Osman Nuri Topbaş Hocaefendi'den dua çağrısı: Türkiye İslam'ın son karakolu

Fırat'ın doğusunu teröristlerden temizlemek amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekâtı için ordumuza dua edilmesi tavsiyesinde bulunan Osman Nuri Topbaş Hocaefendi, "Türkiye İslam'ın son karakolu. Bir tek bu karakol kaldı, bu da yıkılırsa çok zor olur. Osmanlı'nın en son perişan haline döneriz yine." diye konuştu.

10 Ekim 2019 Perşembe 05:16

Fırat'ın doğusunu teröristlerden temizlemek amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekâtı ile ilgili konuşan Osman Nuri Topbaş Hocaefendi, terörle mücadele eden ordumuza dua edilmesi tavsiyesinde bulundu.

Topbaş Hocaefendi, "Tebük'te başlayan Haçlı Seferi Devam ediyor. Müslümanın izzetidir, şerefidir. İmam Rabbani Hazretleri buyuruyor ki, 'iki ordu kazanır' diyor. Bir ordu diyor, 'serhat ordusudur' diyor. Öbür ordu ise 'dua ordusudur' diyor. Bilhassas seherlerde çok dua edelim." ifadelerini kullandı.

Sabahları Fetih Suresi'nin okunmasını tavsiye eden Topbaş Hocaefendi, "Türkiye İslam'ın son karakolu. Bir tek bu karakol kaldı, bu da yıkılırsa çok zor olur. Osmanlı'nın en son perişan haline döneriz yine. Cenab-ı Hak çok nimet verdi, Türkiye dünyada söz sahibi oldu, Müslümanlar söz sahibi oldu." diye konuştu.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 10 Ekim 2019 Perşembe 05:16

