• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Pakistan'da, Barbaroslar oyuncusu Engin Altan Düzyatan'ı dolandırmakla suçlanan kişi gözaltına alındı

Pakistan'da, Diriliş Ertuğrul dizisinin başrol oyunculuğunu yapan şimdilerde ise Barbaroslar dizisinde rol alan Engin Altan Düzyatan’ı dolandırmakla suçlanan Kaşif Zamir Çaudri yapılan operasyonla gözaltına alındı.

Yeniakit Publisher
2021-06-18 10:58:00 - 2021-06-18 10:59:48
Pakistan'da, Barbaroslar oyuncusu Engin Altan Düzyatan'ı dolandırmakla suçlanan kişi gözaltına alındı

Yerel basındaki haberlere göre, Barbaroslar dizisinde rol alacak Engin Altan Düzyatan, Çaudri’nin kendisinin adını kullanarak yasa dışı fayda sağladığı iddiasıyla Pencap eyaleti polisine şikayette bulundu. Düzyatan, şikayetinde Çaudri'nin kendisine sahte çek vererek bazı anlaşmalar yaptığını, art niyetli şekilde resimlerini ve ismini izni olmadan kullanarak kendisine zarar verdiğini iddia etti.

Şikayetini elektronik posta aracılığıyla yapan Düzyatan, Pencap eyaleti polisinden "TikTok fenomeni olarak bilinen" Çaudri'ye karşı harekete geçilmesini istedi.

Yaklaşık 575 milyon dolarlık sahte çek

Lahor Suç Soruşturma Bürosu Müdür Yardımcısı Mian Şevket ise Çaudri’nin Düzyatan'a 90 milyon Pakistan Rupisi (yaklaşık 575 milyon dolar) sahte çek verdiğini söyledi. Şevket, ayrıca Çaudri hakkında benzer şekilde 6 farklı suç dosyası bulunduğunu aktardı.

Düzyatan'ın şikayeti sonrası harekete geçen polis, Çaudri'yi Lahor'da gözaltına aldı.

Düzyatan, geçen sene Çaudri’nin davetiyle Lahor’a gelmiş ve kendisiyle sözleşme imzalamıştı. Sözleşmenin ardından ise Çaudri’nin ödeme için Düzyatan’a gönderdiği çeklerin sahte olduğu ortaya çıkmıştı.

Bakanlık uyarmış, anlaşmayı iptal etmişti

Geçtiğimiz aylarda Pakistan’ı ziyaret eden Engin Altan Düzyatan önemli bir markayla işbirliği yapmıştı. Pakistan’da da oldukça beğenilen Diriliş Ertuğrul dizisinde 'Ertuğrul Gazi' rolünü oynayan Düzyatan, Pakistanlı Blue World City şirketi ile anlaşmış, projelerin marka elçisi olmuştu. O anlaşma, Düzyatan tarafından iptal edildi.

Pakistan medyasında yer alan bilgilere göre Engin Altan Düzyatan, Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı'ndan gelen raporların ardından Blue World City ile yaptığı anlaşmadan çekilmişti.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Lokman

Düzyatan 575 milyon dolara nasıl sahip oldu ki, artistlikten mi kazandı bu parayı?
 • Yanıtla

Selman

Subhan ALLAH! Dolandırıcının durumu bi kenara bizim Düzyatan efendinin kendisini, 575 milyon Dolar değerinde görmesi daha ilginç bir durum!!? Euzu billa...
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23