Paçavra yazarı terör sevicileri savunup devleti hedef gösterdi! Cumhuriyet terör destekçiliğinden sıkılmadı

Cumhuriyet Gazetesi yazarı Orhan Bursalı bugünkü yazısında yerlerine kayyım atanan PKK destekçisi belediye başkanlarını savunurken, devleti bölücülük yaptığı suçlamasıyla alenen hedef aldı.

20 Ağustos 2019 Salı 11:12
Paçavra yazarı terör sevicileri savunup devleti hedef gösterdi! Cumhuriyet terör destekçiliğinden sıkılmadı

 Oğuzhan Çağlar  yeniakit.com.tr 

Terör örgütü PKK ile ilişkisi bulunanları belediye kadrolarına yerleştirmeleri, devletin belediye hizmeti için ayırdığı bütçeyi HDP’li olmamaları sebebiyle ilçe belediyelerine vermek yerine çevre belediyelere akıtmaları, belediye kartlarından Türk Bayrağı’nı kaldırmaları, şehit yakınlarının işlerine son vermeleri, PKK’lı teröristlerin leşleri için sözde saygı duruşunda bulunmaları gibi bir çok suçlamayla görevlerinden alınan terör destekçisi eski belediye başkanları Ahmet Türk, Bedia Özgökçe Ertan veAdnan Selçuk Mızraklı’ya destek, yine kendini Atatürkçü olarak lanse eden ve kemalizm postunun altında her türlü devlet karşıtı oluşuma destek verenlerden geldi. Cumhuriyet Yazarı Orhan Bursalı bugünkü “Demokrasicilik üzerine fantastik öneriler” başlıklı yazısında bir yandan terör destekçisi kayyımları savunurken bir yandan da devleti bölücülükle suçladı.

Devlet PKK destekçilerine belediye mi teslim edecek?

Bursalı, PKK destekçisi eski belediye başkanlarının görevden alınmasını, “Bu ülkenin milyonlarca yurttaşını, bu kararınızla, aslında fiilen vatandaşlıktan çıkarıyorsunuz. Oy kullanma hakkını ellerinden alıyorsunuz, yasaklıyorsunuz.” ifadeleriyle bir demokratik hakkın ihlaliymiş gibi lanse etti. Ne var ki devletin görevlerinden biri de iç huzuru sağlamak olduğundan yeni bir hendek vakasının yaşanmaması için o belediyelerde oluşturulacak PKK kadrolarına karşı çıkılması gerekiyordu. PKK destekçisi eski belediye başkanlarını savunmakla kalmayan Bursalı, “Birleştirici değil parçalayıcı davranıyorsunuz. Bu ülkeye lütfen bir iyilik yapın ve bu kararları iptal edin.. Kürtler bu ülkenin, vatanın bütünlüğünün ayrılmaz bir parçasıdır ve anayasal haklarını istedikleri gibi kullanmaktan alıkonamazlar…” diyerek devleti bölücülükle suçlarken, Kürt düşmanı bir devlet profili lanse ederek de bölücü ifadeler kullandı.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 20 Ağustos 2019 Salı 11:12

YORUM YAZ

 • turgut yalçınturgut yalçın1 ay önce
  dikkatle izliyoruz.hep aynı. şeyi ezberlemiş onu diyo ysk ok. dedi. niye diye soruyolar.vallahi biĺlahi birileri. ezberletmiş. çizgiyi çizmiş. bunlarda papağan .
 • a.vahit Kayıbaya.vahit Kayıbay1 ay önce
  Bursalı denilen gezetecı zerre kadar haysiyet yok sen güruhunda 40 yıldır askerimi insanımı katleden bir katil sürüsünü savunuyorsun bu millet güruhunuzun hakkından gelecek...
 • Murat Murat 1 ay önce
  Türkiye cumhuriyetinin şehit kanıyla yıkanmış bayrağımızı indirmek hangi anayasa maddesinde hak olarak yazıyor Orhan BURSALI
 • Gülsüm Gülsüm 1 ay önce
  Allah belanı versin siyonist haçlıların beslemesi ... cumhuriyet paçavrası
 • Vahap kalyoncuVahap kalyoncu1 ay önce
  Katranı kaynatmakla olurmu şeker,cinsini ........ im cinsine, çeker başka ne bekliyoruzki.
 • hizipsavarhizipsavar1 ay önce
  alalım arkadaşı bu paçavrayıda terör desteklemek halkın kin ve nefret pompalamak. devlete karşı kışkırtmak artıkne varsa kapatın. vücut sağlığında yaralıçürümüş hat bir yer varsa kesip atmak tek çözümdür.
 • Bülent Bülent 1 ay önce
  Cumhuriyet paçavrası Ben-iisrailin piçidir,Türkiye 'ye çok zarar veriyor bayağı cumhuriyet paçavrası okuyan var ve çok üzülüyorum
 • Milletin ta kendisiMilletin ta kendisi1 ay önce
  Devlet daha ne kadar sabredeceksin bu haysiyetsiz gazeteye. Bir vakfı halledemediniz. Vallahi sabrımız tükendi
 • Cengiz Cengiz 1 ay önce
  Devlet yetkilileri bunlara neden birşey yapamıyor.Anayasal hak diyor,insanın en doğal hakkı yaşam hakkı değilmi?teröre desdek verenleri devlet biliyor,bunları kamuoyu önünde deşifre etse olmazmı?
 • Murat Murat 1 ay önce
  Bu şeref yoksunları da sorsan Atatürkçü ha zaten bu meydan bırakıldığı için bugün bu durumdayız namertler ikide bir herşeye buradan saldırrıyorlar
 • MidyatlıMidyatlı1 ay önce
  devlet bu şekil basit ve pasif olunca tabı ermenisi de yahudisi de teröristi de devleti yıkmak için ellerinden geleni yapmaya devam edecekler? biz devlet olarak bu kader saf vicdanlı ve iyi niyetli olmamalıyız. ve bu günün fırsatı asırlar sonra bir haha ele geçemeyebilir bir an önce bu halkı bilinçlendirip gereğini yapmalıyız yoksa iş işten geçince her kes dizine vurup ağlasa da beş para etmez.
 • AliAli1 ay önce
  Cumhuriyet Gazetesi paçavra yazarı Orhan Bursalı bugünkü yazısında terör sevicileri savunup devleti hedef gösterdi de devlet buna neden müsâde ediyor. Neden sessiz kalıyor? Terörü savunmak suç değil mi?!

Günün Özeti

Günün Karikatürü

20 Eylul 2019