• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

PCR testinde "grafen" iddiası! Patentinde bakın ne çıktı

PCR testinde 'grafen' olduğu iddiası sosyal medyada tartışma konusu oldu. Google Patentler'de PCR testi için alınan patentte, test kitinin içeriğinde grafen maddesinin kullanıldığı görüldü.

Yeniakit Publisher
2021-10-11 23:56:00 - 2021-10-12 00:07:18

 yeniakit.com.tr 

Sosyal medyada PCR testinde grafen olduğu iddiası tartışma konusu oldu. Daha önce Kanada'nın grafen içeren maddeleri yasakladığı bilinirken aşılarda da grafen maddesine rastlanmıştı.

PCR testinde "grafen" iddiası

Yakup Yalvaç isimli bir vatandaş, mikroskopla PCR testinde kullanılan çubuğun ucundaki pamuğu mikroskopla incelediğini öne sürdü ve 3 gün nemli ortamda bekletilmesi durumunda nokta gibiyken ip gibi uzadığını belirtti. Vatandaş, bu bilgileri Alo 184 hattıyla Sağlık Bakanlığı'na bildirdiğini söyledi. 

"Numunenin burundan alınması zararlı" iddiası

Vatandaşın paylaştığı görsellerde, PCR testinin burundan uygulanması halinde çubuktaki grafen maddesinin koku soğancığından beyine nüfuz edeceği öne sürüldü.

Patent içeriğinde "grafen" ifadesi

Yalvaç, paylaştığı bilgiler arasında Google'ın patent listesi de bulunuyor. Listede "PCR graphene" şeklindeki aramada PCR testi için alınan patentte, içeriğinde grafen maddesinin kullanıldığı görüldü.

Grafenin hareket ettiğini gösteren video paylaştı

Grafenin wifi ve bluetooth bulunan ortamda hareket ettiğini belirten vatandaş, bir de video paylaştı.

Videoda, ip şeklindeki grafenin hareket ettiği görüldü. 

Maskelerde ve aşılar da grafen olduğu tespit edilmişti

Öte yandan Kanada hükümeti, grafenli maskeler tespit etmiş ve grafen kullanılan maskeleri yasaklamıştı. Geçtiğimiz aylarda İspanyol bilim adamı Prof. Dr. Pablo Campra Madrid'in aşılarda grafen tespit etmesinin ardından Japonya da aşılarda yabancı madde tespit etmişti. 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

ottoman

YouTube birisinin grafen videosu vardı doğruda çıktı yasaklansın derhal hükümet nerde yaa !!??
 • Yanıtla

Üsküdarlı

Milleti boşu boşuna paniğe kaptıracak böyle makaleleri lütfen yayınlamayın. Bu sağlık bakanlığını hiçe koymak demektir. Eğer hükümet bu test sağlıklıdır diyorsa demek ki sorun yok. Reis bu konuda hata yapmaz.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23