• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Özgür Özel Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sunduğu teklifi açıkladı!

Yeniakit Publisher
2024-06-12 19:25:00 - 2024-06-12 19:27:22

Cumhurbaşkanı Erdoğan'la gerçekleştirdiği konuşmada sunduğu teklifi söyleyen CHP Genel Başkanı Özgür Özel, “Partimizin üç değerli ekonomi kurmayı önümüzdeki günlerde Mehmet Şimşek ile bir araya gelecek” dedi.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dün CHP Genel Merkezine yaptığı ziyarete ilişkin Amasya'da açıklamalarda bulundu.

Özel, “Dün Sayın Erdoğan ile bir araya geldiğimizde emeklilerin maaşının derhal asgari ücrete çıkarılması gerektiğini, asgari ücrete de bu ay sonunda enflasyon iyileştirmesi yapılması gerektiğini, açıklanan maliyetin altındaki 17 liralık çay fiyatının 25 liraya çıkarılması gerektiğini, açıklanan maliyetin altındaki 9,25 liralık buğday fiyatının 15 liraya çıkarılmasını gerektiğini Sayın Erdoğan'a ilettim. Kaynak mı arıyorsunuz? 'Kaynağı birlikte bulalım' dedim. CHP olsa böyle yapmaz; 100 liralık verginin 65 lirasını dolaylı vergiden, elektrikten, sudan, mazottan, benzinden, çaydan, şekerden, sigaradan toplamaz. Dolaylı vergi fabrikatörle, fabrikanın bekçisine aynı vergiyi verdirmektir. Yüzde 68 vergi böyle toplanmaktadır. Yüzde 21'de hepimizin aldığı maaşlardan gelir vergisi olarak kesilmektedir. Yüzde 89. Geriye yüzde 11 kimin verdiği vergidir. Zenginlerin verdiği. Yüzde 11 çok para kazananların, servet sahiplerinin verdiği vergidir. Aslında adaletli vergi, tam tersi olmalıdır. Yüzde 90'ı kazananlar vermelidir. Yüzde 10 çalışanların maaşından gelir vergisi kesilmelidir. Çok kazanandan çok, az kazanandan az, hiç kazanmayandan hiç vergi alınmamalıdır” diye konuştu.

CHP'li kurmaylar Mehmet Şimşek ile görüşecek

Daha sonra ziyaret ettiği Amasya Belediyesi önünde halka seslenen CHP Genel Başkanı Özel, “Biz adaletli bir vergi sistemi için Sayın Erdoğan'a dün teklifimizi sunduk. Partimizin üç değerli ekonomi kurmayı önümüzdeki günlerde Mehmet Şimşek ile bir araya gelecek. Vergide adalet önerimizi somutlaştıracak. Ardından mecliste hiçbir parti, hiçbir vatandaşın temsilcisi dışlanmadan meclisin çalıştırılması, adaletli bir vergi sistemine geçilmesi, emekli maaşına, asgari ücrete ve tarım ürünlerine zam verilmesi, bu yoksulluğun çaresinin çözülmesi istenmektedir” ifadelerini kullandı.


ÖNE ÇIKAN VİDEO

Özel, Amasya Belediye Başkanı Turgay Sevindi'yi de ziyaret ederek çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Meral Akşener! Erdoğan nefreti İP'e bunu da yapırdı" target="_blank">
Kimlerle yol yürümüşsün gör Meral Akşener! Erdoğan nefreti İP'e bunu da yapırdı
Kimlerle yol yürümüşsün gör Meral Akşener! Erdoğan nefreti İP'e bunu da yapırdı

Gündem

Kimlerle yol yürümüşsün gör Meral Akşener! Erdoğan nefreti İP'e bunu da yapırdı

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

hsn

bekara karı boşamak kolay da var mi paran. evet kısmen haklı ücretler çok düşük özellikle emekliler. ama önce kendi çevresinde ve belediyelerde bu düşüncelerini uygulasa daha iyi olur du.

Ömer

Şöyle yap diye konuşması kolay, siz önce belediyelerinizde çalışanların ücretini ödeyinde öyle konuşun, suçsuz yere ekmeğinden ettiğiniz işcileri geri işe alında öyle konuşun
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23