YORUM YAZ

 • ŞehitŞehit5 gün önce
  Hoca efendi Şehit Osman Nuri Topbaş olarak geçmek istemiyorum? Maşallah cübbeli, cübbesiz hoca efendilerin işileri süslü laflar. Yarın nasip olursa Cuma. Ve iktidarın hocalarının işleri bolca şehitliği övmek olacaktır. Peki şehitlik insan için ulaşacağı en güzel, en yüce, en değerli makam ise? İslam dinini en iyi bilmesi gereken hocalar Peygambere komşu olmak gibi, cennet bahçesinde Kevser ırmağından icmek gibi ayrıcalığı istemek için neden ümmete örnek olup savaşa önden gitmiyorlar? Sahabeden verdikleri örnekler neden akıllarına gelmiyor?Bu savaş alsa ümmetin küffara karşı savası değildir. Insanları kandırmayın. Küfrün yaşandığı bir ülke, sistem, toplum için ölmek nasıl şehitlik olur? Içiki üretilen ve tüketilen ülke için şehit olunurmu? Fuhuş yapılan ülke için? Kumar oynanan ülke için? Faizli Banka sistemi olan ülke için? Plajlarında bikinili bay ve bayanların haram işlediği ülke için? İstanbul'un, İzmir'in, Ankara'nın...gece hayatında zevkle haram işlenilmesi için? Siyasetinde ve Camilerinde Allah'ın din pazarlanan ülke için? Yoksa tesettür modası ile dini değerler pazarlanan ülke içi?....Asker böyle küfür düzeni için ölürse şehitmi olur? Bu soruyu 90larda sözde islami kesim bilhassa Milli Görüş camiası, Kaplan'cılar Kemalist düzen için söylüyordu. +50 yaş hatırlar. 17 yılda ne değişti? Şehit olmak güzelse, sözde islami medya yazarları şehit olmaya gideceklermi? Mesela Cübbeli, tarikat şeyhleri, Diyanet Başkanı ve her Cuma şehitliği öven ve şehitliğin değerini en iyi bilmesi gerekenler, imamlar şehit olmaya gideceklermi? Ansızın gireceğiz diyenler şehit olmaya gideceklermi? Hayır gitmeyecekler.
 • SelçukluSelçuklu5 gün önce
  Osman abi! Son karakol düşeli yüzyıllar oldu. Sen ayakta uyuyor otele para vermiyorsun. Unuttunmu şeriatın hükümleri kaldırıldı hocalar asıldı hilafet iptal edildi. Sen şu an nerde yaşıyorsun hayırdır??
 • ihsanihsan5 gün önce
  aynen allah ordumuzu erdoğanı muaffak muhafaza muzaffer etsin.
 • MâlumMâlum5 gün önce
  Bayrak düştüğü yerden değil Medine'den kalkacakAllah'ın izniyle. İslamı tekelleştirmeyelim. Hele laik bir devlette.
 • Bir düşüne Bir düşüne 5 gün önce
  Allah hocamızdan razı olsun.Allah Kahraman ordumuzu müzaffer eylesin.
 • AlperenAlperen5 gün önce
  İslamın son karakolu mu?Laik cumhuriyetle idare edilen,yasama ,yürütme ve yargısı şirke dayanan,faiz,içki,kumar,açıksaçıklık,turizm vb gibi günahların deniz gibi aktığı zaten tam manasıyla istila halinde olan ülke mi İslam'ın son kalesi muhterem hocam..Ortadabatıla,şirke,isyana karakolluk yapan bir yapı var..Kendimizi aldatmayalım..Bu yapı içine müslümanlar da var o kadar..Hamaset gerçekleri değiştirmiyor..İlerde karakolluk yapacak potansiyel var mı,elbette var..
 • Ax111Ax1115 gün önce
  Osman Nuri TOPBAŞ Hocaefendi'nin altını çizdiği noktalar çok önemli. Kısa ve öz olmuş. İki noktada çok şeyi özetlemiş. Birisi "Haçlı Seferi" sözü, diğeri de "son karakol" sözü. Böyle Allah dostları az ve öz konuşurlar diye biliyorum. Bu Hocaefendi de bunu yapmış.Dostlar, karşı tarafta gerçekten Haçlı Ordusu var. Kürt'müş, Arap'mış bunları geçin. Karşı tarafta, ABD, AB, İsrail, İngiltere vb. ( bu ülkelerden paralı ve gönüllü olarak Suriye'de bulunan organize edilmiş Haçlı sivil askerler) ile PKK, PYD, YPG, SDG, DEAŞ ve bir takım kandırılmış Arap aşiretleri var. Yani Karşımızda dizayn edilmiş bir Haçlı Ordusu var. Bunlar, Pentagon, Evanjelistler, İsrailve insanlığını yitirmiş İblis avaneleri tarafından kendilerine biçilen rol doğrultusunda Türk askerine ve ÖSO’ya karşı harp edecekler. Bunların baş komutanı perde arkasından iblistir. Müslüman Türk ve ÖSO ordusunun perde arkasındaki baş komutanı da Hz. Muhammed’dir. Çok ağır olacak ama bu harp özde küfür ile imanın harbidir. Bu harp insanlık ile insan düşmanı iblisin harbidir. Yani bu harp, üstü kapalı olarak İslam’a, insana ve imana açılmış bir harptir. Diğer Müslüman ülkelerin hali malum. Dik duran ve disiplinli bir orduya sahip son ve tek ordu Müslüman Türk ordusudur. Bugüne kadar küfür cephesinin Ortadoğu planlarını bozan Türkiye, gösterdiği iyi niyet ve sabrın istismar edilmesi karşısında tahammül sınırlarının dışına çıkan bu sürece bu harekatlason noktayı koyacak inşallah. Bunun için de Osman Nuri TOPBAŞHocaefendi "Türkiye İslam'ın son karakolu” sözünü kullanmış. Bir abd-i aciz olarak böyle anladım. En doğrusunu Allah (CC) bilir. Sağlıcakla kalınız.
 • NECDET BAŞTOKLUNECDET BAŞTOKLU5 gün önce
  RABBIM RAZI OLSUN...HİZMET ÖMRÜNÜZ BEREKETLİ OLSUN.....AMİN....
 • keleş1453keleş14535 gün önce
  Amin ecmaıyn Rabbim askerlerimize kolaylık versin ayaklarına taş değdirmesin muzaffer eylesin bir an önce yurdumuza dönsünler evliyaların ve şehitlerin yüzü suyu hürmetine Allahım vatanımızı her türlü belalardan ve nusubetlerden kazalardan şeytanlaşmış insanların şerrinden sen muhafaza eyle Allahım vatanımızı böldürmeye çalışanları sen kahru perişan eyle İnna Fetahnaleke Fethambübiyna ayetin mazharı için velilerin sıddıkların üçlerin yedilerin hurmetine sen muzaffer eyle Allahım.
 • ilkgun salihilkgun salih5 gün önce
  dua, dua. aklini kullanan yok.zaten basimiza gelenler akilsizligin neticesi.
 • LEVENT TAŞCIOĞLULEVENT TAŞCIOĞLU5 gün önce
  AMİNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNN...
 • KutluhanKutluhan5 gün önce
  Dua kalp çarpıntısıdır.Allah vardır demektir.Düşmana karşı allahın verdiği aklı kullanmayıp bir şey yapmayıp tasarlamayıp el açıp düşmanı kahru perişan etdiye lakırdı etmek her işi allaha havale etmek boş .Son karakol ne demek hocam ekonomik kirize karşı bir gayret oldumu bu son karakolun bim diye faaliyet gösteren marketlerinde halen sağanak gibi zam yağdırıyorsunuzşehit olmaya yüreğiniz yetiyormu ordan din iman hacılık sofalık taslıyarak allah diye inlemek
 • abdullahabdullah5 gün önce
  amin
 • YÜCE RABBİMİZ MEHMEDLERİMİZİMUZAFFER KILSINYÜCE RABBİMİZ MEHMEDLERİMİZİMUZAFFER KILSIN5 gün önce
  AMİN...
 • Murat AkpınarMurat Akpınar5 gün önce
  Hocamızın duasına: Amin. Amin. Amin.
 • Kim DinlerKim Dinler5 gün önce
  Rabbim, Düşmanlarımızı kahreylesin,Ordumuzu tez zamanda Muzaffer eylesin,askerlerimizi korusun... Amin

Günün Özeti

Günün Karikatürü

16 Ekim 2019