Peribacalarındaki otelin yıkımına başlandı

Kültür ve Turizm Bakanlığından yapılan açıklamada "Bakanlığımızın, peri bacalarının bulunduğu bölgede kaçak ve çarpık yapılaşmaya karşı verdiği talimatlar doğrultusunda, Göreme beldesinde 2 pafta 9423 parselde yapıldığı belirlenen inşaat hakkında yıkım kararı alınmış ve yıkıma başlanmıştır." denildi.

14 Şubat 2019 Perşembe 13:15
Peribacalarındaki otelin yıkımına başlandı

Kültür ve Turizm Bakanlığı, peri bacalarının bulunduğu bölgede kaçak ve çarpık yapılaşmaya karşı verdiği talimatlar doğrultusunda Nevşehir'in Göreme beldesinde 2 pafta 9423 parselde yapıldığı belirlenen inşaat hakkında yıkım kararı alındığını ve yıkıma başlandığını açıkladı.

Kültür ve Turizm Bakanlığından yapılan açıklamada, Nevşehir'in Göreme beldesinde otel inşaatı yapıldığına ilişkin haberlerin basına yansımasının ardından söz konusu inşaatın durdurulduğunun dün kamuoyu ile paylaşıldığı belirtilerek, "Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın kültür ve medeniyetler beşiği olan yurdumuzun eşsiz zenginliklerini korumak için gösterdiği derin hassasiyet ve tavizsiz tutum, Bakanlığımız tarafından sarsılmaz bir ilke olarak kabul edilmektedir. Bakanlığımızın peri bacalarının bulunduğu bölgede kaçak ve çarpık yapılaşmaya karşı verdiği talimatlar doğrultusunda Göreme beldesinde 2 pafta 9423 parselde yapıldığı belirlenen inşaat hakkında yıkım kararı alınmış ve yıkıma başlanmıştır. Ayrıca Bakanlığımız tarafından kurulan komisyonla Kapadokya bölgesinde çok hızlı bir şekilde incelemeler yapılacak ve tespit edilen kaçak ya da çarpık yapılarla ilgili kararlar aynı hızla alınarak uygulamaya konacaktır" denildi.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 14 Şubat 2019 Perşembe 13:15

YORUM YAZ

 • ABDULLAH ASLAN ABDULLAH ASLAN 8 ay önce
  AYNI ŞEYİ BİZDE MERSİNİN TARSUS İLÇESİNDE DONUNUK TAŞ MABEDİNİN HEMEN YANINDA YAŞIYORUZ 250 000 YILLIK TARİHİ OLAN BU MABEDİN ETRAFINI EVLER KABLADI DAHADA VAHİMİ BİTİŞİĞİNE VE FABRİKA TARAFINA KAÇAK İŞYERLERİ YAPILDI İKAZIMIZA RAMEN KİMSE İLGİLENMİYOR
 • bozerenbozeren8 ay önce
  yıkıldığına inanmam. yıkılmış olması bence yakında daha büyüğünün yapılması içindir.
 • Mehmet Tanriverdi Mehmet Tanriverdi 8 ay önce
  Alçak herifler, kendilerinden başkasini hiçe sayıyorlar.
 • AbdullahAbdullah8 ay önce
  Oaraya ruhsat veren belediyeye ceza yok mu? Haber yapılmasa asla yıkılmazdı.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

23 Ekim 2019