• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Partililer Davutoğlu’nu kendi sözleriyle vurdular!

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, 3 ay önce AK Parti’den istifa etmesinin ardından yeni parti çalışmalarına son şeklini veriyor. Partililer ise sosyal medyada, “Cumhurbaşkanımızla son nefesime kadar vefa ilişkisini sürdüreceğim diyen sizdiniz Ahmet Hoca gördük ki en vefasız siz çıktınız” dediler.

Yeniakit Publisher
2019-12-04 17:48:00 -
Partililer Davutoğlu’nu kendi sözleriyle vurdular!

Sezai Erhan   yeniakit.com.tr  Ahmet Davutoğlu, yeni parti çalışmalarına son şeklini veriyor. Partinin genel merkez binasını da kiralayan Davutoğlu ekibi, kuruluş tarihi için Aralık ayının ikinci yada üçüncü haftasını işaret ediyor. Davutoğlu'nun ekibinde yer alan isimlerin YeniAkit’e verdiği bilgiye göre, parti genel merkezinin yeri CHP’li Çankaya Belediyesine bağlı Mustafa Mustafa Kemal Paşa Mahallesi'nde ve şuanda tadilat işlemleri devam ediyor.

Evrakları hazırlamakla meşguller

Partinin kuruluş dilekçesini İçişleri Bakanlığı'na Selçuk Özdağ, Ayhan Sefer Üstün, Feramuz Üstün, Nedim Yamalı gibi deneyimli isimlerin iletmesi planlanıyor. Başvuruyla ilgili bir "kaza" yaşanmaması için, evrakların şimdiden eksiksiz hazırlandığı belirtiliyor. Parti kuruluş töreni konusunda da hazırlıklar sürüyor. Ankara’da yapılacak törende kurucuların, parti amblemi ve isminin açıklanacağı ifade ediliyor.

“Son nefesime kadar vefa ilişkimi sürdüreceğim” demişti


Davutoğlu cephesinde bu gelişmeler devam ederken, sosyal medyada ise birçok partili Mayıs 2016'da Başbakanlık görevinden alınacağı ortaya çıkınca basın toplantısı düzenleyen Davutoğlu’nun, "Cumhurbaşkanımızla son nefesime kadar vefa ilişkisini sürdüreceğim. Hiç kimse benim ağzımdan benim dilimden benim zihnimden Cumhurbaşkanımız aleyhinde tek bir söz duymadı duymayacak" sözlerini paylaşarak tepkilerini dile getiriyorlar.

Kendi sözlerinizle çelişiyorsunuz

Partililer, “Neden partinizin yanında yer almadınız, almıyorsunuz? Ülkemizin bu kadar çok düşmanı varken, yeni partiler ve oluşumlar peşinde olmanızla vefasızlığı ve kadir bilmezliğin en somut örneğini teşkil ediyorsunuz. En vefasız siz çıktınız. Kendi sözlerinizle çelişiyorsunuz. Abdullah Gül’de vefasız çıkmıştı.” dediler.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Rıza

Söyledikleri dikkate alınmadı. Üstelik ihracına karar verildi. Şimdi ne bekliyorsunuz?
 • Yanıtla

Isa

Akpde celiskili demeclerine sesiniz yok ama akp disindeki partilere gram kadar yanlislarini ton yapiyorsunuz 
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı