Parti için tarih veren Babacan açık konuştu! "Ahmet beyi severiz, ancak..."

AK Parti'den istifa ederek yeni parti çalışmalarını hızlandıran Ali Babacan, yeni partinin 2020'ye kadar kurulacağını söyledi. Aynı zamanda Babacan, yeni parti çalışmalarını sürdüren eski başbakan Ahmet Davutoğlu hakkında da açıklama yaptı.

10 Eylül 2019 Salı 09:07
Parti için tarih veren Babacan açık konuştu! "Ahmet beyi severiz, ancak..."

AK Parti’den istifa eden Ali Babacan yeni parti çalışmaları hakkında konuştuğu Karar gazetesine “2020’ye kalmadan partiyi kuracağız” dedi.

"2020 gelmeden..."

Gazetenin manşetten verdiği habere göre Babacan, Yıldıray Oğur ile Ahmet Taşgetiren’in sorularına yanıtında şunları kaydetti:

“AK Parti’nin kuruluş döneminin şartları ile bugünün şartları çok farklı. Dolayısıyla bugünkü çalışmanın hem kaynaklandığı ortam hem de nihayetinde hedeflediği kitle 2001 şartlarına göre çok çok farklı. 2020 gelmeden çalışmalarımızı tüzel kişiliğe dönüştürerek ortaya çıkmayı düşünüyoruz.”

Gül ve Davutoğlu açıklaması

Babacan Abdullah Gül ve Ahmet Davutoğlu ile ilgili ise şunları söyledi:

“Abdullah Bey çalışmalarımıza destek veriyor. Bilgi ve tecrübelerinden istifade ediyoruz. Ama hukuki ve siyasi sorumluluk kimdeyse, nihai yetkinin de o insanların üzerinde olması gerekiyor. Ahmet Bey ilmine saygı duyduğumuz ve sevdiğimiz biri. Ancak siyasetteki önceliklerimiz, izlediğimiz yöntem ve üslup oldukça farklı.”

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 10 Eylül 2019 Salı 09:07

YORUM YAZ

 • kazım çobanderelikazım çobandereli3 gün önce
  ikinci ve üçüncü abdüllatif şener vakaları geliyor; önemli şeyler değil!
 • Ferdi USLUFerdi USLU4 gün önce
  AHMET DAVUTOGLU'U VE PARTİSİ KOALİSYONLA BİLE SÜRPRİZ OLUR MECLİSE GİRERSE PARTİSİ AMA ALİ BABACANİYİ PARTİ KADAR ÇIKIŞ YAPMASI SÜRPRİZ OLMAZ
 • OnassisOnassis5 gün önce
  Ingliz ajani bir adam...seneler once bu adami milletin onune atacaklar....
 • VatandaşVatandaş5 gün önce
  Trenden itilmek suretiyle inmeye zorlananların imdadına ali Babacan yetişti.allah ondan razı olsun.
 • YeniceriYeniceri5 gün önce
  Ne umdunda bulamadım AKP kurucularındandır bakandın ümmeti parçala böl yönet moduna girdiniz kaça satıldınız fötö yapamadı sizmi yapacaksınız a şener parti kurdu olmadı bakdı CHP daha iyi vatan satıyor satılıkda kendi var hemen koştu vatan millet hikâye sanırım sizlerinde gidişi aynı gibi neden HDP CHP içinden biri çıkmıyor çünkü ermeni ve emparyalislerin güdümündeler bu vatana nasıl zarar verilir onu eniyi böyle yapılır
 • Ali koseAli kose5 gün önce
  Kurulacak olan parti türk milletine bir faydalı olmaz ancak a.b.d ve batının yararına olur ,birde bu kişilerbizi yönettiler ölene kadar bizimi yonetecekler türk milleti size oy vermez insaallar dünya ve ahirette rezil ve kepaze olursunuz.
 • Âli güvenÂli güven5 gün önce
  Ahmet Davutoğlu'na güvenemem. Yarında beni bölebilir. Falan diyemiyor tabi. Ben de güvenemezdim Biji şerok Ahmet e.
 • fetösavarfetösavar5 gün önce
  tabi ahmet bey konyalı, siz ... olmaz dimi efenim. yani bu zamanda yapılır mı??? biz birbirimizi yemeden rahat edemeyiz. bin parçaya bölünsek ah bir kere daha bölünsek hazzı içinde ömür tüketiriz....
 • KURŞUNLU YORUMKURŞUNLU YORUM5 gün önce
  ÜÇÜNÜZÜ TOPLASAK YÜZDE 3 ETMEZSİNİZ. ÜSLUBUNUZ DA FARKLI OLMALI TABİİ... AHMET BEY FAZLA YERLİ, FAZLA HAYALPEREST, BU KONUDA BİRAZ ENVER PAŞA SANKİ... SİZ FAZLA İNGİLİZ ETKİSİNDESİNİZ...
 • ersoerso5 gün önce
  Davutoğlustratejikderinlikadlıkitapçıkardıamaherşeykitaptakigibiolmadı . Amerika’nın gazına gelip Rusya'yla savaşın eşiğine getirdi , vizeler kaldırılıyor dedigeri kabul anlaşması yaptı . Avrupa'nın yalanlarına kandı... Karşındaki emperyalistleribilmezsenzararınıhepbirliktegörürüz vegördük . Şimdihangiyüzlepartikuracağımdiyorsun. Devrimcilerkaramollaoğlu’nu sürekli tv'lerineçıkartarakdevaynasındahissetmesinisağladılar . Şimdi Davutoğlu'nu,babacan'ıve Gül'ü parti kuracak diye seçimdesüreklihaberpompaladılar . Bunlar da gaza gelirlerse Karamollaoğlugibidevrimcilerinsadece oyuncağıolurlar...
 • ihsanihsan5 gün önce
  yani ikisi farklı dış güçten emir alıyor onu ifade ediyor satılmış hain.
 • MuratMurat5 gün önce
  Güya ortamı meşgul tutuyor, merak ve ilgi olmaya çalışıyor. Babacan, nihayetinde Erdoğan gibi son yüz yıla damgasını vuran bir liderin hurdaya ayırdığı bir insan. Bize kukla değil, çıkarlarımızı müdafaa edecek, gerektiğinde dişini gösterecek, eline sopa alacak güçlü bir lider gerek ki, o da başımızda var ve liderliğini değişikdefalarda, muhtıralarda, darbe girişimlerinde, suriye de ispatlamış biri. Babacan ne yapabilir ki. Lider değil, karizması yok, kitlelere hakim değil. Eh, biraz ekonomi biliyor olabilir. Yetmez. Daha fazla meziyeti olması lazım ve bu da Babacan da yok. Kredi derecelendirme mafyalarına şirin gözükmekle olmuyor bu işler. Olsa son yüz senedir olurdu.
 • KEMALİST 1453KEMALİST 14535 gün önce
  laikçiler gerçek adamdır.adam gibi adamdır. siz kocasolak gibiler taş devri zihniyetindeki insanlarsınız.
 • ORHAN İNANORHAN İNAN5 gün önce
  HADİ BAKALIM..BİR BÖLEN OLMANIN HAZZINI NA KADAR YAŞAYACAKSINIZ,HEP BİRLİKTE GÖRECEĞİZ..TEMENNİM HEZİMETİNİZİN BÜYÜK OLMASI..
 • Sokağın sesiSokağın sesi5 gün önce
  LİDER KİM? LİDER CESUR, KARARLI, HIZLI OLUR. SENDE BU VASIFLARIN HİÇBİRİSİ YOK!!! HERŞEY DEN ÖNEMLİSİ FETÖ DEN AKLANMADAN NASIL OLACAK??? ÖNCE KENDİNİZİ İHBAR EDİN, "BENDE Saman gazetesi ve dergilerine aboneydim, BANK ASYA DA HESAPLARİM VARDI, KURBAN PARASI, AFRİKA'DA SU KUYUSU AÇİLACAK PARA, FAKİR ÖĞRENCİLER İÇİN PARA, HİZMET İÇİN PARA, HİMMET HİMMET VERDİM" DİYE YARGILANIP AKLANIN!! BANK ASYA NIN KAYYIM İŞLERİNİ NEDEN GEÇİKTİRDİN? ORDADA DALAVERE VAR PİS KOKULAR GELDİ! SEN NASIL BU MİLLET DEN OY İSTEYECEKSİN? GERÇİ CHP LİLER SENİ ÇOK SEVİYOR
 • Nadir BabaNadir Baba5 gün önce
  Akpartinin yeni partiler doğuracak olmasına hiç şaşırmadım. Zira, Reis de akpartide çok değişti. Tek amaç lider oligarşisinin ve hanedanın iktidarda kalmasına dönüştü. Bu durum, yıllarca beraber yol yürüdüğü insanların güç ve ranta dayalı bu yönetim biçimini eleştirdikleri için partiden ayrılmak durumunda kalmaları sonucuna ulaşması kaçınılmazdı. Ali Babacan gibileri; güç ve rant devşirmek yerine edepli, namuslu ve demokrat kalmayı tercih ettiler. Başkaları gibi güç ve parayla imtihanda ne paralelleştiler ne de yamuklaştılar.
 • Osmanli Kürdü Osmanli Kürdü 5 gün önce
  Lo Afacan Sana yazik olmus aklini yitirdin istersen Baskomutanimzdan dört dörtlük kurulan ve tikir tikir isleyen saglik hizmetlerine görün belki fayda Eder böyle devam giderse kendini Amazon ormanlarinda yetismis Afacan sanarsin benden söylemesi balu Gülü andiriyor tam ekib olmusunuz ilk parti binaniz Karsi mahalede büyük agici tahsis Edim orda takilir eylenirsiniz baska ise yariyamacaginiz asikar kusura bakmayin gördügüm bu benim sizde bir isik Göremiyorum
 • ümitümit5 gün önce
  Kanser misali ne kopartırsak kar diyor agam
 • Merhaba Merhaba 5 gün önce
  Bunların tabanı kim olacak? Taban yok. Lider zaten yok. Kadro hareketiyiz dediler, lider olmayınca, ama kadro da yok. Kayseri dışından oy verecek çıkmaz. Kayseri'den de ancak %20 oy alır. Türkiye genelinde bu da ancak %0.1 eder. Sadece kendi teşkilatları verir. Yani il ve ilçe başkanları. Türkiye'deki karşılığı %0.1 dir.
 • KocasolakKocasolak5 gün önce
  Tabi uslup farklı, siz laikçi müşrikler ile kol kola yürümek istiyorsunuz.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

15 Eylül 2019