırıların ondan bir toz bile alamayacağını çok iyi biliyoruz."

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 18 Ağustos 2019 Pazar 16:54

YORUM YAZ

 • Öyle bir uyuz idi ki...Öyle bir uyuz idi ki...1 ay önce
  Neyse ki yaşımız yetiyor, da biliyoruz. Turan Feyzioğlu kuru tezek gibi bir adamdı; ne akar, ne kokardı! O haliyle sobada yaksan belki olabilirdi, ama Şile kömüründen de düşük kalorili idi!
 • Alı Safi TrabzoniAlı Safi Trabzoni1 ay önce
  Biz Birkaç yıl önce TBB ve Hükümet tepişiyor Avukatlar eziliyor dediğimizde Törene katılacağını açıklayan bir baronun Başkanı arkadaşım bu ifademe sert çıkmıştı bende onun hatırına ifadeyi yumuşatmıştım. Şimdi Feyzioğlu Ve yargıtayın tutumunu görünce memnun oldum. İnşallah kazık yemezler...
 • Emre BayındırEmre Bayındır1 ay önce
  :)) Ya şu din düşmanı, uslanmaz alevi/komünisti de dost edindiniz ya, ne diyeyim size birader. AKP'ye destek versin de, varsın süzme kafir olsun. O kafir yakın bir zamanda size de Fetö'cü muamelesi yapacak ama. Demedi demeyin.
 • altay kandillialtay kandilli1 ay önce
  perinçek cumhurbaşkanı olmalı, Türkiyemiz için büyük bir şans olur
 • Murat Murat 1 ay önce
  Sn. Feyzioglu 'nu ve Sn. Perincek'i tebrik ediyorum.
 • İskenderİskender1 ay önce
  Bir zamanlar Kandilci ve Maocu şimdi de Putinci,Bozkurtçu,Kızıl elmacı ve Cübbeli Ahmed'in bir numaralı kankası,kimi takdir ettiğini belirtiyorsa bilinsin kio taktir ettiklerinde ne Hukuk'a saygınlık vardır,ne toplumun tüm fertlerini eşit seviye de kabul eden bir duruş vardır ne de İnsan Hakları ilkesi vardır.
 • Tr.Tr.1 ay önce
  Sovyet yargıtayının evladı...Yoldaş,Kurttaş Perinçek...
 • halim selimhalim selim1 ay önce
  O da senin gibi kıvır kıvır saçları lüle lüle. Omurgasızlar. Azıcık bir pay görünce kendinizi kaybediyorsunuz.
 • Yunus 16Yunus 161 ay önce
  Bütün Kurumlarda % 50-70 Lerde ÖRGÜTLENEN FETÖ ! PROF. larda ne kadardır??? (HER TÜRLÜ SINAV SORULARINI ÇALAN FETÖ!!) Son 25-30 yılın PROF.ları yeniden incelenmeli, NAYLON PROF.lar ve FETÖ CÜ PROF.larin gereği yapılmalıdır.
 • ömer ömer 1 ay önce
  ne kadar övünseniz azdır sayın hemşehrim.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

21 Eylül 2019