Otoda ekspertiz raporlu satışlar başlıyor

Oto galeriden alınan ikinci el araçlarda garantinin belgesi olarak görülen ekspertiz raporlu dönem bugünden itibaren başlıyor.

01 Nisan 2019 Pazartesi 10:57
Otoda ekspertiz raporlu satışlar başlıyor

Oto galeriden alınan ikinci el araçlarda garantinin belgesi olarak görülen ekspertiz raporlu dönem bugünden itibaren başlıyor. Araçlar için takip sisteminin de kurulacağı yeni dönemde alış verişin daha güvenli gerçekleşmesi sağlanmış olacak. Ekspertiz raporları 8 yaş veya yüz atmış bin kilometre altındaki araçlar için istenecek.

İkinci el araç satan oto galeri veya yetki belgeli kuruluşlar, satış tarihinden itibaren üç ay veya 5 bin kilometre garanti verecek. Garanti kapsamında satılan ikinci el araçların arızaları, en geç 30 iş gününde giderilecek.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 01 Nisan 2019 Pazartesi 10:57

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    19 Mayıs 2019