• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Pasaport polisleri yeni kıyafetlerini giydi! Eleştirilen detay unutulmadı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun talimatı üzerine Emniyet Genel Müdürlüğü Hudut Kapıları Daire Başkanlığı, pasaport polislerinin kıyafetlerinde değişikliğe gitmişti. Değiştirilen kıyafetlerde 'Turkey' yazısının eleştirilmesi üzerine 'Türkiye' yazısı kullanılmaya başlandı.

2020-01-22 11:02:00 -
Pasaport polisleri yeni kıyafetlerini giydi! Eleştirilen detay unutulmadı

İstanbul Havalimanı'nda görev yapan pasaport polisleri, yeni kıyafetleri ile çalışmaya başladı. Pasaport polislerinin turkuaz renkli yeni kıyafetlerinin üzerinde "Türkiye" yazısı dikkat çekti.

'Turkey' değiştirildi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun talimatı üzerine geçen ay Emniyet Genel Müdürlüğü Hudut Kapıları Daire Başkanlığı, pasaport polislerinin kıyafetlerinde değişikliğe gitmişti. İlk tanıtımda Türkiye'nin 'Turkey' olarak yazılması tepki çekmişti. Bunun üzerine değiştirilen yazı 'Turkey' oldu. Havalimanındaki yaklaşık 600 pasaport polisi, 278 gidiş-geliş bankosunda, üzerinde "Türkiye" yazılı kıyafetleri ile yolculara hizmet veriyor.

Geçen ay değişen ve Ankara Esenboğa Havalimanı'nda kullanılmaya başlanan turkuaz renkli kıyafetlerinin ön kısmında "Turkey" yazısı yer alıyordu. Kıyafetlerde bulunan "Turkey" yazısı eleştirilere neden olunca değişikliğe gidilerek "Turkey" yerine "Türkiye" yazısı kullanılmaya başlandı.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

ekrem

bunu en baştan düşünemiyormu bu yetkililer.hep böyle israf etsinler.Liyakat e göre adam alınmazsa sonuç hep böyle olur.nasıl olsa milletin parası,harca gitsin
 • Yanıtla

hayri

bana sorarsaniz Türk bayragi ve Türkiye yazisi olmamis, hersey yerinde güzel arkadaslar, pankart gibi gezmeye ne gerek... ha koluna söyle yakisir sekilde söyle bozuk para büyüklügünde bir Türk bayragi olur hos durur, yani inen yolcu Türkiyede oldugunu bilmiyormu, ne bileyim yani!
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı